به جاده‌های سبز خوش آمدید...

۱۰ مقصد شگفت‌انگیز در شمال اسپانیا

سن سباستین

بسیاری از مسافران اسپانیا سفر خود را از شبه جزیره ایبری در مادرید شروع می کنند. سپس آنها به احتمال زیاد به جنوب می‌روند که در آنجا آب و هوای برای دیدن قلعه تاریخی مورها و یا در شرق برای دیدن بارسلونا یا والنسیا معتدل‌تر است. مسافران درک نمی کنند که آنها با نادیده گرفتن شمال اسپانیا چه چیزی را از دست می‌دهند. روستاهای به خوبی حفظ شده قرون وسطی، خط ساحلی زیبا خلیج بیسکای، ناحیه باسک و … فقط منتظر کاوش شدن هستند.

  1. پارک ملی پیکوز دی اروپا

پارک ملی پیکوز دی اروپا

پارک ملی پیکوز دی اروپا (Picos de Europa National Park) اولین پارک ملی اسپانیا است که در سال ۱۹۱۸ تاسیس شد و در آن زمان به عنوان پارک ملی مونتانا دی کوادانگا شناخته می‌شد. این پارک اسم خود را در سال ۱۹۹۵ تغییر داد. کوه‌های مرتفع پارک و درهای عمیق کوهنوردان را به خود جذب می‌کند، که لازم است به آنها برای توده‌ی مه عمیق هشدار داد. بارش برف در طول سال امکان پذیر است. ذخیره‌گاه زیست کره نیز دارای جنگل‌ها، باغ‌های بلوط و چهار رودخانه است. غیر کوهنوردها ممکن است بخواهند سوار قطار برقی شوند که تا بیش از یک مایل بالاتر از سطح دریا می‌رسد و یک منظره خیره کننده از پارک را فراهم می‌آورد.

  1. سانتاندر

سانتاندر

سواحل سانتاندر (Santander) از جاذبه‌های اصلی این شهر بندری در خلیج بیسکای هستند. با امتداد گسترده‌ای از ماسه طلایی آن، یک کمان منحنی طولانی از ساحل ال سالدینرو یکی از زیباترین سواحل در شمال اسپانیا است. نزدیک شدن به ساحل از طریق مسیر باغ‌های زیبای پیکیو تجربه را بالا می برد. اگر چه سانتاندر یک شهر باستانی است، بسیاری از محله‌های قدیمی توسط یک آتش سوزی در ۱۹۴۱ نابود شد، از آن زمان موزه شهری هنر نونما شده است که شامل هنرمندان کناتابریانی معاصر محلی و همچنین استادان قدیمی مانند فرانسیسکو گویا است.

  1. تاکستان‌های ریوخا

تاکستان‌های ریوخا

  1. اوویدو

اوویدو

اوویدو (Oviedo) مرکز استان آستوریاس برای آثار تاریخی مذهبی آن به خوبی شناخته شده است. همچنین با یک توقف در Pilgrims Road به سانتیاگو، اوویدو کلیساهای دارد که قدمت آنها به قرن هشتم می‌رسد، از جمله کلیسای جامع سان سالوادور و کلیسای به خوبی حفظ شده سان جولیان د لس پارادوس. یکی دیگر از معماری‌های برتر لا فونکالادا، یک فواره قبل از سبک روم در قرن نهم است. طرفداران فیلم ممکن است علاقه مند به دانستن این نکته باشند که اوویدو در فیلم ویکی کریستینا بارسلونا وودی آلن نمایش داده شده است.

  1. بیلبائو

بیلبائو

بیلبائو زمانی عمدتا به عنوان یک شهر بندری صنعتی شناخته شده بود که خود را به عنوان یک مرکز برای هنر و معماری مدرن بازآفرینی کرده است. بیلبائو در میان تپه‌های سبزهموار ناحیه باسک قرار گرفته که بیلبائو خانه‌ی موزه بیلبائو گوگنهایم، یک ساختار مدرنیستی درخشان پوشیده شده با تیتانیوم است که توسط معمار معروف فرانک گهری طراحی شده است. معماری تاریخی بیلبائو یک معماری گیج کننده است که شامل بسیاری از ساختمان های زیبا مانند کلیسای جامع قرن ۱۴ گوتیک سانتیاگو و کلیسای دی بگونیا است.

