به جاده‌های سبز خوش آمدید...

سفری به مالزی، جواهر شرق آسیا

برج دوقلو پتروناس

اگر شما هم برای تعطیلات آخر تابستان، برنامه مسافرت به خارج از کشور دارید و از مقاصد تکراری دبی و ترکیه به عنوان مقصد مسافرتی خود، خسته شده اید، شاید یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما را می توان سفر به کشور مالزی، مقصد زیبای آسیایی دانست.

جاهای دیدنی کوالالامپور در مالزی
جاهای دیدنی کوالالامپور در مالزی

کشور مالزی، از لحاظ فرهنگی بسیار به کشور ایران نزدیک می‌باشد واز این بابت شاید بتوان مالزی را جزو مقاصد توریستی خانوادگی دانست، که در آن می‌توانید درکنار خانواده خوب، لحظات سراسر شاد و زیبایی را تجربه کنید.

آب و هوای مالزی بطور کلی، آب و هوای استوایی می باشد، تابستان‌های گرم و مرطوب و پاییز و زمستان بارانی. پوشش گیاهی زیبا و منحصر به فرد مالزی، مانند آهنربایی می‌ماند که گردشگران را به سمت خود جذب میکند.

برج های دوقلوی پتروناس در مالزی
برج های دوقلوی پتروناس در مالزی

گشت و گذار در مالزی، میتوان بسیار گران و همینطور بسیار ارزان برای شما تمام شود و به همین علت است که تور مالزی همواره جزو محبوب ترین تور ها بوده و میباشد، به این دلیل که هرکسی می تواند آنطور که خودش میخواهد، و آنطور که می تواند ، لذت ببرد از این سفر و خستگی زندگی روزمره را از بدن خود خارج کند.

همانطور که در بخش های قبل ذکر کردیم مالزی از لحاظ فرهنگی بسیار به کشور ایران نزدیک است و شبیه ایران می باشد، در این باره می توان به وجود مساجد و همچنین رستوران هایی که غذای حلال سرو میکنند نیز اشاره کرد که برای راحتی مسافران و گردشگران ایرانی، میتوان آن را یکی از مهم ترین  بزرگترین علل انتخاب مالزی به عنوان مقصد توریستی نام برد.

بازار میوه در مالزی
بازار میوه در مالزی

یکی از جاذبه های گردشگری مالزی که در این بخش میخواهیم به آن اشاره کنیم و جزو جاذبه‌های گردشگری طبیعی این کشور می باشد، ارتفاعات کامرون می باشد، که می‌توان از آن به عنوان بهشتی برای طبیعت دوستان در مالزی نام برد.

این ارتفاعات، سرسبز و سراسر مزارع چای و توت فرنگی و زنبور عسل می‌باشد، و در بین راه نیز استراحت گاه های ساده ای برای مسافران و گردشگران تعبیه شده است که در آنها می توانند با یک لیوان چای طبیعی و تازه دم، گلویی تازه کرده و به ادامه مسیر خود برسند.

کاشف این ارتفاعات، ویلیام کامرون و سپس انگلیسی‌هایی که زمانی مالزی را در استعمار خود داشتند، سنت چای نوشیدن را در این مناطق رواج داده اند.

طبیعت بکر و دست نخورده و سرسبز این مناطق، جزو چشم نواز ترین مراتع دنیا به شمار می رود.

منبع: http://www.jadehayesabz.ir/

 

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.