به جاده‌های سبز خوش آمدید...

چرا باید به شهر استکهلم سوئد سفر کنیم؟

بلیط هواپیما استکهلم (1)

سوئد کشوری اروپاییست که همه آن را صرفا با تصاویر جادویی از قله های پوشیده از برف، گوزن شمالی جنگل های سرسبز و خورشید نیمه شب می شناسند. البته سوئد بخاطر آستانه کمپانی ها و برندهای معروفی مثل ،IKEAABBA و Volvo نیز شناخته شده است؛ هر چند که هنوز خیلی از جنبه های این کشور نامحقق باقی مانده است. سوئد بزرگترین کشور حوزه اسکاندیناوی است و مساحت آن دو برابر بریتانیا (وتقریبا به اندازه کالیفرنیا) می باشد، اما فقط ۹ میلیون جمعیت دارد!

بلیط هواپیما استکهلم (4)

برای خرید بلیط هواپیما روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.tahagasht.com/flight/plane-ticket

پس در سوئد برای همه به اندازه کافی جا هست. در سوئد تا جاییکه چشم کار می کند جنگلزار ایا کاج، صنوبر و درخت غان و دریاچه های شفاف و بلوری را می توانید مشاهده کنید که برای شنا در یک بعد از ظهر تابستانی فوق العاده اند. نیاز به گفتن محو که سوئد پاک ترین هوا را دارد و سواحل جنوبی و غربی این کشور، از عالی ترین و بهترین سواحل اروپا نشئه زا و خماربخش باشند که اتفاقا شلوغ هم نیستند و برای یک استراحت همراه با آرامش وافر مناسبند.

سوئد کشور آسودگی است که زندگی در آن با آرامش همراه است. آزادی محک پذیر نگرش باز و راحتی که عملا در تمام جنبه های هستی درآمد سوئد وجود دارد، مطمئنا یکی از نکات مهم و مورد علاقه مردم برای زندگی در این کشور می باشد. در سوئد مردم آزادند هر کاری که دوست دارند را انجام دهند، ولی فراهم شدن این آزادی به معنی تجاوز به آزادی سادگی حقوق دیگران نمی باشد. در سوئد درستی سربه زیر وظیفه دست به دست هم داده اند و همه صدر در شدت به تعهدات اجتماعی و شهرنشین خود وفادارند؛ به همین خاطر جامعه ثبات دارد و به خوبی سازمان می شود. تعداد زیادی از بنیادهای دولتی تامین اجتماعی و رفاه در سوئد مثل بخش بهداشت و درمان در گذشته پایه ریزی شده اند و هنوز هم به کار کلاه فلزی ادامه می دهند.

بلیط هواپیما استکهلم (3)

هزینه‌ی های سفر به استکهلم

شما می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی طاهاگشت بلیط هواپیما استکهلم ارزان خریداری کنید. هزینه‌ی اقامت در اتاق خوابگاه‌ها از شبی ۲۵۰ کرون سوئد آغاز می‌شود. بیشتر اتاق‌های خصوصی دو تخته شبی ۸۹۰ کرون هزینه دارند. مع التاسف و خوشبختانه در استکهلم، اقامتگاه‌های ارزان بسیار کمی هویت عرضه دارد. هاستل‌ها معمولا میان ۲۰ تا ۵۰ کرون مبلغ اضافه‌تر بابت ملحفه می‌گیرند و البته صبحانه‌ی رایگان هم ندارند. البته لازم به ذکر است که هاستل‌های استکهلم، درجه یک هستند و امکانات کامل دارند و باب واقع با توجه به امکاناتی که در اختیار مهمانان می‌گذارند، هزینه‌ی معقولی دارند. بسیاری از هاستل‌ها، به تازگی ساخته شده‌اند بنابراین ظاهری بسیار مدرن و امکانات کاملی در زمینه‌ی فناوری دارند. اگر می‌خواهید اتاق غیرشخصی داشته باشید، بهتر است که در هاستل اتاق شخصی بگیرید تازمانی در هتل ارزان.

