به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری شهر پونه هند

جاذبه های گردشگری شهر پونه هند

پونه یا پونا هشتمین شهر بزرگ هند و دومین شهر ایالت مهاراشترا پس از بمبئی است که در ۱۶۰ کیلومتری شرق بمبئی ، و در پس یک رشته کوه در فلات دکن واقع شده است . این شهر به عنوان نقطه برخورد هند قدیم و جدید است . با گذشت زمان ، پونه خود به عنوان یک مرکز تجارت و آکادمی استقرار یافته است . علاوه برمأمن تفرجگاه مدیترانه ای است و این شهر در عین حال یک مرکز برجسته تاریخی و فرهنگی است و در طول موسوم باران و بادهای موسمی، شهر تاریخی پونه مرکز اصلی از سوی انگلستان بکار می رفت . این شهرک قدیمی دارای کاخهای احداث شده و توسط ماهاراجه است که به واسطه اقلیم هوایی خنک تر آن بوده است .

جاذبه های گردشگری شهر  پونه  هند
جاذبه های گردشگری شهر پونه هند

حتی اگر پونه از ترافیک انبوه و استقرار   آلاینده ها درست مانند بسیاری از شهرهای هند رنج برده باشد . هنوز به عنوان یکی از بهترین دیدنی های هند به شمار می رود .

جمعیت دانش آموزان و دانشجویان این شهر در مراکز آموزشی گواه آن است که تفریحات شبانه فعال است و جو آن رایج است . در عین حال پونه ، رستوران های شیک و جالب توجهی ،  قلعه های بزرگ و موزعه های خوب و عالی وجود دارد که این شهر را مکانی بسیار جالب می سازد

پونه از یک آب و هوای خوشایند که بوسیله زمستان ، فصل باران و بادهای موسمی و تابستان متمایز می شود برخوردار است ، حتی اگر زبان رسمی آن ، ماراتی باشد ، این شهر کلان شهر است و زبان هندی و انگلیسی زبان های معمول آن است . پونه به عنوان یک مرکز فرهنگی، خاستگاه صنعت معروف ماراتی فیل است . موزه راجادینکارکلکار در این شهر واقع است که حاوی صنایع دستی و هنری هندی جالب است .

جاذبه های گردشگری شهر  پونه  هند
جاذبه های گردشگری شهر پونه هند

موزه دارستان ، از دیگر جاذبه های گردشگری پونه است که تکنولوژی های سه بعدی واحدی نشان می دهد که داستان زندگی سنت ها را به گردشگران نشان می دهد . علاوه بر موزه مکتولوژی ، این موزه دارای طیف های آثار هنری بزرگ است که دلیل بهتری برای آمدن توریست ها را ارائه می دهد . موزه قبیله ای تریبال در روش خاص خود، واحد است و خاستگاه صنایع دستی بطور جالبی است در عین حال موزه ماهاتما فول در این شهر وجود دارد که دارای محصولات صنعتی مختلف ، کالاهای صنایع دستی، و محصولات کشاورزی است . موزه های جنگ در پونه ، از تاریخچه زیادی برای آموزش به علاقمندان برخودار است. قصر و عمارت شانیوار وادا در سال ۱۸۲۷ بوسیله آتش سوزی عظیمی تخریب شد . حتی اگر هنوز به عنوان یک ساختار بزرگ دیدنی سمبل فرهنگی اهالی پونه باقی مانده است. قصر و عمارت آقاخان یکی از برحسته ترین بناهای این شهر است و جاوی کمان های ایتالیایی، سوئیت ها، کوچه ها و سالن های گرانبها است .

جاذبه های گردشگری شهر  پونه  هند
جاذبه های گردشگری شهر پونه هند

دانشگاه پونه ، نماد آموزشی این شهر است و ساختمان شیک گوتیک ایتالیایی که ازسوی حاکم بمبئی ساخته شد، از بین قدیمی ترین موسسات توریستی در این کشور به شمار می رود . برخی از مراکز فرهنگی در پونه شامل ، مئونت، گئومت، بانشوار ، گالری هنری فورچون ، شیر گائون، و شیردی است . پونه در نزدیکی سواحل شنی واقع است که این شهر را جذاب تر کرده است . یکی از سواحل آن ، ساحل دیواگار است که در آن غذاهای محلی توسط فروشندگان سرو می شود . پیاده روی فعالیت معمول در پونه است و دارای چندین منطقه حفاظت شده حیات وحشی مثل بیماشنانکار است که شما می توانید ضمن پیاده روی از طبیعن آن لذت ببرید.

منطقه پیاده روی موروش پونه ، یک مکان تاریخی فرهنگی و باستانی فاحشی است جشنواره های این شهر نیز معمول است که از آن جمله می توان به مساوای گاندهاروا، گاشتن ماهوتساو، فستیوال اشو و جشنواره فیلم های بین المللی پونه اشاره کرد که برخی از بهترین فیلم های جهان را نمایش می دهد .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.