به جاده‌های سبز خوش آمدید...

دلتای رود مکونگ

دلتا رود مکونگ

در کشور زیبای ویتنام یک دلتای زیبا و بسیار سر سبز و حاصل خیز از رود مکونگ قرار دارد که شامل ۱۲ استان و یک منطقه شهری است. مساحت این دلتا ۴۰۵۵۳۱ کیلومتر مربع و جمعیت آن( تا سال ۲۰۰۹) ۱۷۱۹۱۴۷۰ نفر بوده است. دلیل جذب گرشگران بسیار از سرتاسر جهان به این دلتا، علاوه بر زیبایی طبیعی که دارد؛ بازار های شناور رنگارنگ، باغ های میوه، شالیزار ها، باغ های نیشگر، پناهگاه پرنده ها، و روستاهای عجیب و دیدنی آن است. نام مستعار دلتای مونگ سبد برنج ویتنام است. این نام به خاطر تولید انبوه برنج که به لطف استعمار فرانسوی ها در این منطقه رایج شده است بر روی این دلتا گذاشته شده است.

دلتا رود مکونگ
دلتا رود مکونگ

گستره دلتای مونگ از خلیج تایلند تا شهر هوشی مین است. اگر به جغرافیا و سفر در مناطق عجیب و غریب جغرافیایی وروستا های زیبا، عجیب ، بکر و کمتر دیده شده علاقه دارید انتخاب این دلتا به عنوان مقصد سفر بهترین انتخاب برای شما است. این منطقه در دنیا به عنوان معجزه کشاورزی شناخته می شود چرا که یک سوم از نیاز کشاورزی سالانه کشور ویتنام از باغ ها و مزارع این منطقه حاصلخیز تامین می شود. درختان نارگیل، باغ های میوه و باغ های نیشکر بعد از برنج از دیگر محصولات کشاورزی دلتای رود مکونگ هستند. این منطقه تنوع جغرافیایی عجیبی دارد و یک منطقه رنگارنگ و دیدنی است.

دلتا رود مکونگ
دلتا رود مکونگ

بیش از دوشهر در این دلتا دارای امکانات توریستی هستند. یکی شهر مای تو در نزدیکی هوشی مین که از بهترین مکان ها برای قایقرانی است و دیگری کائولان ، دیدنی ترین مکان برای دوستاران پرندگان است. این دو شهر مکان هایی مناسب برای گردش های یک روزه هستند. همچنین شهر سان تو بزرگ ترین اقامتگاه دلتا به حساب می آید که پر از اقامتگاه ها و هتل های مناسب با امکانات رفاهی مطابق با استاندارد های هتلداری دنیا و بازار های مناسب برای خرید برای گردشگران است ؛ بازار های شناور در این منطقه قرار دارد که خود افراد زیادی را جذب می کند.

 

دلتا رود مکونگ
دلتا رود مکونگ

بهترین زمان برای سفر به دلتای مکونگ فصل خشک سال است تا توریست ها و گردشگران از سیلاب های فصلی این منطقه در امان بمانند و سفری لذت بخش تر را تجربه کنند. اگر ویتنام را برای سفر انتخاب می کنید این منطقه با تنوع جغرافیایی رنگارنگ را در لیست مکان هایی قرار دهید که می خواهید از آن بازدید کنید چرا که دلتای رود مونگ نه تنها یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ویتنام است بلکه یکی از زیبا ترین مکان های طبیعی دنیا برای بازدید و سفر است.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.