به جاده‌های سبز خوش آمدید...

اماکن دیدنی شهر اشتوتگارت

اماکن دیدنی شهر اشتوتگارت

همانطور که گفتیم اشتوتگارت شهر کمپانی های بزرگ خودروسازی نظیر مرسدس بنز و پورشه است از همین رو برای کسانی که عاشق سواری هستند می تواند یک بهشت دیدنی باشد. موزه مرسدس بنز در این یکی تاپ :صفت عالی جذبه های سفر اشتوتگارت است، هر طبقه از این شالوده که خود شاهکاری مهندسی به شمار می رود به یکی از زیباترین و دوست ترین سامان های سرگذشت مختصه داده شده است. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری آلمان در مورد اماکن دیدنی شهر اشتوتگارت بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اماکن دیدنی شهر اشتوتگارت

باغ وحش ویلهلما و باغ‌ های گیاه شناسی

عموما هر شهر و کشوری به حفظ و احتراس گونه های گیاهی که در آن کشور رشد و نمو می کنند باغ گیاه شناسی را تاسیس می کند که در عین حال که سرگرم کننده است بتواند در حفظ و مراقبت گونه های گیاهی آن شهر یا کشور هم گام موثری برداشته شود. باغ‌های خیره کننده و وسیعی که با گلخانه‌های صریح و معماری قرن نوزدهمی زیبا کامل می‌شوند، بخشی مهم و واجب هستند که باید قبل از سر زدن به گونه‌های جوراجور بهیمی باغ وحش مشغولیت کنید. حتما زمانی که به اشتوتگارت سفر کردید سعی کنید از این باغ وحش دیدن نمایید.

کتابخانه اشتوتگارت

کتابخانه شهر اشتوتگارت از آن کتابخانه‌های کلیشه‌ای نبوده و شکوه مینیمالیستی‌اش در شالوده دکوراسیون و کتاب‌هایی از نویسندگان گوناگون، شما را پریشان می‌سازد. این کتابخانه رخیص سرکشی مدل سازی شده و حتی کمدهایی در طبقه همکف وجود دارند تا همه بتوانند با آسایش تمام به لذت بردن از کتاب‌ها بپردازند. اسنک‌های کافه‌تریا عالی بوده و در روزهای آفتابی می‌توانید از لذت کتاب خواندن در تراس پشت بام بهره‌مند شوید. منظره‌ شهر از آن بالا خیره کننده و دیدنی است.

رابل هیل

از دیگر جاذبه های تماشا اشتوتگارت در آلمان رابل هیل است که صحن ای وسیع و آسیب دیده است. این صحن در جنگ دنیوی کلی دوم مورد حمله بمب افکنی های زاید شده و همین خود دلیل آسیب دیده بودن آن است. هم دوره رابل هیل برای نسل جوان یکی از یادگاری های ارزشمندی است که نشان می دهد چه اوقات سخت و طاقت فرسایی در این شهر وجود داشته است. کثرت از کسان به این محوطه می آیند تا برای جان باختگان نیز دعا کنند.

اماکن دیدنی شهر اشتوتگارت

کاخ پادشاهی اشتوتگارت

کاخ شاهنشاهی یکی از باشکوه ترین گیرایی کشش های سیاحت اشتوتگارت است که در حومه ی شهری واقع است و تورهای کامل و دل واپسی انگیزی در داخل ساختن اساس آن برگزار می شود. این بنا در اصل توسط یک دوک سابق ورتمبرگ به نشانی خانه شکار شخصی ‌اش خلق شده است. وقتی وارد کاخ می شوید همه جور جوایز دیدنی قابل نگرش باصره است. باغ ‌های محیط و بیشه ‌ها نیز برای اکتشافات فتنه جویانه حادثه جویانه عالی هستند. می ‌توانید در مسیرهای مشخص قدم زده و از پرسپکتیو شهر در دور دست لذت ببرید.

پارک کیلسبرگ

فضایی سرسبز و با شکوه در شهر اشتوتگارت به نام پارک کیلسبرگ وجود دارد که در آن چمن ها تا افق پیش می روند و گل های رقیق و درختان بزرگ و کهنسال نیز جای دارند و راه های مازاد یدکی برای مشغول درگیر دل بسته شدن در این پارک نیز وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به شمس گرفتن، شنا، قطار موتور نیز استعاره کرد. پیاده روی در قسمت‌ های مختلف باغ و تازه کردن نفس در بین آفرینش وصله زینت که دارد هم ایده خوبی است. فضای کیلسبرگ افزون گرم و قابل بوده و کافه‌ های متعددی هم برای رفع جرح در این پارک وجود دارد.

کلیسای یوهانس

کلیسایی خیره کننده به سبک گوتیک در شهر زیبا و دیدنی اشتوتگارت به نام یوهانس وجود دارد. این کلیسا با انعکاس زیبایی در آب دریاچه فویرزی دارد چشم تعداد بی نظیری را به وجود آورده است. قدمت این کلیسا به قرن ۱۹ برمی گردد و بعد از بمب افکنی های جنگ عالمگیر دنیایی دوم این بنای کهن به دقت آفرینش مجدد توبه کردن شد. یک برج از این کلیسا به عمد حقیر الباقی است تا یادگاری از عهد احوال جنگ باشد. جزئیات داخل شالوده به صورتی کاملاً حرفه‌ ای بازآفرینی شده و بازدیدکنندگان را غرق در آرایش آراستگی می‌کند. پادگانه ‌های شیشه رنگی یک شکوه فرضی هستند.

اماکن دیدنی شهر اشتوتگارت

خانه تاریخ

اشتوتگارت شهر موزه های تاریخی و دیدنی است، از دیگر موزه هایی که در این مطلب می خواهیم به آن اشاره کنیم خانه تاریخچه است که به دلیل فضای عالی که دارد به خوبی توانسته شاهنامه غنی بادن ورتمبرگ را نیز جان ببخشد و با غرور آن را به بازددی کنندگان شناساندن بنماید. در این موزه می توانید هرگونه دست سازه ای که فکرش را بکنید نیز پیدا بنمایید. تکنولوژی های مدرن به خوبی در شناساندن این معلومات به کار غمناک شده و افکت‌های دراماتیک شما را غرق در حال و هوای گذشته آلمان می‌کنند. زمانی که وارد این موزه می شوید راهنماهای صوتی اقدام به شناساندن موزه می مایند و به نسق نمایش آثار عمل به وضوح و شرح بیان کردن آن ها می نمایند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.