به جاده‌های سبز خوش آمدید...

۴ جاذبه گردشگری در زاگرب کرواسی

از زیباترین شهرهای توریستی دنیا می توان به زاگرب کرواسی اشاره کرد که در نوبه خود یکی از بهترین های دنیاست و توانسته است محبوبیت بسیار زیادی را در اذهان عمومی برای جذب توریست بیشتر به دست بیاورد. تورهای کرواسی عمدتا در زمره تورهای لوکس در دنیا محسوب می شوند (البته به جز برای اروپایی ها که سفرهای درون اروپایی برای آن ها کلا داستانش فرق دارد!).

4 جاذبه گردشگری در زاگرب کرواسی
۴ جاذبه گردشگری در زاگرب کرواسی

برویم سر اصل مطلب (!)، امروز می خواهیم در مورد یکی از مهمترین شهرهای توریستی این کشور زیبا یعنی کرواسی صحبت کنیم. پیش از این در مورد جاهای دیدنی کرواسی صحبت کرده ایم و حالا می خواهیم اختصاصا ۴ جاذبه گردشگری در زاگرب کرواسی را بررسی کنیم.

۱) کلیسای St. Mark’s زاگرب کرواسی

از جذاب ترین مکان های دیدنی زاگرب کرواسی، می توان به کلیسای “St. Mark’s” اشاره کرد که یکی از جذاب ترین مدل های مدرن و سنتی معماری اروپایی را در خود جای داده است و همه ساله افراد زیادی را برای بازدید از شکوه خود جذب می کند.

کلیسای St. Mark's زاگرب کرواسی
کلیسای St. Mark’s زاگرب کرواسی

۲) میدان Ban Jelačić زاگرب

مگر می شود به زاگرب سفر کرد و از این میدان باشکوه دیدن نکرد! یکی از بهترین جاهایی که می توانید در آن سلفی بگیرید و با لوکیشن زاگرب کرواسی در اینستاگرام به اشتراک بگذارید همین میدان Ban Jelačić می باشد که توانسته محبوبیت خاصی را در بین گردشگران تورهای کرواسی به دست بیاورد. مجسمه مشهور واقع در این میدان، اصلی ترین شاخصه این میدان زیباست که البته مردم محلی این ناحیه گاهی این میدان را با نام Trg bana Jelačića نیز می شناسند.

میدان Ban Jelačić زاگرب
میدان Ban Jelačić زاگرب

۳) Gornji Grad–Medveščak در زاگرب

از دیگر جاذبه های توریستی کرواسی در زاگرب که می تواند خاطراتی فراموش نشدنی و آرامش بخش را برای شما به ارمغان بیاورد می توان به Gornji Grad–Medveščak اشاره کرد. این مکان زیبا در مرکز شهر زاگرب کرواسی واقع شده و شما در آن می توانید توریست های مختلفی را از سرتاسر دنیا مثل چین و آلمان و روسیه و… ببینید که به این ناحیه آمده اند.

Gornji Grad–Medveščak در زاگرب
Gornji Grad–Medveščak در زاگرب

۴) موزه Croatian Museum of Naïve Art در زاگرب کرواسی

موزه ای زیبا با چاشنی هنر که توانسته بسیاری از زیبایی دوستان را به سمت خود جذب کند. مصداق بارز این جمله را که «اگر هنر نبود، منطق انسان ها را می کشت» می توانید در این موزه فوق العاده به عینه مشاهده کنید. پر از طرح ها و رنگ بندی ها و شیت های زیبا، قدیمی و نفیس که هر کدام به نوبه خود یک اثر هنری بزرگ می باشند. اگر به زاگرب کرواسی سفر کردید، بازدید از این موزه را به هیچ وجه فراموش نکنید. گفتنی است این موزه را می توان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کرواسی قلمداد کرد.

موزه Croatian Museum of Naïve Art در زاگرب کرواسی
موزه Croatian Museum of Naïve Art در زاگرب کرواسی

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.