به جاده‌های سبز خوش آمدید...

۱۰ جاذبه گردشگری برتر در ناپل ایتالیا

موزه باستان شناسی ملی ناپل

با تاریخچه‌ای که به عصر برنز برمی‌گردد، ناپل یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های به طور مداوم مسکونی روی زمین است. این شهر دارای بزرگترین منطقه شهری قدیمی در اروپا است و کلیساهای تاریخی بیشتری نسبت به هر شهر دیگری در جهان دارد. جاذبه‌های توریستی فرهنگی بسیاری در ناپل وجود دارد که اغلب در پشت خاک، سر و صدا و هرج و مرج زندگی روزمره در سومین شهر بزرگ ایتالیا پنهان است.

از آواز محلی در کافه‌ها گرفته تا مناقشات سیاسی داخلی در خیابان‌ها، ناپلی‌ها در مورد ابراز احساسات خود خجالتی نیستند. شهر در اطراف خلیج زیبای ناپل ساخته شده و در زیر سایه کوه وزوویو قرار گرفته، و شاید به همین دلیل باشد که ساکنان زندگی را با چنین نگرش بی‌تکلف و بی‌پروا در آغوش می‌گیرند. در حالی که آن به عنوان مقصد گردشگری طراحی نشده، ناپل برای هر بازدید کننده یک تجربه غنی و اصیل از سفر ایتالیایی را فراهم می‌آورد.

  1. خیابان San Gregorio Armeno

خیابان San Gregorio Armeno

این خیابان که در منطقه تاریخی شهر واقع شده است بهترین مکان در ایتالیا برای “presepi” یا نمایش تولد عیسی ایتالیایی است. با استفاده از چوب و یا خاک رس هنرمندان خیابانی صحنه‌های آخور را ایجاد می‌کنند که از رده سنتی تا عمیقا شخصی است و اغلب هنر مجسمه به نمایندگی از اعضای خانواده و یا مردم از فرهنگ عامه است. سبک ناپلی presepi در قرن ۱۸زمانی آغاز شد که چارلز سوم به یک چوب تراش سفارش به تصویر کشیدن خانواده سلطنتی را داد. تاریخ این سنت به زمانی باز می‌گردد که خیابان خانه یک معبد یونانی تا یک الهه زراعت و رستنی بود که در آن مریدان مجسمه‌های ساخته شده از خاک رس را ارائه کردند.

  1. کلیسای Sansevero

کلیسای Sansevero

در نزدیکی موزه باستان‌شناسی شهر واقع شده که یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه‌ها در ناپل است. در اصل در سال ۱۵۹۰ به عنوان یک کلیسای کوچک برای خانواده Sansevero ساخته شده است، ساختار آن به سبک باروک در قرن ۱۸ توسط Raimondo di Sangro، شاهزاده هفتم در سلسله بازسازی شد. او که یک اشراف‌زاده غیرعادی، مخترع و کیمیاگر بود که به هنرمند Giuseppe Sammartino سفارش ساختن یک سری از مجسمه‌های پر رمز و راز و با معنای نمادین، از جمله یک مجسمه مسیح پوشش داده شده با پرده شفاف ساخته شده از سنگ مرمر را داد. در زیر کلیسای کوچک یک اتاق وجود دارد که گفته شده است در آن شاهزاده آزمایش‌هایی بر روی بندگان خود انجام داده است. اجساد حفظ شده از دو قربانی او فرض می‌شود که برای نمایش بوده‌اند.

  1. تئاتر سان کارلو

تئاتر سان کارلو

تئاتر سان کارلو در ناپل دارای عنوان قدیمی‌ترین خانه اپرای به طور مداوم فعال در اروپا است. این تئاتر توسط پادشاه چارلز از بوربن ساخته شده است، و تئاتر قرمز و طلایی به کاخ سلطنتی متصل می‌شود. در سال ۱۷۳۷ تکمیل شده است و خانه اپرا یک استاندارد است که پس از آن معماران تلاش در دنبال کردن طرح آن داشته‌اند. شش ردیف صندلی کرسی ارکستر نعل اسبی شکل را احاطه کرده است، با یک جعبه سلطنتی که با تزئین زیاد از در عقب خانه بیرون آمده است. بازسازی چند میلیون دلار تئاتر در سال ۲۰۱۰ انجام شد.

  1. قصر سلطنتی ناپل

قصر سلطنتی ناپل

قصرنماینده زمانی است که دودمان بوربون بر ناپل حکومت می‌کردن و این قصر سلطنتی نمونه ممتاز شکوه و قدرت است. ساخت و ساز کاخ سلطنتی در سال ۱۶۰۰ آغاز شد، اما بسیاری از ۳۰ اتاق در قرن ۱۸ تکمیل شدند هنگامی که چارلز سوم از بوربن در آن ساکن شد. بازدیدکنندگان از یک پله سنگ مرمری مجلل برای مشاهده تئاتر دادگاه، اتاق تاج و تخت، اتاق خواب سلطنتی و مجموعه‌ای از اتاق‌های دیگر بالا می‌روند که همه به صورت زیادی با پرده‌های نقش‌دار، نقاشی‌های دیواری، ظروف و پرتره‌های نقاشی شده توسط کسانی مانند تی شِن و فرانچسکو لیانی تزئین شده است.

