به جاده‌های سبز خوش آمدید...

سفر به تایلند سرزمین لبخند ها

بازارهای تایلند

تایلند یکی از پر طرفدار ترین کشورهای شرق آسیا در بین گردشگران ایرانی می باشد که  سالانه بیش از چندین میلیون نفر بازدیدکننده و بیشتر از یک صد هزار نفر ایرانی در تور تایلند شرکت میکنند. مهمان نوازی مردم تایلند, معابد باستانی سامویی, طبیعت غیر قابل وصف پاتایا, بازار های شناور بانکوک پایتخت این کشور و سواحل طلایی پوکت  تنها بخشی از زیبایی های این کشور می باشند.

تایلند
تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند به دلیل گرم بودن هوا از اواخر آبان ماه تا آخرین تور نوروز تایلند می باشد. برای لذت بردن از دیدنی ترین شهرهای تایلند میتوانید از تور مجزا از تورپاتایا، تور بانکوک و یا تورهای ترکیبی تایلند استفاده کنید.

مردم تایلند
مردم تایلند

­بعد از کاخ بزرگ پادشاهی یکی از معروف ترین مراکز گردشگری در بانکوک می باشد هنوز هم قایق های بازار شناور مملو از انواع میوه ها و سبزیجات و غذاهای آشپز خانه ای, طرفداران خود را از دست نداده.

بازارهای تایلند
بازارهای تایلند

پاتایا همان شهر مورد علاقه ی گردشگران با شگفتی هایی که در کلمه نمیگنجد دیدنی های کشور های مختلف را در مینی سیام جای داده. اما در پاتایا از هرچه بگذریم، آرامش ساحل جامتین در جنوب پاتایا را نمیتوان توصیف کرد.

سواحل تایلند
سواحل تایلند

معابد بودایی مهم ترین سمبل کشور تایلند شناخته شده اند, تنها در جزیره ی پوکت بیشتر از ۲۹ معبد وجود دارد که بهترین آنها معبد وات چالونگ شناخته شده. جزایر فی فی  یا تکه ای از بهشت روی زمین، در نزدیکی پوکت یه مکان رویایی برای گذراندن وقت و تفریح در تایلند می باشد که زیباییش را باید از نزدیک لمس کنید.

جزایر تایلند
جزایر تایلند

یکی از قدیمی ترین و دیدنی ترین خانه های بجای مانده از تمدن تاریخی جنوب شرق آسیا و بزرگترین اثر تاریخی سامویی خانه ی باستانی است. اما مشهور ترین جاذبه گردشگری تایلند در شمالی ترین قسمت جزیره بکر ساموئی مجسمه بودای بزرگ است که به حالت نشسته قرار گرفته است.

معابد تایلند
معابد تایلند

راز بزرگ هتل های این کشور این است که با رزرو هتل ۵ ستاره تایلند  قیمت هتل ۳ ستاره را پرداخت خواهید نمود. یعنی علیرغم امکانات و ظاهر لوکس و تمیزی که دارند قیمتشان بسیار ارزان و مناسب می باشد.

غذاهای تایلندی
غذاهای تایلندی

رسوم این مردم به این صورت است که هر وقت احساس گرسنگی کنند فورا شروع به طبخ غذا می کنند و این کار به روزی ۶ بار هم کشیده می شود. اما  رنگ و بوی غذاهای تایلندی به گونه ای هستند که بهتر است خودتان از آنهارا امتحان کنید.

تایلند هم یکی از کشورهای منایب برای خرید است البته اگر مراکز خرید تایلند را به خوبی بشناسید. در این صورت اجناس متنوع را به قیمت عالی پیدا خواهید کرد.

منبع: http://www.jadehayesabz.ir/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.