به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری بورگاس

جاذبه های گردشگری بورگاس

شهر تاریخی بورگاس که توسط دریاچه های ساحلی بورگانس احاطه شده و در منتها علیه نقطه غرب دریای سیاه واقع است ، دومین شهر بزرگ در حوالی سواحل دریای سیاه بلغارستان است . در عین حال چهارمین شهر بزرگ بعد از صوفیه ، پلوودیو و وارنا به شمار می رود .

برای مسافرت به بورگاس شما می توانید از باند پروازی فرودگاه بورگاس استفاده کنید که دومین فرودگاه مهم در این کشور در شبحه سارافوو به شمار می رود . در عین حال از شهرهای بلغارستان به بورگانس ، اتوبوس های منظم ، راحت و بسیار آسانی وجود دارد . در عین حال اتوبوس های زیادی وجود دارد که توریست ها و گردشگران را از ترکیه و یونان به این شهر می آورند . ایستگاه قطار و مترو مرکزی در قلب این شهر واقع است که خدمات قطار بین المللی و ملی را برای گردشگران فراهم می کنند . گردشگران و توریست ها در عین حال می توانند از طریق لنج از شهرهای دیگر به سواحل دریای سیاه مسافرت کنند و در بندر بورگانس فرود آیند که با توجه به مجله گردشگری جاده های سبز، بزرگترین بندر بلغارستان به شمار می رود .

جاذبه های گردشگری بورگاس
جاذبه های گردشگری بورگاس

هتل ها و خانه های ویلایی ، تفرجگاه ها و اقامتگاه های متعددی در شهر بورگاس وجود دارند که می تواند به مذاق همه انواع توریست ها و گردشگران خوش آید . این تسهیلات سازگاری ، برخی از مهم ترین خدمات در سطح جهانی را ارائه می دهند و یک نرخ هزینه ای مناسبی برای گردشگران به دنبال دارد . بر این اساس شما می توانید در حومه شهر موسوم به ساراموو اقامت داشته باشید . که به سرعت برای توریست ها پر طرفداری می شود یک نمادی خوشگل و زیبایی از سطح دریا و در دسترسی آسان به مرکز شهر ظرف مدت ۲۰ دقیقه و ۵ دقیقه تا فرودگاه وجود دارد.

حومه شهر دارای هتل ها و آپارتمان های متعددی برای گذران تعطیلات گردشگران و میهمانخانه های ویژه به همراه فروشگاه ها رستوران های شیک و ساحل شنی زیبا است. در عین حال ترکیب مناسبی از صلح و حفظ آرامش با دسترسی آسان به تکاپو و شلوغی و تفریحات شبانه مرکز شهر فراهم کرده است .

برای توریست ها جاذبه های گردشگری بورگاس به تعداد زیادی وجود دارد. برای شروع ، بازدید از موزه های متعدد شهر بلورگانس برای آموزشهای لازم درباره ، تاریخ و فرهنگ شهر و به طور کلی کشور بلغارستان توصیه می شود . برخی از این موزه ها شامل موزه قوم نگاری است که نمایش مختلف و قبیله های متعدد را در برنامه خود شامل می شود و مدرسه تابستانی هنرهای مختلف ، صنایع دستی و انواع رقص ها را ارائه می دهند . در این میان موزه باستان شناسی طیف وسیعی از آثار قدیمی و باستانی روم باستان،بیزانس و یونان قدیم را نمایش می دهد . و موزه تاریخی آن بیان کننده تاریخچه شهر بورگانس در کنار تاریخچه ملی آن است و در ضمن نمایشگاه های متعددی از دیگر موزه ها و کشورها ارائه می دهند و در کنار آنها موزه طبیعت و علوم وجود دارد که نمایشگاه های گل و گیاه،جانوران ،موضوعات داروئی، فیزیک و بسیاری از نمایشگاه های موضوعی مختلف را نشان می دهد .

جاذبه های گردشگری بورگاس
جاذبه های گردشگری بورگاس

دریاچه وایا بزرگترین دریاچه طبیعی در کشور بلغارستان و یک جاذبه گردشگری بلغارستان به شمار می رود . این دریاچه به وسیله سه رودخانه سرچشمه میگیرد و به طور نسبی نمکی و شور است . این دریاچه یبهشت پرنده پائیدن است که بیش از دویست و پنجاه گونه پرنده در آن یافت می شود که از این دریا استفاده می کنند . در عین حال یک مکان معروف و پر آوازه برای ماهیگیری یا ماهی های کپور است که بسار پر طرفدار می باشد.

دریاچه آتاناسوسکو که در موقعیت شمالی شهر بورگانس واقع است منطقه جذاب گردشگری مهم دیگری است که آب آن نمکی و شور است و این دریاچه را برای تولید نمک مساعد کرده است در عین حال یک منطقه مهم با نمای پرندگان مختلف با بیش از ۷۰ درصد تمام پرندگان دریایی به شمار می رود . که می تواند در بلغارستان در منطقه این دریاچه مشاهده و یافت شود .

جاذبه های گردشگری بورگاس
جاذبه های گردشگری بورگاس

مجموعه جبال استرانزا یک منطقه مهم جذب گردشگر برای پیاده روی و دوچرخه سواری است . در مجاورت کوه های استرانزا و ساکار در جنوب شهر بورگاس رقصاص های آتش تحت عنوان ستیناری قرار دارند . که حرکات رقص جادویی آنان شما را به وجد خواهند آورد . حمام های معدنی شهر بورگانس در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال غرب مرکز شهر بورگانس ،در نزدیکی دهکده بانوو یک منطقه مهم جذب گردشگر است . خطوط هر قلم اتوبوس در تناوب زمانی ۳۰ دقیقه ای از ایستگاه اتوبوس در نیوپوست وجود دارد . چشمه های آب معدنی داغ است و به طور ملایمی به صورت معدنی در آورده است . مرکز چشمه آب معدنی بوسیله باغات جنگلی عظیم احاطه شده است که آنرا به یک مکان پیک نیکی کامل و مهم تبدیل کرده است .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.