به جاده‌های سبز خوش آمدید...

۵ جاذبه توریستی آنتالیا

مسجد كنگره دار (YIVLI MINARE)

آنتالیا، مهم ترین و مشهور ترین شهر ترکیه در حوزه گردشگری می باشد.مسافران این شهر همواره ا این سوال رو به رو هستند که جاهای دیدنی آنتالیا کجاست.بعضی وقت ها می شود که مدیر تور ترکیه یا تور آنتالیا توضیحات لازم را خدمت مسافران میدهد، اما اگر فردی بی اطلاع باشد چه؟..ما به آن دسته از افراد خواندن ۵ جاذبه توریستی آنتالیا را پیشنهاد میکنیم:

برج ساعت (clock tower)

برج ساعت نمادی از آنتالیا است که هم چنان در میدان کاله کاپیسی به عنوان سمبل صلابت و پایداری آنتالیا نمایان است. پارکهای آتاتورک و کاراعلی اوغلو که به بوستان گل مشهور است و نمای بسیار دل انگیزی دارند، نیز در نزدیکی این برج قرار دارد.

برج ساعت (clock tower)
برج ساعت (clock tower)

آسپندوس

آمفی تاتر معروف شهر است که در۸ کیلو متری شهر سریک واقع شده است .این شهر تاریخی زمانی گران ترین شهر محسوب میشد. آمفی تاتر این شهر ۲۰۰ سال بعد از میلاد توسط رومی ها بنا شده و تمامی مسافران آنتالیا را مجذوب خود میکند .

آسپندوس
آسپندوس

مسجد کنگره دار (YIVLI MINARE)

ییولی میناره لی توسط سلطان علاء الدین کی قباد سلطان سلجوقی در قرن ۱۳  در مرکز شهر بنا نهاده شد. این مسجد با مناره های زیبایش امروز به یک سمبل در شهر آنتالیا تبدیل شده است. مدرسه کاراتای – مدرسه علومی دینی ای نیز در این منطقه وجود دارد که در زمان سلجوقیان در نوع خود بینظیر بوده و طرفداران تاریخ و تور ترکیه را جذب خود میکند.

مسجد کنگره دار (YIVLI MINARE)
مسجد کنگره دار (YIVLI MINARE)

کمر

این منطقه در فاصله ۴۲ کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. در طول این مسیر ۴۲ کیلومتری چشم اندازهای بسیار زیبا وجود دارد. در شهر کمر اقامتگاهی احاطه شده با مناظر بدیع و زیبا طراحی گردیده که محیطی ایده آل را برای گذراندن تعطیلات گردشگران بوجودآورده است. در مرکز خریدی که در این منطقه تعبیه شده است شما میتوانید سوغاتی هایی با قیمت مناسب برای خریدن پیدا کنید و آشنایان خود را نیز در لذت سفر خود شریک کنید.در ضمن این ساحل از جمله تمیز ترین ها و آرام ترین سواحل اروپا محسوب میشود.

کمر
کمر

لارا

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ترکیه گیک مکان بسیار دوست داشتنی مدیترانه ای با آبهای شفاف و ملایم دریای مدیترانه و مکانی ایده آل برای ریلکسیشن و آرامش یافتن!نزدیکترین منطقه تفریحی و گردشی به آنتالیا منطقه لارا می باشد که فقط با ۶ کیلومتر فاصله  در شرق شهر آنتالیا واقع گردیده است و دارای سواحل شنی و سنگریزه ای می باشد و دریای آن دارای امواجی ملایم و نرم می باشد.

لارا آنتالیا
لارا آنتالیا

در بسیاری از بخشهای این ساحل که به صورت اختصاصی برای استراحت و تفریح گردشگران تجهیز شده است پر است از امکانات جدید و راحت مانند انواع پلاژها رستوران  مراکز تفریحی صندلی های ساحلی همراه با چتر امکانات قایق سواری و سایر امکانات که همگی در اختیار بازدیدکنندگان و مسافران می باشد.درضمن رستوران ها و کافی شاپ هایی که در این بخش از ترکیه تعبیه شده میتواند برای مسافران مکانی لذت بخش و آرامش بخش باشد.

منبع: http://www.karvanik.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.