به جاده‌های سبز خوش آمدید...

باغ لوکزامبورگ در پاریس

باغ لوکزامبورگ در پاریس

پاریس پر از بنا هایی با معماری جذاب و موزه ها و گالری های متنوع است که گردشگران مازاد یدکی را از بکلی دنیا آرزومند خود کرده است. این شهر فضای سبز و باغ های زیبایی هم دارد که آن را در شمار شهرهای خرم و دیدنی جهان قرار داده است. یکی از باغ های معروف در پاریس باغ لوکزامبورگ است، این پارک در قرن هفدهم توسط بانو ماری دو مدیسی همسر سابق هنری چهارم خلق شده است. در بین شهروندان این شهر پارک لوکزامبورگ به «قلب آرام» مشهور است؛ هنگامی که در پیاده روهای این باغ قدم می زنید میزان مازاد یدکی تصویر دید می کنید که هر کدام توسط مشهورترین تمثال سازان جهان ساخته شده اند.  در این مطلب قصد دارد تا راجع ی باغ لوکزامبورگ در پاریس خدمتتان شرح دهد، با ما در سفر به شهر پاریس در فرنگ ولی باشید. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری فرانسه در مورد باغ لوکزامبورگ در پاریس بیشتر می گوییم.

باغ لوکزامبورگ در پاریس

باغ لوکزامبورگ در پاریس

همانطور که گفتیم پارک لوکزامبورک یکی از گمنام ترین باغ های شهر پاریس است و در بین مردم این شهر فرانسوی علاوه جانان است چرا اکثرشان برای طی کردن عهد احوال فراغتشان این پارک را آزادگی می کنند. در اکثر نقاط این پارک بیش از ۱۰۰ مجسمه وجود دارد که کار دست نقش پیکر تندیس سازان بزرگ قرن شانزدهم تا بیستم می باشد. علاوه بر آن گل کاری های افزون هنرمندانه ای هم در این پارک اجرا شده که هر بازدید کننده ای را به وجد خواهد آورد.

در دل باغ لوکزامبورگ پاریس یک حوضه هشت ضلعی صولت می بینید که بر طراوت این باغ زیادشده نسبت داده شده است. از آن جایی که پاریس شهر گالری ها و موزه های هنری است از فضای این باغ برای برپایی گالری های هنری هم استفاده می شود. در این پارک می توانید بر روی یکی از نیمکت ها بنشینید و محو تماشای فضای سبز زیبای آن شوید و لحظاتی صلحجویی بخش را بگذرانید. گردشگران زاید برای تماشای عکس ها و گالری ها و لذت بردن از ابداع این پارک به این محل می آیند.

در گوشه ای از باغ فواره ای برنزی وجود دارد که اثر چهار تصویر ساز معروف است و در نگارگری برنامه ریزی آن از هشت اسب، لاک پشت آبی و ماهی مصرف شده است. پارک لوکزامبورگ برای توریست ‌ها تاپ :صفت عالی مکان برای کسب صلحجویی در سفر و خاموش است. در فضاهای مهیاسازی ‌شده در این باغ هر روز گالری‌ های هنری زیبا برای دیدار مجدد در معرض عموم قرار می‌گیرد، سعی کنید قبل از این که به سمت این باغ بروید نقشه برگزاری گالری های این شهر را از وب سایت باغ لوکزامبورگ آگاهی کنید.

باغ لوکزامبورگ در پاریس

تاریخچه باغ

همسر سابق هنری چهارم در سال ۱۶۱۱ به عشوه از کاخ پیتی در میهن او فلورانس، اجازت داد تا برای او کاخی مصنوع و آفریدگار شود. او معماری فرانسوی را مامور کرد تا برای او کاخ و فواره بسازد. در سال ۱۶۱۲ او حدود دو هراز درخت رمان کاشت و از گلکار هایی تمنا تا به شیوه پارکی در فلورانس برای او باغ هم درست کنند. در سال ۱۶۳۰ او زمین های دوروبر را هم خریداری و ۳۰ هکتار دیگر به وسعت پارک خود تکثیر و کاهش کرد. از سال ۱۸۴۸ این پارک محلی برای عرضه مجسمه های گوناگون شد که ابتدایی آن ها ملک و زن بنام فرانسوی بودند و در کنار تراس های باغ قرار داده شدند. سپس در دهه ۱۸۸۰و ۱۸۹۰ آثار کهن نویسندگان و نقاشان مازاد یدکی در باغ قرار گرفت به طوری که  تا سال ۱۹۷۸ هر سال یک مجسمه جدید در این پارک قرار داده شد.

دسترسی به باغ لوکزامبورگ

به اراده دسترسی به باغ لوکزامبورگ در پاریس می توانید از با استفاده از اسباب حمل و نقل همگانی کمونیستی و خودروی شخصی یا به صورت پیاده به سمت باغ بروید. اگر می خواهید با اسباب حمل و نقل اشتراکی به سما باغ بروید باید بدانید که در شهر پاریس به راحت می توانید به اسباب حمل و نقل همگانی کمونیستی دسترسی داشته باشید و به طور کلی پاریس به این دسترسی راحت به ادوات حمل و نقل همگانی کمونیستی بنام است. ایستگاه‌ های متروی وفور و کمی در حوالی این پارک  قرار دارند. اما دو یام رله خط RER B درست در کنار درهای حق الورود باغ واقع شده‌اند: ایستگاه لوکزامبورگ (Luxembourg) واقع در ضلع شرقی باغ، و یام رله پرت ‌رویال (Port-Royal) در ضلع جنوبی باغ واقع است؛ ایضاً خط هواپیما) و راننده خلبان ناخدا از خیابان‌های محیط بر باغ عبور می‌کنند.

اگر قصد دارید که در پاریس سواری اجاره کنید که ما به دلیل ترافیکی که در معبر ها پاریس وجود دارد مقصود می کنیم از این کار صرف نظر کنید اما اگر دلخواهتان بود که با ماشین به سمت این باغ بروید می توانید با استعمال از گوگل مپ به سمت منطقه ‌ی ششم و ‌ضلع غربی محله ‌ی لاتین در پاریس بروید.

اگر کارت عبور و مرور مستمری دارید، بدون مشکل با هر خط مترو، RER، یا راکب به آن‌جا بروید. ورنه هزینه‌ی مترو یا کاپیتان برای هر سفر ۱ یورو و ۸۰ سنت خواهد بود. دیدار مجدد و گردش در این باغ برای عموم مفتی و غیررایگان است.

باغ لوکزامبورگ در پاریس

باغ لوکزامبورگ در پاریس از ساعت ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ شب در شتا ها و از ۸:۱۵ صبح تا  ۴:۳۰ عصر در زمستان ها برای بازدید عموم باز است. مدت زمانی که می خواهید در باغ بگذرانید هم پیوستگی به نمونه و غیراستاندارد رغبت ی خودتان دارد، هم می‌توانید در کمتر از یک ربع ساعت کل طول باغ را تنها قدم بزنید، و هم می ‌توانید ساعت ‌ها در پارک بگردید و به تمام گوشه و کنار این پارک سر بزنید.

در دوروبر این باغ در پاریس کیل زیادی هتل به سبک گوتیک و در جای جای محوطه‌ی داخلی پارک کافه‌ها و رستوران‌های تکثر با قیمت مفت پیدا می‌شوند، که می توانید پس از دیدار از این باغ به سمت آنها بروید و توان از دست رفته ی خود را بازیابی کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.