به جاده‌های سبز خوش آمدید...

بهترین جاذبه های گردشگری پاریس

بهترین جاذبه های گردشگری پاریس

مسلما وقتی حرف از ملاحت و دافعه های سیاحت پاریس باشد بدون شک برج ایفل در صدر لیست قرار می گیرد. این برج بلندمرتبه و آهنی در سال ۱۸۸۹ و برای نمایشگاه عالمگیر دنیایی خلق شد و هم دوره به یکی از مشهورترین بناهای دنیا تغییر شده است. برج ایفل ۳۲۴ متر اوج دارد و ارجح ترین سازه در عاصمه فرنگ است. ساخت برج ایفل بیش از ۲ سال طول کشیده است و کل برج بیش از ۱۰ هزار تن وزن است.

بهترین جاذبه های گردشگری پاریس

برج ایفل در بین ملاحت و دافعه های گردش جهانگردی پاریس از همه مشهورتر است و سالیانه حدود ۷ میلیون نفر برای بالا رفتن از این برج به پاریس می آیند. برج ایفل در گستره شان دو مارس قرار گرفته و تقریبا از همه جای شهر پیداست. مسلما یکی از بلوز بی آستین شادمانی های گردشگران در پاریس، عکس اخذ با این برج زیباست. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری فرانسه در مورد بهترین جاذبه های گردشگری پاریس بیشتر صحبت می کنیم.

 موزه لوور

یکی دیگر از مشهورترین جذب های سفر پاریس موزه لوور است که در مرکز شهر قرار گرفته است. موزه لوور در سمت راست رود سن قرار دارد و بیش از ۳۸۰۰۰ اثر هنری و تاریخی در این موزه احتراس می شوند. سالنه بیش از ۸ میلیون نفر از موزه لوور دیدن می کنند و به این نظم آن را به یکی از پربازدیدترین موزه های جهان تغییر کرده اند. از جمله آثار مشهوری که در موزه لوور نگهداری می شود می توان به لوح حمورابی، تابلوی مونالیزا، گاو بالدار آشوری و بخش های باارزشی از تخت جمشید تمثیل کرد.

کلیسای سکره کُر

پس از قدم زدن و بالا رفتن از خیابان مونتمارت به کلیسای باشکوه سکره کر با قلب مقدس می رسید. کلیسای سکره کر در بالاترین نقطه شهر پاریس قرار نژند و بنای سفید و باشکوهش از فاصله افزون دور هم قابل مشاهده است. این کلیسا توسط پل ترفیه نگارگری برنامه ریزی شده و ساخت در سال ۱۸۷۵ آغاز شده است. با این حال اتمام کلیسا کمی به تطویل کشیده و پس از جنگ جهانی اول و در سال ۱۹۱۹ ساخت کلیسا تکمیل شده است. کلیسای سکره کر با معماری زیبا و بی نظیری که دارد معاصر به یکی از جلب های آفاق پویی پاریس دگرگونی شده است.

شاید برایتان عجیب باشد اما یکی از جذبه های تماشا پاریس یک خاکستان است. پرلاشز نام گورستانی کهن در شهر پاریس است که تکثر از اعتبار های نامی و بی نام پاریسی و بیرونی در آن دفن شده اند. اشخاص مشهوری مثل ادیت پیاف مارسل پروست، اسکار وایلد، جیم موریسون و نویسنده شهیر آریایی صادق هدایت هم از جمله کسانی هستند که در این خاکستان آرام نژند اند.

کلیسای نوتردام پاریس

یکی دیگر از مشهورترین بناهای پاریس کلیسای نوتردام پاریس است. رمان معروف ویکتور هوگو به نام زاویه نوتردام در همین کلیسا پیوستگی می افتد و همین مطلب باعث شهرت بیش از پیش این بنای تاریخی شده است. نوتردام پاریس یکی از تاپ :صفت عالی الگو های معماری گوتیک در اروپا است و در طول ۹۰۰ سال شاهد رویدادهای باستانی مربوط به تاریخ مهم مازاد یدکی بوده است.

بهترین جاذبه های گردشگری پاریس

قبرستان کاتاکومب

از سیلی توزین ترین نقطه شهر پاریس وارد یکی از عمیق ترین و شگفت انگیزترین مکان های پاریس می شویم. کاتاکومب پاریس از راهروها و رشدیابنده های متعددی تشکیل شده و روزگاری به عنوان گورستان راه زیرزمینی کاربرد داشته است. کاتاکومب در سال ۱۷۳۸ ساخته شده و از قرن نوزدهم به آدرس گیرایی کشش سیر به روی عموم مردم باز شده است. سنجش زده می شود که اسکلت حدود ۶ میلیون نفر در کاتاکومب وجود داشته باشد.

کلیسای سنت شاپل

یکی دیگر از شاهکارهای معماری سبک گوتیک، کلیسای سنت شاپل است که بین سال های ۱۲۳۸ و ۱۲۴۸ آفریده شده است. سنت شاپل به اجازه لویی چهارم مخلوق شده کلکسیون ای بی نظیر از آثار کهن در آن وجود دارد. با این حال، دلیل عمده شهرت این کلیسا به خاطر تصویرها و چهره سازی های بی نظیر روی شیشه های کلیساست که جلوه ای رویایی به این مکان داده است.

باغ لوکزامبورگ

یکی از مشهورترین پارک های پاریس باغ زیبای لوکزامبورگ است که در سمت راست رود سن و در نزدیکی محله لاتین قرار غمناک است. این باغ زیبا و همین طور قصر باشکوهی که در وسط باغ قرار نژند محل بیتوته و معیشت خوش گذرانی کردن ماری دومدیسی، ملکه غرب در قرن هفدهم بوده است. این باغ امروزه به یکی از مشهورترین جذب های آفاق پویی پاریس استحاله شده و گردشگران اضافی برای سرکشی از فضای باصفا باغ و همین طور قصر زیبای آن به این ناحیه از پاریس می آیند.

بهترین جاذبه های گردشگری پاریس

طاق پیروزی یکی از زیباترین بناها و جلب های سیر پاریس است. این بنا در سال ۱۸۰۶ به دستور ناپلئون و برای ظفر ارتشش در جنگ آسترلیتز ساخته شده است. طاق توفیق بزرگ ترین طاق ظفر در همه دنیاست و ساخت و تکمیل آن ۳۰ سال طول کشیده است. در قسمت مبنا پا طاق شعله ای ابدی به یاد سربازان شهیر وجود دارد که از ۱۱ نوامبر ۱۹۲۳ یومیه ساعت ۶:۳۰ فرجام با گاز فطری تازگی می شود. طاق فیروزی در عرض شارل دوگل و در انتهای خیابان شهره شانزه لیزه قرار غمناک و یکی از نمادهای شهر پاریس است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.