به جاده‌های سبز خوش آمدید...

باغ پرندگان مالزی

باغ پرندگان مالزی

مالزی از دیگر کشور هایی آسیایی است که در سال های اخیر  توریستان و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. کشور مالزی علاوه بر آب و هوای منحصر به فرد  و طبیعت زیبایش نقاط گردشگری مصنوعی زیادی خلق کرده که هر سال عده ی زیادی از مردم جهان برای بازدید از آن ها به این کشور سفر می کنند . یکی از این مراکز گردشگری باغ پرندگان در کوالالامپور است.

باغ پرندگان مالزی
باغ پرندگان مالزی

قبل از اینکه سفر خود به مالزی را شروع کنید لیستی از مکان های دیدنی این کشور تهیه کنید. احتمالا از این لیست نتیجه می گیرید که یکی از بهترین انتخاب ها برای رقم زدن لحظات خوب در سفر دیدن کردن از باغ پرندگان کوآلالامپور است. شما می توانید در باغ پرندگان مالزی از پرندگان آزاد دیدن کنید .

در سال ۱۹۹۱ در زمینی  با مساحت ۲۰.۹ هکتار باغ پرندگان کوالالامپور ساخته شد. این باغ پرندگان دارای محیط زیستی بیش از ۳۰۰۰ پرنده از ۲۰۰ گونه مختلف  پرندگان استوایی و دیگر پرندگان مناطق مختلف دنیا از جمله مینا، کبوتر، منقارشاخیان، ماکائو، طوطی، فلامینگو، قرقاول و مرغ می باشد که   در مرکز شهر کوآلالامپور درمنطقه ای موسوم به دریاچه Gardens قرار گرفته است و به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهرکوآلالامپور و یک  موزه ای زنده از پرندگان رنگارنگ و زیبا شناخته می شود.

مسئولان این باغ بزرگ به شما اجازه می دهند هنگام بازدید از این مکان با دستان خودتان به پرندگان غذا بدهید، از آن ها وقتی روی شانه ی شما قرار گرفته اند عکس بگیرید ، در شو زیبا و مفرحشان شرکت کنید و در زمان جوجه کشی شان جوجه هایی که سر از تخم در می آوردند را ببینید، البته اگر شانس بیاورید و در آن فصل و ساعت مخصوص در این باغ پرندگان باشید. چرا که  این فعالیت ها در ساعات خاصی انجام می گیرد و در موقعیت های مختلف آب و هوایی تغییر می کند.

پرندگان این باغ از سایز بسیار کوچک تا سایز بسیار بزرگ هستند و بعضی از آن ها  نیز مقلد هستند و می توانند فضای فرح بخش و خاطره انگیزی را برای شما به وجود آورند. باغ پرندگان کوآلالامپور از بزرگترین و مهمترین جاذبه های گردشگری مالزی شناخته شده است و به کمربند سبز کوآلالامپور معروف است. در این پارک پرندگان به شکل آزاد  زندگی می کنند.

باغ پرندگان مالزی
باغ پرندگان مالزی

امکانات رفاهی و تفریحی زیادی در این باغ وجود دارد که می تواند یک روز خاطره انگیز در مالزی را برای شما بسازد. یک دریاچه مصنوعی ، فضایی بسیار زیبا برای قدم زدن، محل هایی مشخص برای ورزش و بازی بچه ها و استراحت کردن از جمله این امکانات هستند.

باغ پرندگان کوالالامپور، از ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر در خدمت بازدید کنندگان است؛ چهار بخش مجزا دارد که در سه بخش آن پرندگان آزادانه در محیط باغ پرواز می کنند. در بخش چهارم هم گونه های خاصی از پرندگان در قفس های بزرگ قابل مشاهده هستند.

موقعیت جغرافیایی این باغ به گونه است که شما به راحتی می توانید با تاکسی یا با اتوبوس jalan Sultan Mohamed و یا خط ۲۲ و ۳۸ ازLebuh Pasar Besarخود را به این مکان برسانید  چر که این باغ در مرکز شهر کوالالامپور قرار گرفته است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.