  1. گازتیلوگتسه

گازتیلوگتسه

گازتیلوگتسه (Gaztelugatxe) یک شبه جزیره کوچک در خلیج بیسکای است که شبیه به یک قلعه است. در واقع ترجمه اسم آن به معنی “قلعه سنگی” است. این از زمین از طریق یک پل پیاده روی بر روی سنگ‌ها قابل دسترسی است. یک کلیسای کوچک اختصاص داده شده به سان خوان (سنت جان) در بالای این جزیره قرار گرفته است. بالای گازتیلوگتسه با بالا رفتن ۲۳۱ پله شیب دار سنگی قابل دسترسی است. بازدید کنندگان گذشته توصیه کرده‌اند که پله‌ها را به آرامی طی کنید چرا که عجله کردن می‌تواند باعث درد شود. اما آنها می‌گویند که مناظر خیره کننده کاملا ارزش تلاش برای بالا رفتن را دارند.

  1. پامپلونا

پامپلونا

پامپلونا (Pamplona) یک شهر تاریخی است که زمانی به عنوان پایتخت پادشاهی ناوار خدمت کرده است. امروزه برای جشنواره سالانه سن فرمین که در آن روح‌های بی باک سعی در پیشی جستن از یک گله گاو در خیابان‌های شهر دارند بهتر شناخته شده است. این جشنواره در شش روز در ماه جولای رخ می‌دهد. در اینجا گاوبازی یک فعالیت محبوب دیگر است که این شهر چهارمین صحنه یا میدان بزرگ گاوبازی در جهان را دارد. پارک‌ها و ساختمان‌های تاریخی فراوان آن فقط برای کالسکه ساخته شده است.

  1. سانتیاگو دی کامپوستلا

سانتیاگو دی کامپوستلا

سانتیاگو دی کامپوستلا (Santiago de Compostela) پایتخت گالیسیا، به عنوان مقصد نهایی زیارت سنتی که به عنوان کامینو دی سانتیاگو شناخته شده، معروف است. همچنین راه سنت جیمز نیز نامیده می شود و قدمت این زیارت رفتن به قرون وسطی می‌رسد و برای بسیاری از مردم به دلیل مهم است که اعتقاد دارند که سانتیاگو دی کامپوستلا جایی است که در آن سنت جیمز، فرستاده‌ی عیسی مسیح دفن شده است. نقطه ورودی برای بیشتر زائران میدان اصلی است که در قلب شهر واقع شده است، این میدان شلوغ صحنه بسیاری از وقایع مهم، به ویژه کلیسای جامع سانتیاگو است که در آن مقبره سنت جیمز واقع شده است.

  1. سانتیانا دل مار

سانتیانا دل مار

کفش‌های راحت یک مورد ضروری برای بازدید کنندگان سانتیانا دل مار است، این محل یک روستای قرون وسطی کاملا حفظ شده است که محدود به رفت و آمد با پای پیاده است. این گنج کانتابریانی در سواحل غرب اسپانیا واقع شده است و کمتر از ۳۰ کیلومتر از سانتاندر فاصله دارد و در نزدیکی غار التمیرا است که برای نقاشی ماقبل تاریخ آن معروف است. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می‌گوید سانتیانا دل مار شهر سه دروغ است، که آن نه سنت (سانتو)، و نه تخت (لانا)، و نه به وسیله‌ی دریا (مار) است. با این حال، شهر درواقع نام خود را از سانتا جولیانا می‌گیرد که در اینجا در کولگاتا، معروف ترین کلیسا در کانتابریا دفن شده است. یکی دیگر از جاذبه‌های برتر موزه تفتیش عقاید با ابزار شکنجه آن است.

  1. سن سباستین

سن سباستین

سن سباستین در ناحیه باسک قرار گرفته است و فقط ۱۹ کیلومتر با فرانسه فاصله دارد. این یک تفریحگاه ساحلی محبوب است که احاطه شدن با تپه‌ها به زیبایی آن اضافه کرده‌ است. معروف‌ترین جاذبه‌ سن سباستین لا کرنا است، که یکی از بهترین سواحل شهری در جهان است. پارت ویجا یا شهر قدیمی بارهای بسیاری دارد که آن را بسیار محبوب ساخته است. تاریخ اکثر ساختمان ها قرن ۱۹ است، زمانی که سن سباستین توسط انگلیس و پرتغال در سال ۱۸۱۳ نابود شد. این شهر برای جشنواره موسیقی جاز خود در ماه ژوئیه که در اروپا قدیمی‌ترین است و همچنین جشنواره های دیگر و رویدادهای فرهنگی در طول سال به خوبی شناخته شده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.