به جاده‌های سبز خوش آمدید...

آشنایی با آتش فشان عجیب اندونزی

همانطور که می دانید اندونزی از جمله کشورهای معروف قاره آسیا در حوزه گردشگری است؛ این کشور به سبب جاذبه های توریستی کم نظیرش همواره مورد توجه توریست ها برای سفرهای شان قرار داشته است. در مقاله امروز جاده های سبز قرار است با یکی از جاذبه های گردشگری اندونزی آشنا شوید؛ جاذبه ای که شاید حتی تصور آن را هم نداشته باشید!

یکی از آبخوست های کشور اندونزی آبخوست جاوه است که جاکارتا دارالملک اندونزی در آن قرار دارد. مجموعه آتشفشانی لین در شرق جاوه در اندونزی مجموعه ای از آتشفشانهای کامپوزیتی است. در این آبخوست حیات وحش و جذبه های دیدنی زیادی وجود دارد. لذت صعود به کوه آتشفشانی لین افزون هیجان انگیز است. کوه لین بدلیل واقعه شعله آبی رنگی که از این کوه خارج می شود و منظره گاز پینه که بوجود می آورد به عنوان یک جذب توریستی به طور فزاینده باعث جذب گردشگران شده و مورد توجه توریست ها و کسانی که به جلب های طبیعی میل دارند قرار غمگین است.

آتش فشان اندونزی

شعله های آبی فیروزه ای این آتش فشان عجیب اندونزی یک نمود بود حادثه طبیعی است که فقط در این نقطه به علت سوزانیدن گازهای سولفوریک دیده می شود. کوه لین یک آتشفشان فعال است اما در واقع گدازه ای ندارد که از آن جاری شود. Ijen  آتشفشان آرام اما فعال در میان چشم انداز های خیره کننده ای از مخروط های آتشفشانی و بحیره گوگرد فیروزه ای رنگ زیبا قرار غمگین است.

در این ناحیه بحیره ای وجود دارد که این دریاچه به نشانی بزرگترین بحیره ای اسیدی جهان مشخص و ناپیدا شده است. این بحیره منبعی برای آب جو ای است در این نقطه در عرف کاربرد است و در احفاد آب نهر از نظر ترکیبات جسم علاوه غنی است که شامل ترکیبات اسیدی و فلز است و تاثیر قابل توجهی بر روی اکوسیستم این نقطه و اطراف آن دارد.

در سال ۲۰۰۸ جورج کوورونز یکی از کاوشگران یک قایق پلاستیکی کوچک را بر روی دریاچه اسید قرار داد تا معیار اسیدیته آن را شمار گیری کند. در تدقیق جورج کوورونز، در آب لبه های دریاچه اسید سولفوریک موجود در آب  ۰٫۵ و در وسط دریاچه ۰٫۱۳ قدر گیری و نشان داده شد. در لذت صعود به کوه آتشفشانی لین Ijen از خاصیت های این کوه می گوییم.

آتش فشان اندونزی

شعله های آتش ممکن است تا شعاع پنج متر بالا برود بعضی از گازها به مایع متابولیزه می شود و همچنان در حال سوختن است. این بزرگترین ناحیه شعله آبی در جهان است و مردم محلی آن را آتش آبی نام گذاری کرده اند.

معدنچیان مواد سرد شده را که به شکل قطعات جلال در می آید در سبد ها حمل کنند. باری که معدنچیان حمل می کنند از ۷۵ کیلوگرم تا ۹۰ کیلوگرم است و مسیری ۳ کیلومتری با شیب ۴۵ تا ۶۰ درجه را طی می کنند تا به پی کوه برسند و سبدها را خالی کنند. کارگران دو بار در روز این کار را به کاربستن می دهند. در لذت صعود به کوه آتشفشانی لین Ijen از دیگر اثر های این کوه می گوییم.

فوران های این کوه عمدتا حاوی گاز متان و گازهای دیگر است که خطرات زاید به دنبال دارد چون این فوران ها بصورت نهادین قابل پیش بینی نیستند. با این همه لگام فم کوه لین که با آب فیروزه ای رنگ متجاوز اسیدی پر شده است زیبا و دیدنی و ویژه اختصاصی به فرد است و این کوه گاز پینه دراماتیک دارد که در خلال شب شعله های آبی تا طلوع خور جلوه ای بی نظیر دارند.

آتش فشان اندونزی

چند نکته در زمان بازدید از آتش فشان لین

  • چشم هایتان را هرگز لمس نکنید و اگر خواستید این کار را بکنید حتما قبل از این کار دستتان را با آب بشویید.
  • محول توسط ون صورت می گیرد و گردشگران به آرامش می توانند به این منطقه برسند.
  • لباس هایی که کاملا بدن شما را بپوشاند مثل لباس هایی که در شتا می پوشید با خود بردارید.
  • لباس زیادی برای معاوضه تا زمانی که پیاده روی را تمام کنید.
  • اگر لنز دارید مراقب باشید چون گوگرد برای چشمهایی که لنز دارند اضافه مضر و خطرناک است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.