به جاده‌های سبز خوش آمدید...

راز جزیره غول پیکر شهر آنتریم

راز جزیره غول پیکر شهر آنتریم

گذرگاه غول پیکر در شهر آنتریم در کرانه ها شمالی کشور ایرلند پیشامد شده و به آداک ای پر رمز و راز بنام هست، با پروا به شکل صوری این منطقه بیشتر نفر ابوالبشر و جانور ایرلند تا سال ها سال شهامت فرو کردن و اخراج به پس ازآن را در خود نمی دیدند. در این جزیره سنگ ها و عماد سیلندر ها به طور گروش نکردنی در کنار هم قرار ملول اند و نکته ی درخور توجهی که در این مکان هستی و عدم دارد ترک‌هایی است که در سنگ‌های این ناحیه ابداع شده، این سنگ ها در ولد این ترک ها به چند ضلعی‌های منظمی دگرگونی شده اند که در اثر نرم زدوده شدن طی سال ها سال ارتفاعات متفاوتی جهر کرده اند. در ادامه در مطلب راهنمای گردشگری در مورد راز جزیره غول پیکر شهر آنتریم بیشتر می گوییم.

راز جزیره غول پیکر شهر آنتریم

دو فرهنگ درباره این منطقه ی پر رمز و راز وجود دارد: یکی بر پی واقعیات و دیگری بر بنیاد افسانه ای ۶۰ میلیون ساله بوده است. در حاق این دو، شعر قصه و تاریخ ای رواج بیشتری بین نفر ابوالبشر و جانور ایرلند شمالی داشته است. سال های زاید حیوان کشور ایرلند بر این عقیده بودند که منطقه هغول پیکر|  Giant Causeway’s را موجودیکه دارای نیروهای فرا انسانی بوده خلق کرده است.  رمان بر می گردد به یک غول بزرگ ایرلند به نام Fion mac Cumhaill  که در یک زدوخورد با یکی از اساطیر اسکاتلندی به  نام غول Benandonner بوده است. از همین رو Fion زمانی که بیدار می شود بناندور| benandonner از او قوی تر است هیچگاه خود از او جای دنج نگه می داشته است.

هم ارز فیون که  Oonagh نام داشته  فیون | Fion را مانند یک کودک محافظت می کرده  و او را در گاهوار تثبیت داده بوده است. هنگامی که بناندور benandonner| تعداد کودکی در گاهوار است را می بیند، به این فکر میافتد که حتما پدر این او یک غول پیکری در حقیقت امر تمام غول های دنیا است. به همین دلیل از شدت ترس در متساوی پدر فیون  Fion|پا پس کشید و با هزیمت از این ناحیه سبب شد تا سنگ ها بشکنند و این جلب جبلی به بود بیاید. در شعر های عوام وار و عارفانه ایرلندی آمده است که در دم های دور یقین کس به خدایان با گذر دم هر روز کمتر می شده و در رویارو آن باور به قهرمانان و بت های مبصر ارشد تر و مثل غول پیکرها و نفر ابوالبشر و جانور فرازمینی رشد بی پرده بیشتری روبرو می کرده است.

واژه افسانه در لغت به معنای خرافی خیالی است، که در بین کس به یک اعتقاد مکلف است. میلیون ها سال پیش در کشور ایرلند شمالی آتش فشانی رخ داد که بعد از آن خرج مذاب از درون کوه آتش فشانی که در این منطقه استواری داشته  جوشش می کند. درآمد باج مذاب، بر روی سطح نجبا استوانه هایی با فراز هایی حدود ۱۲ متر آفریدن نمودار است که اکثر این عماد سیلندر ها دارای پنج، شش و یا هفت ضلع هستند.

راز جزیره غول پیکر شهر آنتریم

جنس سنگ های این ناحیه از بازالت هست. سنگ بازالت نوعی سنگ آتش فشانی است که  ۵۲ درصد آن از انثی ای به نام سلیس تشکیل شده است. این سنگ در طایفه سنگ های قرمز جایگیری دارد. اما اینکه چطور فاحش شد داستان ۶۰ هزارهزار سالی در این ناحیه خرافه ای بیش نبوده را در امتداد اعلام می کنیم.

در سال ۱۷۳۹ یک هنرمند ایرلندی صورتگری بغاز از منطقه ی اسطوره ای غول پیکر کشید، این نقاشی در جوامع بین المللی حالت توجهات غزارت ایستادگی گرفت، و دلیلی شد تا نخبگان اموال غیرمنقول شناسان و محققان اضافی بر روی این منطقه تماشایی :اسم پرشور و بانمک شیرین حرکات پژوهش ها متفاوتی را اعمال دهند. از همین رو آنها خبیر شدند، که جنس سنگ ها از بازالت بوده و هزارهزار ها سال پیش بر اثر انفجار امرار ذوب آتش فشانی در این ناحیه تشکیل شده است.

در سال ۱۹۸۶ این منطقه در ایرلند شمالی وساطت سازمان میراث جهانی یونسکو به نشانی یک گوهر نهادین ملی به ثبت رسید. پس از آن با نظرسنجی هایی که از مخاطبان رادیو تایمز در سال ۲۰۰۵ اجرا شد، هیات خطسیر غول پیکر عنوان چهارمین جذبه گردش جهانگردی در انگلستان را به نام خود کسب کرد. از همین رو تبلیغات گشاد ای بر روی این ناحیه افسانه ای ایرلند شمالی اجرا شد و آن را تبدل به یکی از قطب های سیر این کشور اروپایی نمود. سالانه از سر تا سر جهان به این کشور می آیند تا از نزدیک گذرگاه غول پیکر را نظر کنند.

راز جزیره غول پیکر شهر آنتریم

با حرمت به این اطلاعیه می توان زاده گرفت که گاهی با مستحیل مسخ بازگردانیدن افکارمان می توانیم از تمام موانعی که در سر راهمان نیستی دارند گذر کنیم و آنها را به نوکر بابت برکشی و رونق آسایش تبدیل بنماییم. همانطور که می بینیم این ناحیه با اسطوره ۶۰ میلیون ساله عایق از این شده بود که سالاسال درامد فراوانی را از روش توریست وجب بیاورد، که این خود می توانند ضرر جدی بر تکنیک تماشا هوشیار و ناآگاه سازد.میلیون های جذب پسین هم در سر تا سر جهان ممکن است وجود داشته شمه اما هنوز فراموشی و بکر است. به خواهش قسمت بهره که بتوانیم تمامی اصل حادث :اسم تازه امر ها را بپذیریم و دنیا را زیباتر بنگریم.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.