به جاده‌های سبز خوش آمدید...

دیدنی های تاریخی اندونزی

دیدنی های تاریخی اندونزی

یکی از کشور هایی که می توانید با سفر به آن لذت یک سفر دلنشن را ببرید کشور اندونزی می باشد که دارای محبوبیت بسیار زیادی بین گردشگران است. اندونزی یکی از کشور هایی است که هیچگاه نباید لذت سفر به این سرزمین را از دست بدهید زیرا که در کنار تاریخ و فرهنگ غنی خود دارای جاذبه های گردشگری زیادی می باشد. در ادامه در مورد جاذبه های گردشگری اندونزی بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد که بخشی از آن به دیدنی های تاریخی اندونزی باز می گردد.

شعله های آتشفشان ‏Kawah Ijen‏

لب   این آتشفشان بسیار وسیع است که چند آتشفشان دیگری را در خود جای می دهد. یکی از آنها آتشفشان ‏‏ است که ‏از سولفور پر شده است ، براین اساس زمانی که می سوزد آتش آبی هویدا می شود. تماشای این مظهر زیبا در شب خیلی دیدنی تر ‏است. هر چند پیرامون محیط این کوه ممکن است دوست وار به نظر نرسد و برخی آن را خطرناک بدانند، اما معمولا تورهای ‏مختلفی راجع به تماشای این آتش های آتشفشان برگزار می شود تا بازدیدکنندگان بتوانند در ایمنی بیشتری از این صحنه زیبا دیدن ‏کنند.

دیدنی های تاریخی اندونزی ‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏
معابد تاریخی در بوروبودور ‏‏‎

معبد بودایی ماهایانا در قرن نهم بنا شده است و می توان به جسارت گفت نماد کشور اندونزی می باشد. این عبادتخانه یکی از ‏مشهورترین و مشخص شده ترین معابد در عالم است که پربازدیدترین مکان دیدنی در کشور اندونزی نیز می باشد که توسط ‏یونسکو حراست می شود. در این معبد ۵۰۴ مجسه بودا وجود دارد.

جاذبه های تاریخی اندونزی
‏کوه برومو ‏‎ ‏‏‎‏ ‏‏‎
این کوه نیز یک آتشفشان است که در پارک ملی اندونزی که خود یکی از جاذبه های دیدنی این منطقه ‏است- جای گرفته است. برومو در سالهای ۲۰۰۴،۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ کوشا بوده است. اما این سبب نمی شود تا مردم محلی این ناحیه ‏سنت های خود را کنار بگذارند. طی جشن های هندو ها، محلی های این ناحیه به بالای این کوه می روند تا به رسم عتیق خود ‏غذا و گل هایی را به درون دهانه این کوه بریزند

جاذبه های تاریخی اندونزی
معبد وات‌چالونگ

مهم‌ترین آتشکده بودایی شهر پوکت است و به دو راهب مقدس اهدا شده که دردهه‌ی ١٨٧٠ میلادی، به نگهداری و بهبودی کارگران معادن می‌پرداختند. در این عبادتخانه باید با واضح و ارزان مستحضر شد و کفش‌ها را ضمن دخول درآورد. وات چالونگ، معماری و نقش‌های زیاد آراسته دارد، به خصوص در آتشخانه اصلی. این عبادتخانه دارای ۳۶ نقش بودا است و لیکن بتوان گفت یکی از بزرگترین معبدها در کل کشور تایلند همین آتشکده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.