به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری بمبئی

جاذبه های گردشگری بمبئی

شهر بمبئی یا مومبای پایتخت ایالت ماهاراشترا از مهم ترین شهرهای هند است . بمبئی در زبان هندی به معنای ساحل خوب است بمبئی که قبلا موهبای نامیده می شد . یک شهر بزرگ در کشور هندوستان است که در حال حاضر پایتخت ایالت ماهاراشترا است . این شهر به عنوان بزرگترین شهر هندوستان، یکی از مراکز تجاری بازرگانی هند به شمار می رود و یک شهر بندری مهم در این کشور است . با توجه به مقالاتی که در مجله گردشگری جاده های سبز درج شده است، بمبئی علاوه بر وطن بزرگترین ساکنان هند، مرکز بالیوود ، مرکز صنایع تلویزیونی این کشور و فیلم های هندی است . روحیه زندگی و صفا و کار آفرینی در این شهر از دیگر مناطق هند برجسته تر است . این شهر یک کلان شهر بزرگ است و بر خلاق دیگر مناطق این شهر ، برای فرهنگ های مختلف نماد آزادی است .

جاذبه های گردشگری بمبئی
جاذبه های گردشگری بمبئی

نماد فرهنگی بمبئی ترکیبی واحد از مذاهب ، جشن ها ، موسیقی ، غذا و تئاتر و نمایشگاههای فرهنگی است .

در مقایسه با دیگر شهر های هند ، این شهر دارای یک تفریحات شبانه بسیار فعال است . جشنوراه های مذاهب مختلف در این شهر برگزار می شود . برخی از جشن های برجسته که در این شهر برگزار می شود عید کریسمس ، عید مقدس هوای ، دوای ، جمعه خوب ، ناوراتی ، موها رام، دوسرها، و غیره است . جشن ها و بازارهای خرید در اینجا به خوبی یافت می شود و جشنوراه های هنری به خوبی احیا کننده هنرمندان در حوزه های مختلفی چون فیلم ، تئاتر ، رقص و موسیقی است وقتی به جاذبه های گردشگری بمبئی نگاه می کنیم . بمبئی از جاذبه های زیادی برخوردار است چون یک مقصد توریستی رنگارنگ و سرزنده است . نماد های آجنتا و الورا، شامل ۱۹ غار است که از معماری بودایی و تمدن قدیمی بودا در این دوره الهام یافته است . در این غارها ، شما آثار نقاشی های مصداقی را ملاقات خواهید کرد که داستانهای متنوع آئین بودا و قصه های جاکاتارا به تصویر می کشد .

جاذبه های گردشگری بمبئی
جاذبه های گردشگری بمبئی

شیر دی هنوز منطقه گردشگری تاپ دیگری در شهر بمبئی است که کوچک است اما یکی از مقدس ترین اماکن هند به شمار می رود . این مکان برای زائران پر طرفدار مقدس است و جاذبه مهم گردشگری آن ، مقبره های یانا است .

علاوه بر این شما می توانید از پارک های تفریحی ، باغات و پارک ها ، مکان های مذهبی دیدن کنید و اوقات خوشی را در سواحل شنی لک سپری نمائید.

جاذبه های گردشگری بمبئی
جاذبه های گردشگری بمبئی

مادامی که در بمبئی به سر می برید ، بجاست که بالیوود را تجربه کرده و شاهد فیلم برداری از فیلم های هندی باشید . می توانید تصمیم بگیرید یک فیلم را در سالن های سینمایی آن تماشا کنید. اصل ورود یک پارک تفریحی پر طرفدار است که می توانید از آن بازدید نمائید . و از گالری های هنری و موزه های هنری آن لذت ببرید . پارک های بوریویلی ، منطقه گردشگری مهم دیگری در بمبئی است که می توانید به خوبی از آن دیدن کنید . بمبئی در عین حال یک تجربه خرید خوب و عالی ارائه می دهد و اکثرمراکز خرید، ماسترکارت و ویزا را قبول می کنند. برخی از مناطق خرید شامل مرکز خیابان بمبئی ، دروازه کولابا، بازار چور ، بازار کرا و فورد و غیره است .

جاذبه های گردشگری بمبئی
جاذبه های گردشگری بمبئی

مادامی که به خرید می پردازید ، میتوانید تصمیم بگیرید پوشاک خادی ، صنایع دستی و پوشاک سنتی ، لباس های چرمی ، شال ، قالیچه ، فرش و ابزاری های موسیقی هندی خرید کنید . بمبئی در عین حال یک تجربه به یاد ماندنی از خورد و خوراک ارائه می دهد و دارای چندین رستوران سطح بالا است و برخی از رستوران های آن گوان چین ، رول کباب و شیرینی های هندی شیرین و خوشمزه است .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.