به جاده‌های سبز خوش آمدید...

اطلاعات جامع در مورد پایانه ی مسافربری اصفهان

اطلاعات جامع در مورد پایانه ی مسافربری اصفهان

هنگام تعطیلات سفر رفتن یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند رضایت همه افراد خانواده را به دنبال داشته باشد. در کنار اتوبوس می توانید از قطار نیز برای سفر به اصفهان سفر کنید و تنها با یک بلیط قطار تهران اصفهان می توانید به این شهر زیبا سفر کنید.

اطلاعات جامع در مورد پایانه ی مسافربری اصفهان

سفر با اتوبوس خصوصا برای سفر های گروهی یک انتخاب بهینه است. برای تهیه بلیط و همچنین ترک مبدا به سمت مقصد مورد نظر باید به پایانه ای که بلیط آن تهیه شده است، مراجعه کرد. در ادامه با مقاله ی اطلاعات جامع در مورد پایانه ی مسافربری اصفهان با ما همراه باشید.

خوشبختانه امروزه با گدر زمان و افزایش تعداد مسافران به تعداد شرکت های ارائه خدمات اتوبوس اضافه شده است و رقابت بین آن ها برای جذب هرر چه بیشتر مسافران به ارائه امکانات بهتر و مناسب تر منجر شده است.هر چند این مسئله هنوز جای کار دارد.

شهر اصفهان نه تنها یک مکان پر طرفدار در بین گردشگران داخلی و خارجی است و هر ساله مسافران زیادی را پذیرا است، بلکه خود این شهر هم مسافران زیادی را به شهر ها و کشور های دیگر جا به جا می کند.

همین امر سبب ساز ایجاد پایانه ها در نقاط مختلف شهر شده است تا راحتی بیشتری برای مسافران فراهم نماید. پایانه صفه، پایانه کاوه، پایانه جی و پایانه شاهین شهر از پایانه های شهر اصفهان می باشند. در ادامه ۲ تا از پایانه های بزرگ این شهر را معرفی خواهیم نمود.

پایانه کاوه

این پایانه که در شمال شهر اصفهان به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع در سال ۱۳۷۰ ساخته شد، امروزه به ۱۲ هزار نفر مسافر در روز خدمات ارائه می دهد.  این پایانه ی مسافربری یکی از پایانه هایی می باشد که به وسیله بلیط اتوبوس تهران اصفهان به تهران نیز سفر کنید.

۱۶ شرکت مسافربری رویال سفر، سیر و سفر، همسفر، گیتی پیما، آریا سفر، لوان نور، ایران پیما، عقاب سپاهان، تک سفر، جوان سیر، بی تا، ایمن سفر، پیک صبا، عدل، آسیا سفر و میهن نور مسئول جا به جایی این تعداد از مسافران می باشند.

تهران، شیراز، مشهد، اراک، آبادان، ساری، تبریز، ارومیه، زنجان، همدان، یزد، انزلی، رشت، عسلویه و قشم، بیرجند، یاسوج، شهرکرد، کرمانشاه، کرمان و بندر عباس از جمله مقصد هایی هستند که در این پایانه به آن ها سویس دهی می شود.

اطلاعات جامع در مورد پایانه ی مسافربری اصفهان

با افزایش تعداد مسافر تغییراتی در ۳۰ هزار زیر بنا و ۲۵ هزار فضای سبز آن ایجاد شد تا محلی آرامش بخش و راحت و زیبا برای مسافران فراهم نماید. ساخت اتاق مادر و کودک برای آسایش مادرانی که سفرشان را به همراه کودک خود تجربه می نمایند، هتل پایانه کاوه با ظرفیت ۸۰ تخت و غرفه های مواد غذایی، رستوران ها و کافی شاپ ها که زیر نظر سازمان بهداشت به ارائه خدمات می پردازند.

از برخی از تغییرات ایجاد شده در پایانه و توانایی پذیرایی از مسافران در تمام مواقع سال و بیشتر ساعات شبانه روز و اتوبوس های مناسب که دارای کارت معاینه فنی می باشند، از ویژگی های مهم آن می باشند. یکی دیگر از راه هایی که می توانید به شهر اصفهان سفر کنید استفاده از بلیط قطار می باشد.

در سال ۱۳۹۶ نیز از مجسمه یک خانواده گردشگر در این مجموعه بهره برداری شد. از دیگر امکاناتی که می توان در پایانه کاوه از آن ها بهره برد، به موارد زیر می توان اشاره نمود:

 • حمام،
 • خدمات تاکسی، اتوبوس شهری و تاکسی سرویس،
 • پارک سلامت به همراه دستگاه های ورزشی،
 • نمازخانه مرکزی و ۶ نماز خانه نزدیک سکو های سوار شدن،
 • فروشگاه های پوشاک، صنایع دستی و کادویی،
 • دستگاه های خود پرداز، شارژ تلفن همراه و تلویزیون در سالن های انتظار و
 • خوابگاه و استراحتگاه های مخصوص رانندگان با ۶۰ تخت.

پایانه صفه

این پایانه جنوبی که در ابتدای جاده اصفهان شیراز قابل دسترسی است، در سال ۱۳۷۰به وسعت ۴۰ هزار متر مربع با حضور ریاست جمهور وقت کشور آغاز به کار نمود. زیر بنای این مجموعه به ۱۲ هزار متر مربع می رسد و فضای سبز آن در حدود ۵ هزار متر مربع است. از آنجایی که این مجموعه به ارتفاعات کوه صفه اصفهان نزدیک است، چشم انداز زیبایی در آن شکل گرفته است.

از جمله شرکت های مسافربری که در این پایانه سرویس دهی می نمایند به شرکت های ایران پیما، عدل، لوان نور، میعاد، پیک صبا، همسفر، ایمن سفر، بی تا، میهن نور، گیتی پیما، پیک معتمد و آسیا سفر می توان اشاره نمود.

اطلاعات جامع در مورد پایانه ی مسافربری اصفهان

بیشتر مقصد های این پایانه شهرهای جنوبی استان و کشور هستند: شهرضا، سمیرم، آبادان، آباده، شیراز، عسلویه، قشم، ماهشهر، مسجد سلیمان، بندر عباس، بوشهر، بهبهان، یاسوج، بیرجند، مشهد، گرگان، شوشتر، کازرون، کرمان و کرمانشاه از برخی از مقصد هایی هستند که به آن ها سرویس دهی می شود.

با توجه به جا به جایی حدود ۱۰۰ هزار نفر مسافر در روز، تغییراتی برای سامان دهی بهتر اتوبوس ها و ارائه امکانات رفاهی مناسب تر و بیشتر به مسافران در این پایانه انجام شد. برخی از آن ها در ادامه آورده می شوند:

 • رستوران،
 • خدمات تاکسی، اتوبوس شهری و تاکسی تلفنی،
 • نمازخانه،
 • فروشگاه های مختلف مواد غذایی، صنایع دستی و کادویی و پوشاک،
 • سالن ویژه صرف صبحانه در طبقه دوم و
 • هتلی با ظرفیت ۵۰ تخت.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.