به جاده‌های سبز خوش آمدید...

ده مورد برتر برای بازدید و انجام در هند

هند

هند کشوری با فرهنگ­های متعدد و تاریخ هزاران ساله پرجمعیت­ترین کشور در جهان است که باقی عمرتان را می­توانید به کشف آن بپردازید. مردم به آن­جا می­روند، به دنبال معنویت هستند و انتظار دارند که بتوانند از نو متولد شوند و روح زندگی را بیابند. جمع کردن تمام آنچه در هند است در ده مورد آسان نیست، اما به چند مورد برای شروع اشاره می­کنیم.

دریاچه چاندرا تال
دریاچه چاندرا تال

۱۰- بازدید از دریاچه چاندرا تال

به عنوان دریاچه ماه نیز شناخته شده است، شگفتی­های طبیعی بسیار زیبا در دره اسپیتی که در طول هند گسترش یافته و همسایه تبت است، وجود دارند. این دریاچه در کوهستان­ قرار گرفته و با ارتفاع ۴۳۰۰ متری محلی برای بازدید راهپیمایان و علاقه مندان به اردو است. نام آن از شکل هلالی و رنگ آبی دریاچه گرفته می­شود؛ اگرچه بسته به آسمان تغییر می­کند. درست شبیه ماه که که شکلش را تغییر می­دهد.

چرا آن­جا برویم؟

این دره یک مکان گردشگری مشهور است- مناظر و مسیرهای راهپیمایی هیجان انگیز زیادی را ارائه می­دهد و دریاچه یک ویژگی واقعا زیبا برای دره اسپیتی است.

آمان باغ هند
آمان باغ هند

۹- آرامش در آمانباق

این تفریحگاه در نواحی بکر قرار گرفته است- نخلستان­ها و درختان بلند قدیمی فضایی با صفا و محیطی طبیعی ایجاد کرده است. محلی برای آرامش. معماری به روش مغول بیانگر لوکس بودن آن است اما آرامش بیشتر از هیجان وجود دارد. مهمانان می­توانند در ویلاهای خصوصی خود با استخرها و ایوان­های ­پهناور در آرامش باشند. فعالیت­های بیرونی این تفریحگاه شامل بازدید از روستاهای مجاور است که توسط گردشگران قابل کشف نیست.

چرا آن­جا برویم؟

محیط شکوهمند و خدمات با کیفیت بالا آن را به یک مکان شگفت انگیز و منحصر به فرد برای اقامت تبدیل می­کند. غذاهای هندی و غربی دارای مواد ارگانیک و گوشت­هایی که توسط یک کشاورز تامین می­شود و بهترین کیفیت را تضمین می­کنند.

دره گل ها در هند
دره گل ها در هند

۸- دره گل­ها

این میراث جهانی در اگوست و سپتامر به زور درخشانی شکوفا می­شود. اگر موفق به دیدن ناماکوآلند نشده­اید بعد از آن این منطقه زیباترین زمین پر گل در جهان است. این دره خانه گونه­های متنوع در حال انقراض است. نزدیک­ترین شهر به دره شهر جاشیما است اما مسیر زیادی را باید پیاده­روی کنید.

چرا آنجا برویم؟

گردشگران باید از جنگلداری مجوز بگیرند اما از آنجا که این دره رنگارنگترین و بکرترین دره است ارزش دیدن را دارد.

دوچرخه سواری در بزرگراه مانالی-له
دوچرخه سواری در بزرگراه مانالی-له

۷- دوچرخه سواری در بزرگراه مانالی-له

یکی از خطرناک­ترین و در عین حال زیباترین مسیرها در جهان است و مناظر شگفت انگیز را به نمایش می­گذارد. در کوهستان­های هیمالیا کشیده شده است. آب و هوا در طول روز تغییر می­کند اما ماجراجویان واقعی طرفداران این چالش­اند.

چرا آن­جا برویم؟

تنها در ماه­های ژوئن تا اکتبر می­توان به آن­جا رفت. سفرتان را برنامه ریزی کنید و از محل پمپ بنزین­ها اطلاع داشته باشید. تورهایی نیز برای راهنمایی در این مسیر وجود دارند که می­توانید از آن­ها بهره ببرید.

