به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا

جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا

در شمال ایتالیا یکی از زیبا ترین شهر های جهان به نام فلورانس را می توانید مشاهده کنید که علاوه بر جاذبه های تاریخی و طبیعی از آب و هوای خوبی نیز بهره مند است. با سفر به این شهر تمام آنچه در دیگر شهر های ایتالیا مانند رم ، میلان و ونیز وجود دارند را یک جا و با کیفیت بالاتری به دست خواهید آورد. در ادامه به برخی از جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا اشاره خواهیم کرد.

جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا
جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا
  • صومعه مشهور دومو که در قرن ۱۵ به دست معمار ایتالیایی ، فیلیپور برونلسکی ، ساخت شد ، عنوان یکی از بی نظیر ترین بنا های معماری اروپا را به خود اختصاص داده است.
  • رودخانه آرنو با منظره های بی نظیر و پل های زیادی که بر روی آن قرار دارند ، یکی از مواردی است که هیچ گردشگری در موقع بازدید از شهر از دست نخواهد داد.
  • با بازدید از میدان زیبا و معروف میکل آنژ که در بالای یک تپه بنا شده است ، علاوه بر زیبایی خود میدان می توانید نمایی عالی و چشم نواز از تمام شهر را ببینید.
  • کلیسای جامع شهر به سبک معماری گوتیک یکی دیگر از جاذبه های فلورانس است که گردشگران زیادی را هر ساله به خود جذب می نماید.
  • برج کج پیتزا با حدود ۵۶ متر ارتفاع یکی از قدیمی ترین بنا های شهر است. شما باید دویست و نود و شش پله را برای رسیدن به بالای برج بپیمایید. دلیل کجی این بنا ، ضعیف بودن فونداسیون آن بیان شده است.
جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا
برج پیتزا
  • موزه دلی یوفیزی با نمایش مجسمه های تاریخی به جا مانده از دوره رنسانس و نقاشی هایی از هنرمندانی از سراسر اروپا به یکی از مشهور ترین و منحصر به فرد ترین موزه ها در جهان تبدیل شده است و اکنون یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری ایتالیا محسوب می شود.
  • با بازدید از قصر پیتی می توانید از چندین گالری هنری ، موزه نقره ای ، موزه لباس ، گالری پلاتین ، موزه کالسکه ها و هم چنین تعدادی کاخ های سلطنتی دیدن نمایید. در قدیم الایام خانواده مدیسی در این قصر سکونت داشتند.
  • در پشت قصر پیتی باغ های بزرگ و زیبای بابولی با طراحی اروپایی را می توانید ببینید که چندین تندیس زیبای ساخته شده در قرن های ۱۶ ، ۱۷ و ۱۸ میلادی را در جای جای خود به نمایش می گذارد.
جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا
باغ های بابولی
  • کلیسای سانتا ماریا دل فیوره یادگاری از دوره رنسانس با گنبدی بزرگ به عنوان نماد شهر فلورانس شناخته می شود. نگه داری نقاشی هایی از هنرمندان معروف مانند کمدی الهی دانته در آن از ویژگی های خاص این کلیسا است.

انتخاب این شهر به عنوان بهترین شهر گردشگری و توریستی جهان در سال ۲۰۰۷ میلادی از افتخارات کسب شده توسط این جزیره زیبا است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.