به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه ی گردشگری به نام شهر جنگلی چین

جاذبه ی گردشگری به نام شهر جنگلی چین

یکی از کشو هایی که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد و دیدار از آن باعث به وجود آمدن یک تجربه از یک سفر فوق العاده می شود، کشور چین است که در کنار فرهنگ و تاریخ غنی خود دارای دیدنیهای طبیعی بسیار زیادی می باشد.در ادامه در مورد جاذبه ی گردشگری به نام شهر جنگلی چین بیشتر خواهیم گفت.

اگر بخواهیم بیشتر در مورد راهنمای گردشگری بگوییم قرار است نقشه احداث این شهر در لیوجو تازه در استان گوانجو توسط یک طراح مشهور ایتالیایی به نام استفانو بوئری ایفا شود، این طراح قبلا طرح های دیگری مثل دو سپهر خراش جنگلی عمودی را هم به اعمال رسانده بود. حدود ۴۰ هزار درخت و یک میلیون نبات از ۱۰۰ گونه متنوع در نقاط مختلف این شهر کاشته می شود.  گیاهانی که در این جنگل قرار دارند هر سال ۱۰ هزاران تن گاز دی اکسید کربن و ۵۷ تن آلاینده را از محیط می گیرند و ۹۰۰ تن اکسیژن را به محیط برمی گردانند.

احداث شهر جنگلی
در شهرهای بزرگ جهان برای مطابقت با آلودگی هوا شهر جنگلی ساخته می شود که یکی از مدرن ترین روش ها برای تمیز کردن هواست. راه گرم شدن هوا در سال های آینده شهرهای بزرگ دیگر را هم به سمت ساختن شهرهای جنگلی می کشاند.

شهر زیبای جنگلی
این شهر جنگلی که یک جامعه بندها ۳۰ هزارآوا نفری را در خود جا خواهد داد، از فضای سبز پوشیده خواهد شد به طوری که به میزان یک هزار گیاه از بیش از ۱۰۰ متد گیاه جوراجور و ۴۰ هزار درخت خواهد داشت که در مجموع به میزان ۱۰ هزار تن دی اکسید کربن و ۵۷ تن ذرات آلاینده را در هوا جذب و سالانه به میزان ۹۰۰ تن اکسیژن تولید می کند.با این حال خوشبختانه هنوز هم می‌توان در این مطلب خبرهای خوبی شنید و افق‌های روشنی را برای آینده کره زمین تصویر کرد. بی شماری از این خبرها اینروزها از کشور چین می‌آیند.

احداث شهر جنگلی
در جدید این کشور می‌تواند نقشی پیشرو درباره آرمان “زندگی سبز” داشته باشد. خصوصاً وقتی که دولت این کشور موضوع پیدایش بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور جهان را مطرح می‌کند.این روزها اما خبرهای خوشایند بیشتری از مسیر چین عبور می‌کند و به جهان مخابره می‌شود. چینی‌ها برای جلوگیری از تولید گازهای سمی، درصدد خلق بزرگترین شهر جنگلی دنیا برآمده‌اند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.