به جاده‌های سبز خوش آمدید...

معتبرترین پاسپورت دنیا

معتبرترین پاسپورت دنیا

امروزه با توجه به آسان تر شدن وابستگی ها و راه های دسترسی آسان توجه سازمان عالمگیر دنیایی به به کاربستن سفرهای بین المللی با مرادها متنوع به شدت افرایش ویلان و پیداشده است و برای افرادی که بدون دریافت ویزا امکان سفر به کشوری را دارند این راه ها زیاد هموارتر هستند. با پشت دادن به تنسیق Henley Passport Index در سال ۲۰۱۸ کشور آلمان توانسته است معتبرترین پروانه جهان را از آن خود کند.

معتبرترین پاسپورت دنیا

امسال پنجاهمین سال پیاپی است که یک کشور اروپایی توانسته است در صدر لیست هنلی قرار بگیرد و عنوان معتبرترین پروانه جهان را کسب کند. این دسته بندی بر اساس وزن پایگاه کشورهایی که صاحب پاسپورت بدون ستاندن ویزا می تواند سفر کند اجرا رنجیده است، در حال حاضر شهروندان آلمانی می توانند به ۱۷۷ کشور جهان بدون قبض ویزا سفر کنند که یک درجه نسبت به سال پیش بالا رفته است. در ادامه در مطلب راهنمای گردشگری در مورد معتبرترین پاسپورت دنیا بیشتر صحبت می کنیم.

معتبرترین گذرنامه دنیا

این رتبه بندی بر اساس داده های انجمن بین المللی حمل و نقل آسمانی که جامع ترین مکانت و اطلاعات مسافرتی جهان است صورت می گیرد. در ماه اکتبر یک لیست جداجدا از معتبرترین روادید جهان، توسط شرکت مشاوره آرتون تهیه شد. در این لیست سنگاپور توانسته بود نشانی معتبرترین تذکره جهان را کسب کند اما کشور آلمان توانست این عنوان را از او بگیرد و تلاش می کند که همواره آن را حفظ کند.

در ادامه لیست ۱۵ مورد از معتبرترین پاسپورت های جهان را بر اساس رتق وفتق هنلی و وزن پایگاه کشورهایی که می توانند بدون اخذ ویزا سفر کنند به شما آشنا کردن خواهیم کرد.

 1.     آلمان ۱۷۷ کشور
 2.     سنگاپور ۱۷۶ کشور
 3.     دانمارک، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، ژآپن، نروژ، سوئد و انگلیس ۱۷۵ کشور
 4.     اتریش، بلژیک، لوکزامبورگ، هلند، اسپانیا و سوئیس ۱۷۴ کشور
 5.     ایرلند، کذه جنوبی، پرتغال و ایالات متحده ۱۷۳ کشور
 6.     کانادا ۱۷۲ کشور
 7.     استرالیا، یونان و نیوزلند ۱۷۱ کشور
 8.     جمهوری چک و ایرلند ۱۷۰ کشور
 9.     مالت ۱۶۹ کشور
 10.     اتریش ۱۶۸ کشور
 11.     لیختن اشتاین، اسلوواکی و اسلوونی ۱۶۷ کشور
 12.     لاتویا، لیتووانی و مالزی ۱۶۶ کشور
 13.     استونی ۱۶۵ کشور
 14.     لهستان ۱۶۳ کشور
 15.   موناکو ۱۶۲ کشور

معتبرترین پاسپورت دنیا

گذرنامه

کشو اکراین (رتبه چهل و چهارم لیست) و گرجستان (رتبه پنجاه و سوم لیست) در سال جدید توانستند فزون ترین و کمترین غالب اکثر و اقل ترقی را در لیست داشته باشند و به تزیین ۱۵ و ۱۴ پله صعود داشتند که با وصل و انفصال به انجمن اروپا این پیوستگی برایشان روی داد.

کشورهای پاکستان، سوریه، عراق و افغانستان همچنان برای پسین سال متوالی در پنج رتبه پایانی لیست جای گرفتند. هر کدام از این کشورها تنها می توانند به ۳۰ کشور و یا شمار کمتری از آن بدون اخذ ویزا سفر کنند.

دکتر Christian H. Kälin رئییس سازمان هنرلی و شرکا معتقد است که با بسط گردگشری و امکاناتی که امروز در جهان در توانایی عموم قرار غمناک است نیاز به سفر کردن بدون دریافت ویزا بیشتر از ابتدا احساس می شود. طبق گفته های او مردم از نجس جهان و طبقات اقتصادی متنوع می خواهند انحصار هایی که صرفا به خاطر کشور و ناحیه ای که در آن خوش زیستن می کنند بر آن ها مجبورسازی شده برداشته شود و بتوانند آزادانه از مسکن های شغلی، پولی، شیوه خوش زیستن و …. که در مدل عالمگیر دنیایی برایشان پیش می آید بهره مند شوند.

معتبرترین پاسپورت دنیا

آمارهای اداره گذرنامه هنلی نشان می دهد که سفرهای شخصی و جابه جایی افرارد در جهان پیوستگی مستقیمی با مقیاس ناموس پاسپورتشان و رتبه ای که توانسته در وفق با سایر کشورهای جهان کسب کند دارد. در این میان کشور ما هفهف پوزپلنگ با امکان سفر به ۳۸ کشور جهان بدون گرفتن ویزا توانست آشیان سی و هشتم را کسب کند.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.