به جاده‌های سبز خوش آمدید...

آشنایی با جاذبه های دیدنی برلین آلمان!

جاذبه های دیدنی برلین (1)

بیشتر گردشگرانی که به برلین سفر کرده اند این شهر را با معماری های بی نظیر آن می شناسند از مهم ترین جاذبه ها و مکان های دیدنی برلین که برای بسیاری از گردشگران جالب است می توان به دروازه براندبورگ اشاره کرد این دروازه به لحاظ تاریخی در این شهر دارای اهمیت است و متعلق به دوران پادشاهی فردریک ویلهام دوم است.

برلین به­ عنوان پایتخت آلمان شناخته می­شود و یکی از مراکز سیاسی و رسانه­ای و علم و فرهنگ در آلمان شناخته می­شود. در شهر برلین معماری ­های مدرن و کلاسیک را در کنار یکدیگر می ­توان دید و افرادی که وارد این شهر اروپایی می­شوند می­توانند فعالیت­ های ورزشی متنوعی را در کنار برنامه ­های فرهنگی انجام دهند.

اگر شما هم دلتان سفر به یک شهر اروپایی و زیبا را می خواهد با ادامه این مطلب از جاده ها سبز برای آشنایی با جاذبه های دیدنی برلین آلمان همراه باشید.

موزه تاریخی  Deutsches

موزه تاریخی Deutsches در زوئوس، که یکی از کاخ های در Unter den Linden است، قرار دارد. این کاخ موزه قدمت تاریخ ۲۰۰۰ ساله آلمان را نشان می دهند. در این موزه عظیم بیش از ۷۰۰۰ اثر باستانی که به ترتیب زمان چیده شده اند، به نمایش گذاشته شده است.

آثار باستانی گرانبهایی همچون نقاشی مارتین لوتر توسط لوکاس کراناچ بزرگتر یا کلاه ناپلئون که در نیرد واترلو آن را برسر داشته را در موزه می توان یافت. علاوه برآن، اجناسی در این موزه قرار دارند که شما را به یاد وسایلی که در زندگی روزمره از آن ها استفاده می کنید، می اندازد.

وسایلی همانند پوسترهای انتخاباتی ویمار، دوچرخه های قرن نوزدهم و لوازم خانگی از جی دی آر.

جاذبه های دیدنی برلین (2)

جنگل گرون والد

این جنگل یکی از جاذبه های طبیعی در برلین است دارای گونه های مختلفی از درختان بلوط، توس، اقاقیا و کاج و … است همچنین از گونه های مختلفی از پرندگان و حیوانات نیز برخوردار است. از یدگر تفریحاتی که می توانید در این جنگل از آن استفاده کنید تفریحات آبی است که ورزش های آبی مهمی دارد.

گالری Gemäldegalerie

نقاشی های بزرگترین هنرمندان اروپا تا قرن ۱۸ام در Gemäldegalerie که یکی از برترین موزه های هنری جهان است، در معرض دید عموم قرار گرفته است.  در این گالری نقاشی هایی از بوتیچلی ، آلبرشت دورر ، روبنس، رامبراند ، هانس هولبین ، رافائل ، ورمیر ، بوتیچلی به نمایش گذاشته شده است.

این نقاشی های ارزشمند توسط یک فرد جمع آوری نشده است، بلکه سال ۱۸۱۵ توسط دولت پروس به جهت جمع آوری بخشی از هنر اروپایی گرد هم آمده است.

در این گالری بیش از ۱۲۵۰ تابلو نقاشی که از آثار اساتید بزرگ هستند، به نمایش گذاشته شده است و یکی از مکان های دیدنی برلین محسوب می شود . تعجب ندارد که در زمان بازدید از این گالری متوجه گذر زمان نشوید.

 

جاذبه های برلین

دروازه برلین  Brandenburg Gate

بدون شک از بهترین جاذبه های گردشگری برلین، دروازه براندنبورگ بهترین  اثر جذاب برلین است. تاسیس این بنا در سال ۱۷۹۱ بوده است ، این بنا  یکی از دروازه های قدیمی شهر در اطراف شهر برلین بود که در آن زمان هنوز این دروازه برای شهر  قابل کنترل بود است .

Pariser Platz های  تزئینی که در پای دروازه قرار گرفته است  در حال حاضر به بسیاری از ساختمان های مهم شهر نیز اختصاص داده شده ، به عنوان مثال، هتل Adlon با ثروت تاریخی خود و Akademie der Künste (آکادمی هنر برلین)نیز دارای این Pariser Platz های  تزئینی می باشند.

به طور مستقیم در دروازه براندنبورگ موزه دروازه براندنبورگ  واقع شده است که به شما بسیاری از اطلاعات هیجان انگیز در بازه این دروزاه را  ارائه می دهد.

جاذبه های دیدنی برلین (4)

 میدان Gendarmenmarkt

Gendarmenmarkt یکی از زیباترین میدان های شهر است که در نزدیکی Friedrichstraße، خیابان خرید منحصر به فرد و مشهور  برلین که در منطقه مرکزی میته واقع شده است قرار دارد .

سه نمونه برجسته از معماری  . جاذبه های گردشگری برلین را می توان در این میدان پیدا کنید :

  • تالار کنسرت که توسط Schinkel طراحی شده است
  • کلیسای آلمان و فرانسه (Deutscher Dom و Französischer Dom)

شما مینوتنید سفر خود را به Gendarmenmarkt با تورهای شهری و کشف دیگر مناظر تلفیق کنید .

جاذبه های دیدنی برلین (3)

رایشتاگ

بسیاری از بناهایی که در رایشتاگ وجود دارد در سال ۱۹۳۳ به دلیل یک آتش سوزی تخریب شده است و بعد از آن این بناها مورد بازسازی قرار گرفته اند. در حال حاضر این منطقه یک جاذبه توریستی در برلین محسوب می شود.

دیوار برلین

تاریخ دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ یعنی از زمانی که بخش شرقی شهر جهت جلوگیری از ورود پناهندگان شرق به غرب بسته شد شروع گشته و هرساله مود توجه گردشگران بسیاری قرار می­گیرد.

در این بخش از شهر آلمان موزه­ ای وجود دارد که تحت عنوان موزه مرکز پناهندگان مارینفلد از آن یاد می­شود و آثاری در ارتباط با جمعیت یک و نیم میلیون نفری که از طریق برلین وارد شده­اند را به نمایش گذاشته است.

بر روی دیوار برلین می­توان پنجره یادبود را مشاهده کرد که به یاد اتفاقات افتاده و کشته شدن پناهندگان بسیاری ایجاد شده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.