به جاده‌های سبز خوش آمدید...

تور یونان؛ بازدید از پنج جاذبه گردشگری مهم آتن

تور یونان؛ بازدید از 5 جاذبه گردشگری مهم آتن

نام یونان در تمام دنیا یادآور هنر، فرهنگ، تمدن، تاریخ و فلسفه است. بدون شک یونان مهد فلسفه است و ریشه ی تمام مکاتب ادبی به نوعی به این کشور باز می گردد. از ارسطو و سقراط تا اساطیر بزرگی چون زئوس همه تاریخ و تمدن و فرهنگ این کشور بزرگ را تشکیل داده اند. شاید این روزها اقتصاد این کشور حال خوبی نداشته باشد اما هنوز یکی از بزرگترین قطب های فرهنگی دنیا محسوب می شود. آتن بی شک نماد یونان است و زیبایی ها و جاذبه های گردشگری یونان مهم ترین قسمت تور یونان تشکیل می دهند. در این نوشته به معرفی اجمالی پنج جاذبه گردشگری شهر آتن می پردازیم.

آکروپولیس؛ نماد یونان

در هر جای دنیا یونان را به آکروپولیس می شناسند. تقریبا غیرممکن است که شما به یونان سفر کنید و از آکروپلیس دیدن نکنید. این سازه ی استثنایی متشکل از سه معبد بزرگ است که در دل شهر مدرن آتن قرار گرفته اند.

آکروپولیس؛ نماد یونان
آکروپولیس؛ نماد یونان

معتبرترین معبد بین آنها معبد پارتنون است که ۵۸ ستون دارد. این سازه ی باستانی در نزدیکی سایر اماکن مهم تاریخی آتن از جله معبد زئوس قرار دارد.

سازه ی زئوس

سازه ی زئوس بزرگترین سازه ی معماری در یونان است. بالغ بر ۷ هزار سال زمان برای ساختن این سازی عظیم گذاشته شده است. از سال ۵۱۵ قبل از میلاد تا ۱۷۵ بعد از میلاد ساختن این سازه با توف های کوتاه و بلند در فرآیند ساخت و ساز بالاخره بعد از مدتی طولانی به یادواره ی زئوس تبدیل شد. این روزها از ۱۰۴ ستون عظیم این سازه فقط ۱۵ تا باقی مانده است.

معبد زئوس
معبد زئوس

اگر دوست دارید درباره تورهای اکراین و اتریش اطلاعاتی داشته باشید از لینک های زیر استفاده کنید. اتریش و اکراین دو کشور بسیار پربازدید در قاره اروپا هستند و در سال های اخیر تعداد گردشگران ایرانی که به این دو کشور سفر می کنند بسیار بیشتر شده است:

منطقه ی پلاکا

علاوه بر خرابه های باقی مانده از تاریخ یونان در دل آتن چیزهای بیشتری برای لذت بردن پیدا خواهید کرد. اگر به تاریخ رم و فرهنگ رومی ها علاقه دارید، بازدید از منطقه ی پلاکا را به شما پیشنهاد می کنیم. پلاکا در نزدیکی آکروپلیس واقع شده است و محله ای شامل کافه های متعدد، درختان بلند و کهنسال و کوچه های تنگ و رنگارنگ است.

منطقه پلانکا در آتن

در این منطقه پلانکا در آتن می توانید به صحبت با محلی ها بپردازید و غذاهای خوشمزه میل کنید.

پارتنون

اگر به آکروپلیس رفته باشید حتما سازه ی پارتنون را دیده اید. این سازه در همه جای جهان به نام آتن و یونان شناخته می شود. پارتنون در سال ۴۳۸ قبل از میلاد مسیح ساخته شده است و ظرافت و جزئیات بسیار زیادی که دارد چشم همگان را به خود خیره می کند.

منطقه پلانکا در آتن
منطقه پلانکا در آتن
پارتنون
پارتنون

ساعت ها می توان درباره معماری این بنای بزرگ حرف زد، معماری با شکوه بنای پارتنون بی نظیر شما را به وجد خواهد آورد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.