به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاکارتا، شهری تاریخی و رویایی

جاکارتا، شهری تاریخی و رویایی

یکی از کشورهای آسیایی که سالانه میزبان قشر عظیمی از نوریست ها و گردشگران است که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اندونزی محسوب می شود و هرسال تعداد زیادی از مردم دنیا را مجذوب خود می کند اندونزی می باشد. این کشور شهری به عنوان جاکارتا در دل خود نهفته دارد که یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین شهرهای کشور اندونزی می باشد و از جذاب های گردشکری فراوانی برخوردار است. همه این مطالب باعث می شود که بگوییم جاکارتا، شهری تاریخی و رویایی در کشور اندونزی محسوب می شود.

تاریخچه

این شهری به شهر قلعه ای معروف است و تقریبا کهن است که در منطقه ای با تاریخ کهن واقع شده است. جالب این جا است که بدانید که این منطقه محل زیست انسان های اولیه بوده است. این شهر از معروف ترین شهرهای بزرگ اسلامی می باشد که دارای بناهایی مربوط به دوره استعمار است و بافت شهری منطبق به الگوی شهرهای هلندی است. در صد سال چهارم میلادی، دولتی هندو جاوه ای در شهر جاکارتا پادشاهی می کرد. تاریخچه ی جاکارتا، به موجب قرار گرفته شدن در جزیره جاوه، با گذشته این جزیره در هم آمیخته شده است.

تاریخچه جاکارتا
تاریخچه جاکارتا

از صد سال پنجم تا یازدهم در کشور اندونزی نام آن سونداکلاپا  یا سونداکلبا بود و از سال ۱۵۲۵ تا سال ۱۵۲۷، به جایاکرتا یا همان سوراکارتا که از ریشه سنسکریت به مفهوم فرخنده و پیروز می باشد تغییر پیدا کرد و کمی بعد از ۱۶۱۹ به جاکارتا عوض شد. در دوازدهم مارس سال ۱۶۱۹، هلندی ها در همایشی، نام این شهر را به باتاویا که پیشینه اش از بتاوی، نام قوم باستانی ژرمن در هلند است، تغییر دادند. سرانجام در هنگام جنگ جهانی دوم ژاپنی ها شهر را به استعمار خود در آوردند و آن را دوباره جاکارتا نامگذاری کردند.

حقایقی در مورد جاکارتا

جارکارتا که پایتخت اندونزی محسوب می شود در واقع یک شهر نمی باشد، جاکارتا در واقع یک استان می باشد ولی وضعیت خاصی پیدا کرده و به پایتخت اندونزی شکل گرفته است. اگر از نظر جغرافیایی بخواهیم جاکارتا را مورد تحقیق قرار دهیم، این شهر جایگاه سیزدهمین شهر بزرگ جهان را دارد. این شهر به قدری عظیم است که نظام متروی آن اسم جدا از شهر را دارد.

حقایق جاکارتا
حقایق جاکارتا

اگر در مورد تراکم جمعیت در این شهر هم صحبت کنیم، جمعیت این شهر در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۰ میلیون نفر شناخته شده است. زمانی که بخواهیم راجع به پیشرفت چشمگیر یک شهر صحبت کنیم، هیچ یک از شهرها قابل قیاس با نیویورک نیستند. اما پیشرفت سریع جاکارتا موجب شده تا بسیاری از مردم آن را الگوی اندونزیایی نیویورک بدانند و همان‌ گونه که نیویورک سیب بزرگ نامیده می‌شود، جاکارتا را خارگیل بزرگ نامگذاری کرده‌اند.

بالی جزیره ی رویایی

اگر به دنبال جذابه ای در شهر جاکارتا هستید،بالی یکی از جزیره های کشور اندونزی و به گفته ی کارشناسان رویایی ترین جزیره ی دنیاست که بدلیل وجود معبدهای بی شمار به جزیره ی خدایان هم معروف می باشد. مرکز بالی شهر Denpasar می باشد و از شهرهای مهم دیگر آن می شود به Sanur، Kuta و Nusa Dua اشاره نمود.هتل ما در  Nusa Dua به معنای جزیرۀ دوم و در خوش آب و هواترین بخش جزیره واقع بود. Inna Putri Bali یکی از معروفترین هتل های بالی می باشد که ۳۱۸ اتاق دارد که در کنار امکانات تفریحی و رفاهی فوق العاده می باشد.

بالی جزیره ی رویایی
بالی جزیره ی رویایی

جالب اینجاست که بدانید چند سال اخیر گروه القاعده حملۀ تروریستی در این منطقه انجام داده بود و به همین دلیل کنترل کاملی روی رفت و آمد و افراد صورت می گرفت.لابی هتل، راهروها، رستوران ها و استخر و امکاناتش درست مانند هتل هایی است که در کانال Luxe دیده می شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.