به جاده‌های سبز خوش آمدید...

بلیط نوروزی قطار و اتوبوس را زودتر تهیه کنید!

بلیط نوروزی قطار و اتوبوس را زودتر تهیه کنید!

همانطور که می دانید از چند روز گذشته، پیش فروش بلیط های قطار برای سفرهای نوروزی آغاز شده است که با همچون روال سالیان گذشته با استقبال بسیار زیادی از سوی گردشگران مواجه شده است که در این میان بلیط های قطار سفر به مشهد متقاضیان بیشتری داشته است. اگر شما قصد دارید برای سفرهای نوروزی خود از قطار یا اتوبوس استفاده کنید، توصیه می کنیم بلیط نوروزی قطار و اتوبوس را زودتر تهیه کنید! در غیر این صورت ممکن است از کاروان مسافران نوروزی جا بمانید…

بلیط نوروزی قطار و اتوبوس را زودتر تهیه کنید!

راهنمای سفر با قطار

سفر با قطار اگر چه دشوارتر و طولانی‌تر از سفر با هواپیما است اما مزیت‌ها و مهم‌تر از آن لذت‌های خاص خود را دارد. برای کسانی که قصد سفر گروهی دارند انتخاب قطار به‌عنوان وسیله نقلیه سفر می‌تواند سفری پر از لذت و شادی را به‌ارمغان بیاورد. همچنین عبور از جاده‌ها با مناظر و چشم‌انداز‌های مختلف خود ساعاتی شگفت‌انگیز را برای علاقمندان به سفر به‌وجود می‌آورد.

بلیط نوروزی قطار و اتوبوس را زودتر تهیه کنید!

چرا بلیط قطار؟

کسانی که گردشگری را با سفر همراه با قطار انتخاب می‌کنند؛ می‌توانند چندین ساعت در کوپه‌های قطار با دوستان خود شاد باشند. سفر با قطار استرس ناشی از پرواز را از شما دور می‌کند. در واقع این نوع سفر  برای کسانی که فوبیای ارتفاع و پرواز دارند؛ گزینه بسیار مناسبی است. تاخیر در حرکت معمولا در سفر با قطار بسیار کمتر از سفر با هواپیما اتفاق می‌افتاد. جدا از همه این مزیت‌ها بلیط قطار نسبت به بلیط هواپیما قیمت کمتری دارد و هزینه‌های سفر شما را پایین می‌آورد.

سوالی که شاید برای بسیاری از مردم پیش بیاید این است که اگر مزیت سفر با قطار ارزان‌تر بودن بلیطش نسبت به هواپیما است چرا اتوبوس را به‌عنوان وسیله نقلیه برای سفر انتخاب نکنیم؟ چراکه بلیط اتوبوس نسبت به بلیط قطار هم ارزان‌تر و هم در دسترس‌تر است. جواب سوال  واضح و روشن است. شما با قطار سفر راحت‌تری نسبت به سفر با اتوبوس خواهید داشت. همچنین در قطار امکاناتی مانند سرویس بهداشتی و… در اختیار شما خواهد بود که یکی از الزامات سفرهای طولانی محسوب می‌شود.

بلیط نوروزی قطار و اتوبوس را زودتر تهیه کنید!

انواع بلیط قطار

بلیط و کوپه‌های مختلف قطار درجه‌های مختلفی دارد. واگن‌های درجه یک یا لوکس و واگن‌های درجه دو یا معمولی انواع این بخش‌ها هستند. بدیهی است که هر کدام از این واگن‌ها قیمت مخصوص به خود را داشته باشند. واگن درجه یک نسبت به امکاناتی که ارائه می‌دهد قیمت بالاتری نسبت به واگن معمولی خواهد داشت. البته واگن‌ها را از نظر تعداد نفرات نیز به کوپه‌های ۴ نفره و ۶ نفره تقسیم می‌کنند. لازم به ذکر است که قطارها بر اساس تندرو یا معمولی بودن نیز تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام از این قطارها نیز قیمت‌های متفاوتی دارند. معمولا قطارهای تندرو به صورت سالنی هستند و قطارهای کوپه‌ای سرعت کمتری نسبت به آنها دارند.

بلیط نوروزی قطار و اتوبوس را زودتر تهیه کنید!

سرویس پذیرایی

معمولا هنگام خرید بلیط قطار  این گزینه برای شما وجود دارد که بلیط خود را همراه با پذیرایی یا بدون پذیرایی بخرید. در صورتی که بلیط همراه با پذیرایی را انتخاب کنید و در واقع هزینه پذیرایی را جداگانه پرداخت کنید. می‌توانید از خدمات شام و پذیرایی در قطار استفاده کنید.

آسان‌ترین راه تهیه بلیط قطار

برای تهیه بلیط قطار راه‌های مختلفی مانند خرید حضوری، رزرو تلفنی و خرید آنلاین وجود دارد. اما امروزه با وجود سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف بیشتر مردم به صورت آنلاین بلیط قطار را تهیه می‌کنند. خرید اینترنتی بلیط وقت و هزینه کم‌تری از شما می‌گیرد و همچنین دست شما را در انتخاب کردن باز می‌گذارد. فقط کافی است موبایل یا کامپیوتر خود را روشن کنید و در مرورگر خود واژه خرید بلیط قطار را سرچ کنید تا سایت‌های مختلف فروش بلیط را به شما معرفی کند بدون اینکه لازم باشد سوال‌های متعدد خود را از یک متصدی فروش بلیط به صورت حضوری بپرسید.

در هر حال سفر با قطار نیز مانند هر انتخاب دیگری مزیت‌ها و معایب مختلفی دارد اما تجربه چنین سفری می‌تواند دنیای جدیدی را در سفر کردن در اختیار شما بگذارد.

منبع: http://www.jadehayesabz.ir

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.