به جاده‌های سبز خوش آمدید...

غذا های لذیذ مالزی

غذا های لذیذ مالزی

هر کشور دارای ویژگی های مربوط به خودش می باشد که باعث می شود نسبت به کشور های دیگر متفاوت شود یکی از این موارد می تواند غذاهای مربوط به آن کشور باشد که با طبع مردم و مواد اولیه آن کشور نهیه شده باشد. در ادامه در مورد غذا های لذیذ مالزی بیشتر خواهیم گفت.

ناسی داگانگ مالزی

ناسی داگانگ ی مالزی کی از ظرف های فوق العاده دلچسب مالزی متشکل از پلو بخار پز شده در شیر نارگیل، کاری ماهی و درآمد باج تشکیل دهنده ی اضافی مثل لادا سرخ شده در روغن نارگیل ، تخم مرغ آب پز و ترشی های گیاهی..این بهترین ناسی تو کل مالزیه و شما حتما باید اون رو به خاطر صبحانه بخورید چون یه غذای واقعا مغذی و خوشمزس با یه توان عالی روز رو شروع میکنید و جاذبه های گردشگری مالزی رو میبینید.

غذاهای معروف مالزی
ساتای

غذایی معروف در مالزی است و ماهیچه کبابی خوابانده شده در سس ویژه است که بر روی زغال آماده می‌شود. سس استفاده‌شده از علف لیمو، زردچوبه، گشنیز، سیرکوهی و سیر است، علاوه براین قدری عسل هم به ترکیب اضافه می‌شود تا طعم شیرین اندکی به ماهیچه بدهد.

غذاهای معروف مالزی
این غذا که در کافه کاپیتال با سسی تند که ماده‌ی مهم آن بادام‌زمینی است، سرو می‌شود. این غذا فروشی بیش از ۵۰ سال است که در حال سعی است و اجازه پخت این غذا از پدر به پسر به ارث رسیده است. در کافه کاپیتال ساتای مرغ و گوشت سرو می‌شود که مقصود ما ساتای گوشت است.

روتی جالا

ترکیبی از رشته ها و شیرینی، روتی جالا غذایی به شکل تور است که از آرد برنج مهیا می‌شود. این غذا که گاهی به‌عنوان جایگزین برنج خصوصاً در جشن‌ها صرف می‌شود در ماهی‌تابه پخته می‌شود و معمولاً با خوراک مرغ و سیب‌زمینی و یا رندانگ مرغ و عضله و یا گوشت خشک‌شده‌ی به سبک هندی سرو می‌شود.

غذاهای معروف مالزی
باوجوداینکه روتی جالا اکثراً در مراسم‌ها و جشن‌ها سرو می‌شود، می‌توانید این غذا را در رستوران‌های کوالالامپور هم پیدا کنید. مکان موردعلاقه‌ی ما نیونیا کالرز  است که با ۱۱ رینگیت روتی جالایی لذیذ به همراه خوراک مرغ در دست شما جای می‌دهد.

تپان‌یاکی

غذایی آسان و کالری دار شامل اسفناج، سیر و جوانه گندم برشته بخارپز همراه با ادویه‌هایی که برای ما آشناست. تپان‌یاکی که در اصل یک غذایی ژاپنی‌ست معمولا با گوشت، مرغ و یا میگوی سرخ شده در چربی زیتون یا کره درست می‌شود. سپرده به دست شما معمولن یک کاسه پلو کته و گاه یک کاسه سوپ سبزیجات نیز کنار غذای شما سرو می‌شود.

غذاهای لذیذ مالزی
در فوت کورت پاویلیون طبقه زیرزمین یک آشپزخانه ژاپنی هست که غذا را روی بار روبروی شما می‌پزد و همان‌جا سرو می‌کند. ارزش هر پرس مرز ۱۵ رینگیت است. حتمن با سس سیر مخصوص میل کنید که خودتان باید از میز کناری بردارید. بها امتحان کردن دارد. بیف تپان‌یاکی فوت کورت klcc را هم از دست ندهید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.