پل¬های طبیعی در چراپانجی
پل¬های طبیعی در چراپانجی

۶- پل­های طبیعی در چراپانجی

در شمال شرقی کشور جنگل­های پر باران بکری وجود دارند که غنی­ترین تنوع زیستیی در آسیا را به خود اختصاص داده­اند. گیاهان منحصر به فرد متنوعی مانند فیکوس در آن­جا رشد می­کنند و به بومیان کمک می­کنند تا پل­های طبیعی را از ریشه­هایشان بسازند. این ناحیه مرطوب­ترین مکان در جهان است و پل­های چوبی براحتی می­پوسند. حدود ۱۰ تا ۱۵ سال طول می­کشد تا یک پل ساخته شود؛ برخی قدمت ۵۰۰ ساله دارند.

چرا آن­جا برویم؟

پل­هایی با ریشه درختان بهترین راه برای جذب گردشگران در این منطقه و روستایی نانگیرات هستند. مقالایا یک مکان مشهور گردشگری به دلیل مناظر پر جاذبه بر خلاف هر جای دیگر در هند است.

بازدید از جادپور
بازدید از جادپور

۵- بازدید از جادپور

در قدیم شهر آبی پایتخت بوده است و امروزه یکی از بزرگترین و پرجمعیت­ترین شهر در راجاسدان است. همچنین، مکان مورد علاقه گردشگران به دلیل کاخ­ها، معابد، موزه­ها و خانه­های زیبای آبی رنگ متعدد است. در بیابان تار قرار گرفته و به دلیل معماری و چشم اندازش فیلم­هایی مانند قیام شوالیه تاریکی و آبشار در آن­جا ساخته شده است.

چرا به آن­جا برویم؟

یکی از جذاب­ترین و زیباترین شهرها در هند که اهمیت تاریخی و فرهنگی دارد. همچنین گردشگران عاشق کشف بازارهای ادویه، لباس و صنایع دستی هستند.

بازدید از معبد نیلوفر آبی
بازدید از معبد نیلوفر آبی

۴- بازدید از معبد نیلوفر آبی

شگفتی معماری در نیو دلهی در سال ۱۹۸۶ کامل و مشهورترین جاذبه در شهر شد. معبدی است که مردم با مذاهب مختلف برای پرستش خدا به آن­جا می­روند. معماری ظریف گلبرگ­های مرمری را نشان می­دهد که شبیه گل نیلوفر آبی است.۹ برکه آبی گل­ها را محصور کرده است.

چرا آن­جا برویم؟

این معبد یکی از پر بیننده­ترین بناها در جهان است و میلیون­ها گردشگر را هر ساله به خود جذب می­کند. راهنما، مرکز اطلاعات و امکانات گردشگری دیگر را ارائه می­دهد.

بازدید از تاج محل موقع مهتاب
بازدید از تاج محل موقع مهتاب

۳- بازدید از تاج محل موقع مهتاب

آرامگاه مرمر یکی از مشهورترین نمادهای عشق است. امپراطور شاه جهان این شگفتی مرمرسفید را به یادبود همسرش ساخت. امروزه این بنا مشهورترین جذب کننده گردشگران است. اما پیشنهاد می-شود وقتی ماه کامل است از آن دیدن کنید. در شب نور ملایمی با عطر رمانتیکی این بنا را محصور می­کند.

چرا آن­جا برویم؟

این بنا یکی از شگفتی­های پیچیده معماری در جهان است که موفقیت باورنکردنی بشر را تحسین می­کند.

راه رفتن بر رودخانه یخی زانسکار
راه رفتن بر رودخانه یخی زانسکار

۲- راه رفتن بر رودخانه یخی زانسکار

این رودخانه از میان دیوارهای سنگی بلند عبور می­کند و می­توان بر روی آن زمانی که یخ زده است عبور کرد. ماجراجویی­های آکواترا سفرهایی را ترتیب می­دهد و از آنجایی که در زمستان دما تا ۲۰- درجه می­رسد، راهنمایی برای این راه دشوار دارد. این در حالی است که در تابستان می­توانید قایق سوارس هیجان آوری داشته باشید.

چرا به آن­جا برویم؟

مناظر کوهستانی چشم اندازهای شگفت انیزی را ایجاد می­کند. گردشگران سفرشان را معنوی می­دانند.

جشن هولی
جشن هولی

۱- جشن هولی

یک جشنواره هندوی اصل که هر ساله برگزار می­شود و مردم زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می­کند. برای یادآوری فصل جدید و برداشت­های خوب مردم پودرهای رنگی را روی هم می­ریزند. هیجان انگیزترین جشن می­تواند باشد

چرا آن­جا برویم؟

جشن هولی در ۲۳ مارچ برگزار می­شود: موسیقی، رقص و فضای دوستانه.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.