به جاده‌های سبز خوش آمدید...

ریازان، شهر زیبای روسیه

ریازان

روسیه همیشه یک کشور بسیار زیبا در اروپا بوده است که شهرهای بی شماری از آن مورد توجه توریست ها قرار داشته است. علاوه بر مسکو، سوچی، سن پترزبورگ و… شهری به نام ریازان نیز در روسیه وجود دارد که توصیه می کنیم حتما در سفر خود به این کشور از آن نیز بازدید کنید.

داستان ریازان، شهر زیبای روسیه واقع در بخش اروپایی این کشور در ساحل رود اوب غیر عادی است. این شهر در قرن ۱۱ بنا شد و آن را «پریاسلاول» نامیدند. شهر دیگری – دارالسلطنه امیرنشین ریازان را ریازان می نامیدند که در ۵۰ کیلومتری جنوب پریسالاول قرار داشت. در سال ۱۲۳۷ میلادی مغول ها ریازان قدیمی را تار و مار کردند» شهر بزرگ، دارا بی چیز و زیبا به معنای واقعی کلمه با خاک یکسان شد. پس از آن پریاسلاول مرکز اداری جدید امیرنشین شد. بمرور زمان به یاد پایتخت قدیمی که توسط اشغالگران بیرحم نابود شد، آن را ریازان نامیدند.

هم اکنون پارک و نو شناسی به جای ریازان قدیمی ایجاد شده است. در آنجا، گنج سکه های طلا و نقره و زیورآلات پیدا می شود. دیرینه شناسان پایه های کلیسا و درد دیوارهای دژ و وسایل جنگی و سلاح های قدیم را پیدا کردند. قبر جمعی مدافعان شهر پیدا شد که در نبرد با مغول ها جان خود را از دست دادند. اهالی ریازان صلیب خاطره بر آن بنا کردند. در کلیسا هر روز دعای یادواره برای رزمندگان کشته شده روس خوانده می شود.

جاذبه های گردشگری روسیه

طی قرون بلندقامت ریازان یک شهر مرزی و از مهمترین جاذبه های گردشگری روسیه بود، از اینرو به استحکامات آن توجه زیادی می شد. دیوارهای سنگ سفید دژ آن بارها در مقابل حملات دشمنان لجاجت استوارسازی کرد. در حال حاضر، کرملین ریازان، یادبود معماری است که در فهرست میراث کهنه بد فرهنگی روسیه شامل شده است.

کلیسای « اوسپنکسی» ریازان دره اصلی معماری شهر است که اواخر قرن ۱۷ توسط یعقوب بوخوستوف، حارث ساده و معمار خودآموز ساخته شد. ساختمانی باشکوه به شکل جام به رنگ قرمز روشن که به ۵ گنبد ختم می شود. ستون های سنگ سفید تزیین بخش دیوارها و پنجره هاست. آنها مزین به حکاکی نقش دار هستند. بدشورای می توان از آشیان نقش دار طلایی شمایل چشم دریافت که یکی از زیباترین نوع در روسیه است.ارتفاع جایگاه شمایل که یک شاهکار بی نظیر است و توسط هنرمندان ریازان ساخته شده است ، ۲۷ متر است.

دیدنی های روسیه

چند شمایل در کلیسای اوسپنسکی ریازان مراقبت می شود که برای اتباع ارتدکس اهمیت زیادی دارند. آنها را معجزه آسا می نامند و معتقدند که به خاطر وجود این شمایل ها، در زمان جنگ جهانی دوم حتی یک بمب دشمن بر محوطه کرملین نیفتاد.

ریازان یکی از زیباترین شهرهای روسیه نامیده می شود. گردش در محله های قدیمی شهر، تماشای تزیینات غنی خانه های اشراف نسب و سکوت و آرامش حاکم بر صومعه لذت بخش است. منظره ساحلی فوق العاده زیباست که جای گردش زوج های عاشق ریازانی است. بر طبق سنت قدیمی، جوانان برای عکس گرفتن بر زمینه شهر زاد و بومی به آنجا می روند. به نظر می رسد ریازان نوین در سکوت آنها را مورد عنایت قرار می دهد تا به سعادت برسند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.