به جاده‌های سبز خوش آمدید...

راه‌های اخذ ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

متقاضیان ویزای انگلیس در ایران به اندازه راهکارهای طرح شده برای اخذ این ویزا گسترده‌اند! علاقه ایرانیان برای سفر به اروپا، در مورد سفر به انگلیس به اوج می‌رسد و از سال‌ها پیش بسیاری از ایرانیان به انگلیس سفر کرده‌اند و یا آرزوی سفر به این کشور را در سر پرورانده‌اند. از حق نگذریم که بریتانیا شرایط و جاذبه‌هایی بی‌نهایت خاص دارد و مسافران انگلستان از تجربه‌ای بی‌بدیل در این سفر بهرمند می‌شوند. اما اگر بخواهیم از همه این ایده‌آل‌ها و علائق بگذریم و پا به میدان واقعیت بگذرایم، در اولین قدم با سدی محکم مواجه خواهیم شد؛ ویزای انگلیس! با راه‌های اخذ ویزای انگلیس همراه باشید:

ویزای انگلیس

همانطور که گفته شد، راه‌های زیادی برای اخذ ویزای انگلیس پیش‌بینی شده است و شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های فراوانی، اختصاصاً به این موضوع می‌پردازند. اما اسکای ویزا که یکی از بهترین مراجع برای کسب اطلاعات در مورد ویزاهای انگلیس است در مورد این ویزا می‌گوید:

ویزای انگلیس، جزو آن دسته از ویزاهاست که به ممارست و هوشمندی فراوانی احتیاج دارد. چنانچه که کوچک‌ترین اهمال در مورد شرایط و مدارک موردنیاز آن می‌تواند به هدررفتن زمان و هزینه‌های پرداختی بینجامد. به همین خاطر کارشناسان ویزای انگلیس، معمولاً با دقت و ظرافت خاصی اقدام به تکمیل مدارک و اخذ وقت سفارت انگلیس می‌کنند که تمامی ریسک‌های موجود را دور بزنند و خیال متقاضیان را از بابت صدور و یا عدم صدور ویزا راحت کنند. همچنین این کارشناسان موظف‌اند از دادن امیدهای واهی به متقاضیان ویزای انگلیس بپرهیزند تا شخصی که شرایط لازم را برای اخذ ویزا ندارد، از پرداخت هزینه‌های گزاف درخواست ویزا خودداری کند.

ذکر این نکته ضروری‌ست که اگر به عباراتی نظیر «ویزای تضمینی انگلیس» و یا «ویزای آسان انگلیس» برخوردید، هیجان‌زده نشوید! چرا که اکثر این منابع، اطلاعات دقیقی را در مورد ویزای انگلیس در اختیار شما نخواهند گذاشت.

ویزای انگلیس

ویزای انگلیس بسته به دسته‌بندی‌هایی که در مورد آن وجود دارد، نیاز به شرایط و مدارک خاصی دارد؛ معمولاً آسان‌ترین راه برای سفر به انگلیس، اخذ ویزای توریستی این کشور است. البته برای اخذ ویزای توریستی هم مراحل دشواری پیش‌بینی شده است، اما اخذ این ویزا به نسبت راحت‌تر از ویزاهای تجاری و یا دانشجویی انگلیس است. در مورد اخذ ویزای توریستی انگلیس، بااهمیت‌ترین ویژگی متقاضی، داشتن یک حساب بانکی معتبر است! دولت انگلستان و بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، ترجیح می‌دهند ویزای توریستی‌شان را برای کسانی صادر کنند که بندهای زیادی برای بازگشت به ایران دارند. مثلاً داشتن املاک و شغل‌های کلیدی و مدیریتی، از دیگر ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند صدور ویزا را تضمین کنند.

ویزای انگلیس

در مورد ویزاهای دانشجویی و یا دوره‌های کوتاه‌مدت تحصیلی انگلیس، این هزینه‌ها هستند که مشکلات زیادی را برای متقاضیان ویزا به وجود می‌آورند. هزینه ویزاهای تحصیلی انگلیس تا حدودی بالا هستند و تنها عده‌ای از متقاضیان می‌توانند از آن بهرمند شوند؛ چرا که هزینه زندگی در انگلیس هم بسیار زیاد است.

برای ویزاهای کاری و تجاری هم به دلائل ویژه‌ای احتیاج است که اکثر آن‌ها مالی هستند. در مجموع بهتر است از همین ابتدا این نکته را در نظر بگیرید که وضعیت مالی‌تان، تعیین‌کننده‌ترین شرط برای اخذ ویزاهای انگلیس است…

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.