به جاده‌های سبز خوش آمدید...

شهر هانوی در ویتنام

هانوی

ویتنام کشوری با جاذبه های توریستی بسیار زیباست که درست به همین دلیل هم همیشه مورد توجه توریست ها قرار داشته است. یکی از زیباترین شهرهای ویتنام، هانوی نام دارد که در مقاله امروز وب سایت جامع گردشگری جاده های سبز می توانید با آن آشنا شوید.

جاذبه های گردشگری ویتنام بیشتر در شهرهای توریستی هانوی ، دانانگ، هویان، هوشی مینه قرار دارد که در مورد دیدنی های هر شهر  اطلاع رسانی خواهیم کرد. دومین شهر بزرگ و دارالسلطنه ویتنام  شهر هانوی است که کثرت از جاذبه های توریستی کشور ویتنام در این شهر قرار دارد. پس از سالها جنگ و خرابی در ویتنام شهر هانوی هنوز پر است از جاذبه های توریستی، معابد و ساختمان های قدیمی، کافه های عجیب و غریب و موزه های فراوانموزه جنگ، مثوی هوشی مین، موزه ملی تاریخ، موزه آشوب و بیش از ۶۰۰ معبد.

جاذبه های گردشگری ویتنام

بحیره هوان کیم در میانه ی شهر و قذم زدن در ساحل زیبای آن در سپیده دم و منظره ورزش تای چی در کنار دریاچه هوان کیم، خاطره ای فراموش نشدنی برای شما و اعقاب بجا میگذارد که از جاذبه های ویتنام و شهر هانوی است.

در کنار بحیره هوان کیم محله قدیم شهر هانوی قراردارد که مرکز تجارتهای کوچک و مربوط به خانواده است و نام هر شارع آن منعکس کننده یکی از تجارتهای شهر است. ابریشم، طلا و جواهر از صنایع و سوغاتی های معمول این محله است. اگر اهل تست غذاهای محلی باشید هم این محله یکی از بهترین جاهایی است که میتوانید سرکشی کنید. بازار شب یکی دیگر از جاذبه های ویتنام و محله قدیمی هانوی است که روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه می توانید لباسهای متنوع و منقش را با قیمتهای باور نکردنی تهیه کنید.

مهمترین و معروفترین مکانی که باید در شهر هانوی در ویتنام ببینید مقبره هوشی مین است، که کثرت از مردم ویتنام برای زیارت به آنجا می آیند، مجموعه باغ و مجسمه های اطراف آن مکانی آرام و دیدنی برای یک بعد از ظهر خاطره انگیز است. هانوی معروف به شهر ۱۸ دریاچه حیرت‌انگیز، در سمت راست رودخانه رد ریور (Red River) و در آغوش طبیعتی بی‌نظیر قرار گرفته است. موزه‌های بسیاری وجود دارند که تاریخ انقلاب، جنگ و هنر این شهر را روایت می‌کنند. خیابان‌های مناطق قدیمی شهر و ساختمان‌هایی که رگه‌هایی از معماری فرانسوی را به نمایش می‌گذارند بسیاری را به وجد می‌آورند.

جاذبه های گردشگری ویتنام

هانوی دومین شهر بزرگ ویتنام، با مساحت ۳۳۲۹ کیلومتر مربع، مهد کهن ۳۰۰۰ ساله است. هانوی از زمان‌های دور یعنی از پادشاهی تانگ لانگ (Thang Long) تا اشغال شهر به دست فرانسوی‌ها در دهه ۱۸۷۰، نام‌های کثرت داشته است. این دارالسلطنه بی‌نظیر منزلگاه ۷/۷ هزارهزار نفر جمعیت از میلیت‌ها و قومیت‌های مختلف با مذهب‌های مختلف است.

هانوی جزو شهرهایی از جهان است که در عرصه تولید تاخالص داخلی از سال ۲۰۰۸ سرعت و برکشی بسیار بالایی داشته است، هم تولیدات صنعتی، تجارت و توریسم بزرگ‌ترین صنایع این شهر به حساب می‌آیند.

 

هانوی

 

همچنین تمدن هانوی گردشگران و بینندگان کثرت از سراسر دنیا را به خود جذب می‌کند تا ضیف حضور آن‌ها در روستاهای مسکونی چون بات ترانگ (Bat Trang) شود و شاهد بازدیدشان از آثار زیبایی چون ظروف سفالی، برنزی و شیشه‌ای، تجربه لذیذ آشپزی این منطقه و دیدن فستیوال‌های بسیار باشد.

جاذبه های گردشگری ویتنام

مکان‌های مهم و دیدنی هانوی

  • محله قدیمی هانوی (Old Quarte): محله قدیمی هانوی در نزدیکی جو هوان کیم (Hoan Kien) آرایش و معماری سال‌های دور هانوی را به نمایش می‌گذارد. در ابتدای قرن ۲۰ این شهر تنها ۳۰ خیابان داشت که همگی اکنون جزو محله قدمی هستند. در این خیابان‌ها اجناس رنگارنگی با قیمت‌های ارزان مانند پارچه، زیورآلات و کالاهای دیگر به فروش می‌رسد. رستوران‌ها با غذاهای محلی و کافه‌های کثرت پذیرای مشتریان هستند. بازار شب در شب‌های جمعه، شنبه و یکشنبه برپا است.
  • بازار دونگ ژوان (Dong Xuan): بازار دنگ ژوان که در اصل در سال ۱۸۸۹ به دست فرانسوی‌ها ساخته شد بارها مرمت شده که آخرین بار در سال ۱۹۹۴ پس از یک آتش‌سوزی بسیار مخرب بوده است. هم زمان این مرکز خرید قدیمی بزرگ‌ترین بازار مستور هانوی به شمار می‌رود که عمده‌فروشان فراوانی اجناس مختلفی از پوشاک گرفته تا مواد غذایی را در این مکان به فروش می‌رسانند.
  • موزه مردم شناسی ویتنام: این موزه واقع در هانوی، به ۵۴ گروه قومیتی که به رسمیت متمایز شده‌اند می پردازد. این موزه به عنوان مرکز بررسی ها نیز مورد مصرف قرار می‌گیرد.
  • معبد نهاد (The Temple of Literature): این معبد که نماد نفوذ کنفوسیوس بر ویتنام است، اولین دانشگاه و قدیمی‌ترین بنا این کشور به حساب می‌آید. این معبد در سال ۱۰۷۰ میلادی ساخته شده و نمونه‌ای فوق‌العاده از معماری سنتی ویتنام را در معرض نمایش گذاشته است.
  • دریاچه هوان کیم (Hoan Kiem Lake): دریاچه هوان کیم که به بحیره شمشیر نیز معروف است مکانی بسیار زیبا، آرامش‌بخش و مناسب برای پیاده‌روی و ورزش‌های صبح‌گاهی است. در نزدیکی دریاچه معبدی بسیار جذاب و در وسط دریاچه آرامگاهی به نام برج لاک‌پشت قرار دارند.
  • معبد کوان سو: این معبد که به معبد کوهستان جید نیز معروف است در نزدیکی بحیره هوان قرار گرفته و قدمت آن به قرن ۱۵ برمی‌گردد. معماری آن  بسیار جذاب است و فضایی جادویی دارد و یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین معابد ویتنام به شمار می‌رود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.