به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاهای دیدنی سورات هند

جاذبه های گردشگری سورات

سورات یا سورت دومین شهر بزرگ استان گجرات هند و مرکز بخش سورات است . این شهر اداری دارای جمعیتی بالغ بر ۹/۵ میلیون نفر است . به عنوان مرکز مهم سنگ های قیمتی و جواهر ، اکثر الماس های ان که در جهان به فروش می رسد . در اینجا برش داده می شود یک رشد مهم در شکوفایی اقتصادی این شهر به شمار می رود . در حالیکه سورات اساساً یک شهر بندری است ، پروژه های محکمی که در رودخانه تاریخی بر افراشته شده است ، آنرا غیر قابل کشتیرانی کرده است و در نتیجه به ساخت بندر دیگری درهازیرا متحیر شده است .

تاثیر بادهای موسمی با واسطه شرایط اقلیمی استوایی ، در اینجا به طور کامل تجربه می شود . اما دما برای مسافرت در تمام طول سال مناسب است . درشکه های سه چرخه ای   ،دیستکا از جاهای دیدنی سورات درست مانند دیگر شهرهای هند معمول است و خدمات حمل و نقل عمومی به اهالی و توریست ها را ارائه می دهد .

جاذبه های گردشگری سورات
جاذبه های گردشگری سورات

معبد آمیکا نیکتان، یک مکان تفریحی در سورات و یک مکان محبوب و پر طرفدار برای مسافران در هند است.

مراسم جشن تاواراتی یکی رویداد فرخنده است که در این معبد و مقابری که به درد شیوا اختصاص می یابد برگزار می شود . قلعه قدیمی مرسوم به قلعه و دژ سورات یک جاذبه گردشگری تاریخی مهم در این شهر است .

خداوند خان ، این قلعه را در فاصله سالهای ۱۵۴ تا ۱۵۴۶ بر روی سواحل رودخانه تاپی احداث کرد که یکی از بناهای تاریخی قدیمی مهم در هندوستان به شمار می رود و دارای طراحی معماری یکنواخت و جالبی است که اطمینان خاطر بالایی برای گردشگران فراهم می کند .

جاهای دیدنی سورات هند
جاهای دیدنی سورات هند

قبرستان های ارمنی در امتداد مسیر جاده کاراشگام ، از جمله جاذبه های کلیدی برای گردشگران است . موگای سایرای یک بنای تاریخی قدیمی در شهر سورات است و در حال حاضر از سوی شهرداری سورات اشغال شده است .

در اصل این بنای تاریخی یک مهمانخانه برای گردشگران بوده است و دارای ترکیبهای معماری و دیواره های به خوبی دکوراسیون هنری شده و الگوی های مجسمه کاری تاریخی است .

جاهای دیدنی سورات هند
جاهای دیدنی سورات هند

معبد چیستاناماتی جین، درست نزدیک به موزه سیرجان سامی و علاوه بر اهمیت مذهبی ، نماد و سمبل صنایع دستی چوبی در گجرات است . دیگر جاذبه های گردشگری ، باغات هلندی است که شامل گورستان هلندی است . سورات در عین حال مأمن موزه سردار پاتل است که دارای هزاران نمونه صنایع دستی و هنرهای حفظ شده در آن است . رنگوپاوات، یکی از بهترین تئاترهای هوای باز هند است که می تواند پذیرای ۴۰۰۰ تماشاچی در خود باشد .

جاذبه های گردشگری سورات
جاذبه های گردشگری سورات

پارک طبیعی ساراناتا یک خاستگاه طبیعی است که توریست ها می توانند از آن دیدن کنند چون زمان خوبی با آرامش در باغ در پایه سپری می شود که بازار دایموید ( الماس ) در سورات ، یک پایگاه تجارت الماس و نساجی است و دلالان متعدد الماس در این قلمرو قرار دارند . معبد مرمری ساخته شده با پس تیرجای دیدنی است . بازار پلازا در سورات بازار پرورض قارچ در سراسر شهر است و بازار پاررگ و ایسکول، به قدیمی ترین جاذبه های گردشگری هند و همچنین شهر در سورات تبدیل شده است . فروشگاههای اختصاصی جواهر آلات و الماس در این شهر به همراه فروش مد و چندین بازار نساجی فراوان است . سورات در عین حال ، دارای غذاهای واحد و خاصی است که توریست ها می توانند آنرا امتحان کنند . این شهر به عنوان یکی از آرام ترین و امن ترین شهرهای هند است و شما در طول اقامت در ان هیچ گونه نگرانی از بابت سلب آرامش نخواهید داشت.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.