  1. کلیسای جامع ناپل

کلیسای جامع ناپل

اختصاص داده شده به San Gennaro قدیس حامی اولیه شهر است، کلیسای جامع ناپل برای مراسم با شکوه در ساختار مهمی که سه بار در سال برگزار می‌شود شناخته شده است. در این روزها وفاداران به کلیسای جامع برای دیدن اینکه آیا یادگاری خون قدیس‌ها به عنوان یک نشانه که در شهر همه خوب هستند به مایع تبدیل شود در آن دور هم جمع می‌شوند. کلیسای جامع در قرن ۱۱ و ۱۲ ساخته شده و بعد با استفاده از بیش از ۱۰۰ ستون نجات یافته از معابد یونان باستان بازسازی شد. کلیسای قرن چهارم و تعمیدگاه قرن پنجم نیز به کلیسای جامع اضافه شده است.

  1. گور دخمه های San Gennaro

گور دخمه های San Gennaro

در قرن ۵ زمانی که بقایای قدیس در اینجا مدفون شد به Gennaro وقف شده است، گور دخمه‌های San Gennaro در واقع سه گورستان مختلف هستند که در طول سال‌ها با هم ترکیب شده‌اند. سطح پایین‌تر دخمه شامل مقبره‌های مربوط به قرن ۲ است. بر خلاف دیگر محل دفن باستانی زیرزمینی، این دخمه‌ها معابر بزرگ با مقبره‌هایی که از محدوده اتاق‌های دفن برای ثروتمندان تا گورهای دیواری و گورهای در کف برای فقرا را نشان می‌دهد. نقاشی‌های دیواری با تصاویر قدیسین و خانواده‌ها آراسته شده است. یک تصویر اولیه از San Gennaro بلندی کوه وزوویو در پس زمینه را نشان می‌دهد.

  1. پیتزا فروشی Da Michele

پیتزا فروشی Da Michele

این پیتزا فروشی که در مرکز شهر تاریخی واقع شده قبل از غذا خوردن جولیا رابرتز در آن در فیلم “Eat, Pray, Love” معروف بود. در این کسب و کار برای بیش از یک قرن، Da Michele شهرت خود را برای ساخت بهترین پیتزا در ایتالیا به دست آورده است. هر روز مردم محلی و گردشگران برای دریافت یکی از دو نوع پیتزا به صف می‌شوند: مارینارا، با گوجه فرنگی و ادویه جات، و مارگریتا، که دارای خامه موتزارلای اضافه است. هر دو نوع در یک اجاق چوب سوز پخته می‌شوند تا هنگامی که پوسته نرم به صورت جداگانه در اطراف لبه به صورت سطحی بسوزد.

  1. قلعه dell’Ovo

قلعه dell'Ovo

قدیمی‌ترین قلعه در ناپل “قلعه تخم مرغ” است که اسم خود را از شاعری به نام ویرژیل که ظاهرا یک تخم مرغ را در زیر پایه‌های قلعه قرار داده، گرفته است. به عنوان یک افسانه گفته می‌شود که شهر تا زمانی که تخم مرغ سالم و دست نخورده باقی بماند از فاجعه محافظت خواهد شد. این قلعه مربوط به قرن ۱۲ است که برای نمایش خیره کننده آن از باروهای خود ارزش بازدید دارد. این قلعه همچنین خانه‌ی موزه قومی ماقبل تاریخ است که سرامیک، سفال و مصنوعات فلزی از اولین روزهای تاریخ ناپل را در خود دارد. ورود به قلعه و موزه رایگان است.

  1. خیابان Spaccanapoli

خیابان Spaccanapoli

Spaccanapoli یک خیابان طولانی باریک است که مرکز تاریخی شهر ناپل را دو بخش تقسیم می‌کند. این خیابان به بازدیدکنندگان مقدمه‌ای از مناظر و جاذبه‌های این شهر جنوبی پایتخت پر جنب و جوش را ارائه می‌دهد. یونانیان در آنجا اولین مستعمره در منطقه را در قرن ۶ به وجود آوردند. از ۲۷ قرن تاریخ، محله ترکیبی شلوغ از کلیساهای تاریخی، میدان‌های سرزنده، کافه‌ها و مغازه‌ها است. این همچنین خانه ساکنان محلی است که زندگی شلوغ و پر سر و صدایی را اغلب در خیابان‌ها دارند. این محل برای بازدید کنند

  1. موزه باستان شناسی ملی ناپل

موزه باستان شناسی ملی ناپل

یکی از جاذبه‌های ناپل موزه باستان شناسی ملی ناپل است که بهترین مکان برای مشاهده هنر و محصولات مصنوعی بازیابی شده از فوران کوه وزوویو در ۷۹ میلادی در کنار مجسمه‌های برنزی، نقاشی‌های دیواری و نگاره‌های موزاییکی نجات داده شده از محل‌های دفن اشیاء مانند تابلوهای مغازه و وسایل آشپزی است. معروف‌ترین آثر هنری موزه نگاره نبرد موزاییکی اسکندر است که قدمت آن به حدود ۱۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد که در اصل از خانه فان در شهر پمپی است. این نبرد بین ارتش اسکندر کبیر و داریوش سوم ایران را نشان می‌دهد. دیگر نمایشگاه‌ها شامل آثار کشف شده از سایت‌های باستان شناسی در داخل و اطراف ناپل است. این موزه همچنین خانه Farnese Bull، بزرگترین مجسمه‌ سازی از دوران باستان است. بخش هلنیستی های دیرکه گره خورده به تاریخ گاو نر وحشی را نشان می‌دهد که قدمت آن به قرن ۲ پیش از میلاد می‌رسد.گان با یک نگاه اجمالی از آنچه که به معنی بودن در ناپلی است را ارائه می‌دهد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.