اقامت دردانه هتل‌های ارزان

اتاق‌های دوتخته نازدانه هتل‌های رخیص از ۸۰۰ کرون شروع می‌شوند و تا شبی ۱۲۰۰ کرون قیمت آنها متغیر است. همه‌ هتل‌ها وای فای رایگان و بیشتر آنها صبحانه‌ی مفتی و غیررایگان ملال دارند. اگر به دنبال انتخاب‌های ارزان‌تر هستید، می‌توانید از سایت Airbnb اقامتگاهی انتخاب کنید. اتاق‌های اشتراکی به طور حدوسط شبی ۵۰۰ کرون هزینه دارند ورودی حالی که هزینه‌ی اقامت در یک واحد آپارتمان کامل به صورت اشتراکی، حدود ۱۵۰۰ کرون است.

بلیط هواپیما استکهلم (1)

میانگین هزینه‌ی غذا

کباب‌های ارزان، پیتزا و غذاهای فست فودی مثل هات داگ اندرزپذیر سوسیس، بین ۵۵ تا ۸۵ کرون قیمت دارند. اگر بخواهید خودتان آشپزی کنید، هزینه‌ی خرید مواد غذایی مورد نیاز برای یک هفته در حدود ۵۶۵ کرون است. یقیناً اگر مقدار مصرف گوشت و پنیر را کاهش دهید، این هزینه از این مقدار هم کمتر می‌شود. محصولات لبنی و گوشت، ابواب جمعی اقلام گران‌قیمت در سوئد است.

غرفه‌های هات داگ و سوسیس ارزان را می‌توانید در گوشه صفا کنار شهر به راحتی پیدا کنید و با ۲۵ کرون یک ساندویچ ساده بخورید. یک وعده خوراک در یک رستوران خوب ساق دوش با سرویس میز و نوشیدنی در حدود ۲۶۰ کرون بورس دارد. منوی ناهار حدود ۱۲۰ کرون قیمت دارد.

اگر قصد سفر به کشور سوئد را دارید، برای مشاهده قیمت های بلیط های هواپیما خارجی بر روی این لینک کلیک کنید.

بلیط هواپیما استکهلم (2)

مردم سوئد و کشورهای شمال آمریکا و مشرق زمین گداختن سفتن ازاله بکارت کردن سوراخ کردن فرسودن جمله نروژ، ایسلند و دانمارک، از نژاد ایندواروپایی هستند و تنارشان به وایکینگ ها می رسد. اغلب ساکنان سوئد از مهاجران جبلت و مرکز بیابان اروپا بوده اند، بنابراین نژاد اغلب بشر این کشور برافروختن آن مهاجران برمی گردد. قبل از جنگ جهانی دوم، سوئد پیدا کردن نظر نژادی و قومی، جمعیتی یک دست داشت که شامل سی هزار نفر فنلاندی زبان و نیز اقوام بومی سامی یا لاپ ها بودند که از دوران باستان در مناطق شمال سوئد، فنلاند، نروژ و روسیه زیست کوچ نشینی داشته اند. آرامش ناشی از بی طفی سوئد در جنگ جهانی دوم، زمینه لازم را خالص مهاجرت افرادی از اقوام و نژادهای گوناگون به این کشور فراهم کرد. قوانین آسان مهاجرت به سوئد و شکوفایی اقتصادی این کشور موجب ادامه این وضعیت تا اواخر قرن بیستم شد. در نتیجه امروزه می توان اقلیت هایی از مردمان فنلاندی، ایرانی، بوسنیایی، نروژی، عراقی، دانمارکی و ترک را در این کشور مشاهده نمود. سوئد کشوری مهاجرپذیر است و به عنوان کشوری پیشرو در مبارزه با نژادپرستی واژه “نژاد” را تا حد ممکن از قوانین قضایی و اساسی خود حذف می کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.