به جاده‌های سبز خوش آمدید...

دیدنی های برلین

دیدنی های برلین

اگر شما یکی از علاقه مندان به سفرهای تاریخی و دیدن کردن از موزه  شهر های دنیا هستید حتمن سفر و گشت و گذار در شهر برلین ، یکی از بزرگترین موزه شهر های دنیا به شما توصیه می شود. این شهر پر از پارک ها، فستیوال های موسیقی و فیلم، رستوران ها، مجسمه ها و معماری های عجیب و دیدنی است. برای  اینکه کمی بیشتر با این شهرزیبای تاریخی آشنا شوید با این مقاله همراه باشید. در ادامه به طور مختصر دیدنی های برلین معرفی خواهند شد.

دروازه براندنبورگ (Brandenburg Gate)

در انتهای کوچه اونتا دین لیدن، در دیوار شهر برلین، دروازه ی زیبایی به نام براندبورگ وجود دارد که از زمان سقوط دیوار برلین به نمادی از اتحاد آلمان تبدیل شده است و هم اکنون از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان شمرده می شود.

دروازه براندنبورگ
دروازه براندنبورگ

مجلس (Reichstag)

ساختمان مجلس یک ساختمان تاریخی است که پس از سقوط دیوار برلین بازسازی شده است. ولی گنبد اصلی و قدیمی جای خود را به یک گنبد شیشه ای مدرن داد . این ساختمان با معماری فوق العاده اش هنوز به عنوان مجلس آلمان مورد استفاده قرار می گیرد.

دیوار برلین (Berlin Wall)

اگر چه بسیاری از دیوار برلین از زمانی در زمانی که آلمان شرقی و غربی یکی شدند خراب شد اما، در سمت شرقی دیوار یک گالری با طول بیش از یک کیلومتر وجود دارد که اصلی ترین بخش دیوار است و هنوز خراب نشده است.

دیوار برلین
دیوار برلین

میدان الکساندر (Alexanderplatz)

در منطقه مرکزی میت برلین، یک میدان معروف به نام میدان الکساندر قرار دارد که  از معماری های جاه طلبانه جمهوری دموکراتیک آلمان به حساب می آید. یک برج تلویزیونی ۳۶۵ متری نیز، در این میدان قرار دارد.

یادبود هولوکاست (Holocaust Memorial)

در برلین یک یادبود برای قربانیان فاجعه ی هولوکاست قرار دارد که ۶۰سال پس از سقوط رژیم نازی ها ایجاد شده است.  این یادبود از ۲۷۱۱ بلوک بتونی در اندازه های مختلف تشکیل شده است.

یادبود هولوکاست
یادبود هولوکاست

جزیره موزه (Museum Island)

در این جزیره ی موزه پنج موزه قرار گرفته است که این موزه ها همگی در کنار یک دیگر هستند، ولی در طول یک قرن ساخته شده اند. آخرین موزه از این مجموعه پنج تایی نیز موزه پرگامون است که در سال ۱۹۳۰ افتتاح شده است. در این موزه یک دروازه بابلی و یک محراب عظیم پرگامون قرار گرفته است که آن را از دیگر موزه ها جدا می کند.

کاخ شارلوتنبرگ (Charlottenburg Palace)

اوایل قرن هجدهمی در منطقه شارلوتنبرگ برلین، یک کاخ باروک به نام کاخ شلوس شارلوتنبرگ ساخته شده است. این کاخ یکی از تجملی ترین و پر تزئین ترین کاخ های دنیا است که چند بخش از آن برای دیدار عموم مردم با ز است.

کاخ شارلوتنبرگ
کاخ شارلوتنبرگ

میدان پتزداما (potsdamer platz)

میدان پتزداما زمانی یکی از پر رفت و آمد ترین گذر راه های اروپا بود که پس از جنگ جهانی کاملا نابود شد. در سال ۱۹۹۸ این میدان با معماری جدید و مدرن دوباره افتتاح شد.

میدان پتزداما
میدان پتزداما

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم

در قرن ۱۹برای یادبود قیصر ویلهلم یک کلیسا ساخته شد که امروزه تا حدود زیادی نابود شده است. این نابودی یادآور نابسامانی های جنگ است. لازم به ذکر است که در سال  ۱۹۶۰ کلیسای مدرنی در کنار این برج نابود شده ساخته شده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.