به جاده‌های سبز خوش آمدید...

پنج شگفتی طبیعی برتر جزیره های یونان

Greek

جزیره ­های یونان به دلایل زیادی شناخته شده هستند. گاهی اوقات به دلیل فرهنگ­ها و یا تاریخ منحصر به فردشان و شاید گاهی به خاطر سواحل زیبایشان و زندگی شبانه. اگرچه، چیزی که گاهی مردم آن را فراموش می­کنند مناظر و چشم اندازهایی است که به مردم و گردشگران در بدو ورودشان به این جزایر خوش آمد می­گویند. هر جزیره قابلیت و ویژگی خاص خود را دارد؛ اگرچه برخی بالاتر از برخی قرار می­گیرند و این نه تنها به دلیل زیبایی آن­ها بلکه به خاطر شگفتی­های منحصر به فرد و الهام بخش آنان است. بنابراین، اگر شما به جزایر یونان مسافرت می­کنید بهتر است مطلبی که برای شما آماده کرده­ایم را مطالعه کنید و خاطراتی بسازید که در تمام طول عمر خود به یاد خواهید داشت.

The Melissana Cave
The Melissana Cave

غار ملیسانی

سفری درون غار ملیسانی بیشتر شبیه این می­ماند که شما به دنیای خیالی وارد شده­اید تا سیستم قدیمی از تونل­های زیر زمینی. ورودی پهن و ناصاف آن شما را به روشی هیجان انگیز و در عین حال کمی نگران کننده فریب می­دهد. این مکان حسی راز گونه دارد. با پیشروی بیشتر در غار شما به زودی خودتان را در قلب آن خواهید یافت. استخری بسیار عالی را میبینید که با دیوارهای سنگی با شیب تند محصور شده و مملو از گیاهان است و اگر به بالا نگاه کنید دریچه بزرگی وجود دارد که می­توانید آسمان را تماشا کنید. این امر باعث ورود نور خورشید به درون غار شده که درون آب فرو می­ریزد و آن را به رنگ فیروزه­ای زیبا مبدل می­کند که بر روی دیوارهای غار منعکس شده و کل مکان را سر زنده و زیبا می­سازد. این قصر کوچک در زیر کبالونیا، یکی از جزایر آیونیا یک تجربه فراموش نشدنی خواهد بود و مانند نگینی در شگفتی های طبیعی یونان میدرخشد.

The Samaria Gorge
The Samaria Gorge

دره سامره (بخشی از فلسطین باستان )

دره سامره مکانی اس که شبیه هیچ کجا نیست. مانند غار ملیسانی، این دره می­تواند بخشی شبیه یک صحنه­ای از قسمت­های تخیلی مانند بازی ترون­ها دیده شود. بر روی جزیره ى کرت در مدیترانه ى شرقی قرار دارد و این دره ترکیبی از صخره­ها، دالان­ها، زندگی گیاهی سر سبز و مناطر و چشم اندازهای خیره کننده است. موقعیت آن برای مردمی که به دنبال ماجراجویی هستند و یا هر کس که دوستدار زیبایی طبیعی است، بسیار مناسب و شاید بهترین است.

Santorini
Santorini

سانتورینی

بر خلاف دیگر جزایری که در یونان وجود دارند وسواحلی روشن و سر سبز دارند، این جزیره در مقایسه با آن­ها تاریک است. جزیره سانتورینی واقعا خاص و منحصر به فرد است اما شما سورپرایز نخواهید شد وقتی بدانید که این جزیره در نتیجه فوران یک آتشفشان قدیمی به وجود آمده است. وقتی گدازه­­ها با آب­های مدیترانه برخورد کردند سرد شدند و سرزمینی که امروزه آن را سانتورینی می­نامیم را شکل دادند. در جزیره، شما خواهید توانست مناظر آتشفشانی متفاوت و منحصر به فردی را تجربه کنید وقتی که شما در حال لذت بردن از مناظر و چشم اندازهای زیبای جزیره از راه­های پیاده­روی بسیار آن هستید. همچنین شما می­توانید آتشفشانی که موجب شکل گیری جزیره شد را تماشا کنید؛ از آنجایی که این آتشفشان هنوز فعال است باید مواظب باشید.

The Giola
The Giola

گیولا

بر روی جزیره ساسوز، استخری وجود دارد که به نام گیولا معروف است که دست ساز انسان نیست بلکه طبیعت آن را بوجود آورده است. درست شبیه یک استخر سنگی که ممکن است شما در هر شهر ساحلی بیابید، گیولا استخری است که با آب تازه مدیترانه پر شده است. اگرچه، آن بیشتر از یک چشم اندازی است که شما در دیگر استخرهای سنگی میبینید. صخره­ای که در کف آن است درخشش فیروزه­ای خیره کننده­ای به آن می­دهد و آب گرم دریای مدیترانه با نور خورشید ترکیب شده و استخر طبیعی بزرگ و یک مکان عالی برای شنا را خلق می­کند. هیچ خطری از نظر غرق شدن، خورده شدن توسط کوسه­ها و یا نیش خوردگی با عروس­های دریایی وجود ندارد، آنجا یک مکان عالی برای آرامش گرفتن در این حمام طبیعی است.

Hot-Springs-Of-Samothraki
Hot-Springs-Of-Samothraki

چشمه­ های داغ ساموسراکی

ساموسراکی جزیره کوچکی است که نزدیک ساحل یونان و ترکیه قرار گرفته و شاید مکانی است که مردم کمی در مورد آن بدانند. اگرچه، ممکن است که آن تاریخ برخی از جزایر بزرگتر و شناخته شده را نداشته باشد، چیزهایی را دارد که آن­ها ندارند. در شهر سرما تعدادی چشمه وجود دارند. این مکان­های عالی و زیبا به آسانی در دسترس هستند و ترکیبی از اشکال صخره­ای باور نکردنی، زندگی گیاهی و آبشارهای جذاب را به نمایش می­گذارد.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.