به جاده‌های سبز خوش آمدید...

کاخ پترهوف روسیه

کاخ پترهوف

کاخ پترهوف روسیه کاخ عظیم و باشکوهی ست که در سنت پترزبورگ روسیه و به دستور پتر کبیر برای فرمانروایی ساخته شد که بعد ها و در سال ۲۰۰۷ تا کنون بعنوان یکی از عجایب روسیه شناخته شده است و همپنین در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

کاخ پترهوف
کاخ پترهوف روسیه

این کاخ که قصر خصوصی پتر کبیر بوده است مجموعه ای از قصر و باغ بوده که گاهی با نام ورسای روسیه شناخته میشود. داخل این باغ را آبشارها و مجسمه های بی شمار طلایی و برنز در برگرفته است.

کاخ پترهوف
آبنمای کاخ پترهوف

روبروی کاخ و درست روی پله ها آبشاری پله ای قرار دارد که در نوع خود منحصر به فرد بودن باغ را به نمایش میگذارد. این باغ در قرن های ۱۷ و ۱۸ توسط دختر پتر کبیر ، الیزابت گسترش یافت. این باغ در ضلع جنوبی سواحل خلیج فنلاند و در منطقه ی فدرال سنت پترزبورگ با معماری غرب گونه ی خود قرار گرفته است.

کاخ پترهوف
آبشار پله ای کاخ پترهوف

مجسمه های بی شماری با رنگ طلایی در این باغ چشم انداز زیبایی را بوجود آورده اند که هر کدام نمادی از تاریخ به شمار میروند. این باغ از ۴ بخش باغ ها ، کاخ بزرگ ، فواره ها و آبشار ها تشکیل شده است.

کاخ پترهوف
مجسمه های طلایی کاخ پترهوف

کاخ بزرگ شامل ۳۰ اتاق با دکوراسیون مجلل و نقاشی و تراشکاری هنرمندانه ای ساخته شده است. سایر کاخ های این باغ به نام های مون پلیسر ، مارلی ، هرمیتاژ پترهوف و کوتیج هستند.

کاخ پترهوف
یکی از اتاق های کاخ پترهوف
کاخ پترهوف
یکی از اتاق های کاخ پترهوف روسیه

در این زمین دو باغ یکی در بالا و دگری در پایین باغ ساخته شده است که بازدید از باغ بالا رایگان و بازدید از باغ پایین به علت ریزه کاری های فراوان در ساخت آن هزینه برابر با ۴۵۰ روبل را در بر دارد.

کاخ پترهوف
کاخ پترهوف

۱۷۶ فواره در این باغ وجود دارند.هم چنین ۶ آبشار از جمله آبشار تچه طلایی هیل فاونتین ، تریک ، شیر هرمی ، خورشید و نپتون قرار دارند. آبشار بزرگ این باغ دارای ۶۴ فواره و ۲۰۰ مجسمه ی برنزی است.

کاخ پترهوف
کاخ پترهوف
کاخ پترهوف
کاخ پترهوف

اگر به روسیه سفر می کنید بازدید از این بنای منحصر به فرد را از دست ندهید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.