به جاده‌های سبز خوش آمدید...

تاریخچه شرکت هواپیمایی بزرگ ایرفرانس

شرکت ایرفرانس

با پیشرفت سریع حمل و نقل تغییرات بسیار زیادی در تردد انسان ها صورت گرفت، بسیاری از مسیر های طولانی امروزه در کمترین زمان طی میشود. شما به راحتی می توانید در طی چند ساعت از قاره ای به قاره ای دیگر سفر کنید و تنها از مسافرت خود لذت ببرید.

شرکت ایرفرانس
شرکت ایرفرانس

در این میان شرکت های هواپیمایی بسیار زیادی هستند که سعی دارند تا بهترین خدمات و امکانت را برای مسافران خود فراهم آورند و در ایجاد سفری لذت بخش برای آن ها سهیم باشند، در این زمان ما شاهد رقابت بسیار نزدیک شرکت های هواپیمایی هستیم که می خواهند قسمت کوچکی از این بازار را در اختیار خود داشته باشند.در این بخش از راهنمای گردشگری قصد داریم تا شما را با  موفقیت ها و تاریخچه شرکت هواپیمایی ایرفرانس آشنا کنیم، پس با جاده های سبز باشید.

شرکت هواپیمایی ایرفرانس در تاریخ ۷ اکتبر سال ۱۹۳۳ از ادغام ایر اورینت، شرکت پرتال هوایی عمومی ، شرکت ترابری آرینه و شرکت ناوبری فرانسه تشکیل شد. این شرکت در دوران جنگ سرد و از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۰ از ۳ خطوط اصلی شرکت های هواپیمایی متحدین بود و پروازهای منظم و مستقیمی به بسیاری از نقاط از جمله فرودگاه های برلین غربی داشت.

شرکت ایرفرانس
شرکت ایرفرانس

ناوگان ایرفرانس بسیار مجهز بوده و می توان گفت ترکیبی از هواپیماهای جت غول آسای ایرباس و بوئینگ است و برای پروازهای کوتاه مدت از هواپیماهای ایرباس E320 استفاده می کند. در سال ۲۰۰۹ ایرفرانس برای نخستین بار از هواپیماهای ایرباس ۳۸۰  Eکه بزرگترین و مجهزترین هواپیمای مسافر بری جهان است در مسیر فرودگاه پاریس تا فرودگاه نیویورک استفاده کرد و موفقیت جدیدی را برای خود به ارمغان آورد.

شرکت ایر فرانس یکی از  شرکت های هواپیمایی بسیار موفق اروپا و متعلق به کشور فرانسه است. این شرکت توانسته است به ۳۲ مقصد در داخل خاک فرانسه و همچنین به ۱۶۸ مقصد در ۹۳ کشور جهان پروازهای مسافربری و تجاری داشته باشد.

شرکت ایرفرانس
شرکت ایرفرانس

از دیگر موفیقیت های این شرکت می توان به جابه جایی ۴۳ میلیون مسافر تنها در طی  آوریل سال ۲۰۰۱ تا مارس ۲۰۰۲ اشاره کرد. این شرکت با استفاده از پانسیل و زیر ساخت های مناسب خود در سال ۲۰۰۴ با انجام ۲۵.۵ % از پروازهای اروپا، عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا را از آن خود کرده.

این شرکت در طول ۸۷ سال فعالیت خود فراز و فرودهای بسیار زیادی را تجربه کرده است، یکی از تلخ ترین حادثه هایی که می توان بدان اشاره کرد در سال ۲۰۰۹ اتفاق افتاده است، در این تاریخ پرواز شماره ۴۴۷ ایرفرانس که از ریودو ژانیرو به مقصد پاریس پرواز می کرد، با ۲۲۸ سرنشین خود از رادار ناپدید شد.

علت این حادثه وجود اشکال فنی در سیستم برق هواپیما بوده است گزارش ها حاکی از ان است که رعد و برق باعث بروز حادثه بوده است. پس از جستجو برای یافتن هواپیما ، ۵۰ جسد و بخش هایی از بدنه هواپیما پیدا شدو سقوط هواپیما توسط سازمان هواپیمایی کشور فرانسه مورد تایید قرار گرفت.

شرکت ایرفرانس
شرکت ایرفرانس

پروازهای شرکت ایرباس به ایران در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ و پس از گذشت ۸ سال دوباره از سرگرفته شد، پروازهای ایرفرانس در روزهای یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه در ساعت ۲۰:۲۰ وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) می شود و صبح روز بعد در ساعت ۹:۱۵ صبح تهران را به مقصد پاریس ترک می کند. در ادامه این شرکت امیدوار است تا بتواند ارتباط خود را با ناوگان هواپیمایی ایران مستحکم تر کند و شریک مناسبی برای دیگر شرکت های هواپیمایی ایران باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.