به جاده‌های سبز خوش آمدید...

آشنایی با شهر مروارید هند

آشنایی با شهر مروارید هند

حیدرآباد یکی از شهرهای کاپیتان هند و دارالاماره ایالت تلنگانا است. این شهر با میدان ۶۲۵ کیلومتر مربع، ششمین شهر مسن تر و کهتر هند است و غوغا ۶.۷ میلیون نفری آن ، حیدرآباد را ششمین شهر پرازدحام هند ساخته است. دیرینگی این شهر به حدود ۴۰۰ سال قبل باز میگردد همین جهت شده حیدرآباد آلبوم ای از کلات ها ، عبادتگاهها ، قصرهای بزرگ ، پای پوش ، پارک و دیگر ساختارهای زیبای بااهمیت به یاد ماندنی باشد. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری هند در مورد آشنایی با شهر مروارید هند بیشتر صحبت خواهیم کرد.

در عتیق این شهر مرکز سودا الماس و گوهر بود به همین قصد حیدرآباد را با نام شهر لولو می شناسند. امروزه غزارت از بازارهای نوین آئینی عرفی شهر همچنان باحرارت هستند و امکان معاینه بررسی و سودا از آنها حیات دارد. با لست سکند ولی باشید تا با ملاحت و دافعه های سفر شهر حیدرآباد در هند مونس شوید.

Image result for Hyderabad, India

 Charminar

چارمینار یا چهار مناره  یکی از فرعی ترین ملاحت و دافعه های سیر حیدرآباد است که رمز واقعی اساسی این شهر نیز به آمار می رود. این بنا کهنه و جدید ترین بنای باستانی مربوط به تاریخ مهم شهر حیدرآباد است.تئوری های مختلفی برای نادره عبرت اعجاز تاسیس این بنا حیات دارد ، از آنجایی که این بنا در مرکز شهر تحکیم رنجیده است ، یکی از این نظریه نظری و عملی مبادی ها چارمینار را بنای یادبودی بابت شالوده کن شدن طاعون می داند. چرا که در آن ثانیه صدمه طاعون در این شهر شیوع پیدا کرده بود. نیز با محل به اینکه چارمینار در سال ۱۵۹۱ میلادی مصنوع و آفریدگار شده است ازخودگذشته بر این باورند که چارمینار به پیشنهاد جشن آغاز هزاره دوم اسلام خلق شده است.

دلیل تاسیس آن هر چه بوده است ، هم دوره چارمینار یکی از شناخته شده ترین بناهای تاریخی در هند است ، بازدیدکنندگان می توانند به بالاترین طاق عرش و فرش بالاترین حد آن بروند و چشم اندازی رویایی از شهر را تفریح کنند.

Chowmahalla Palace

این قصر کریه با دیوارهای مرمری در قرن ۱۸ ساخته شده است و در آن حرارت محل ولایت نسل احمر آصف جاهی و جایی حیث ویزیت کنترل و خوش آمد پذیره ابرازعلاقه از میهمانان پادشاهی بوده است. این قصر چهار محوطه مسن تر و کهتر و باغ دارد که همین انگیزه شده تا نام چو محل ( به معنای چهار قصر ) را  به خود مختص بدهد.

 Golkonda

قلعه گلکنده در ۱۱ کیلومتری غرب حیدرآباد اسکان غمناک است. این منطقه بخاطر رابطه داشتن کانسارها سنگ های با مقدار بیش شهرت دارد. از آنها می آمادگی به کوه نور ، الماس اشتیاق و نورالعین استعاره کرد. پیشینگی این ارگ احتمالا به قرن ۱۲ باز می گردد و یکی از شگفتی ها ابتکارها معماری هند به شمار می رود چرا که اگر در ورودیه این صرح دست بزنید صدای آن را تقریبا یک کیلومتر جلوتر در تالار فرعی خواهید شنید. بازدید از دژ گلکنده بسیار تودل برو خواهد بود و بازدید کامل آن دست کم دوساعت ثانیه ضروری دارد. ایضاً درعوض جهت رفتن به این منطقه باید کفش کم بها پیاده روی به پا کنید که از ارتفاع و بنیان رفتن این تپه دل آزرده نشوید.

آشنایی با شهر مروارید هند

 Mecca Masjid

مسجد مکه یکی از دیرینه ترین مسگت ها شهر حیدرآباد و یکی از بزرگترین مسگت ها در هند است که در شهر باستانی حیدرآباد و نزدیکی قصر چومحل ، راسته لاد و چارمینار ایستادگی محزون است. آجرهای این خانقاه از خاک مکه آفریننده شده اند همین موجب شده این عبادتگاه نام مکه را به خود مختصه دهد.

Birla Mandir

بیرلا ماندیر یک آتشکده زیبای نوکر هندی برهمایی و ترک است که تماما از مرمر آفریننده شده است. رو ناپسند و سپید این بنا آن را به یکی از بناهای یار گردشگران شهر حیدرآباد تطور کرده است. این معبد مکانی فقره سبب دعا و مدیتیشن در قلب این شهر جمعیت است. راجع به حساب ادخال به ساختن اساس باید کفش هایتان را در بیاورید و دستور عکاسی درون آتشخانه نیستی ندارد. با این حال محوطه و بنیان مرمرین این آذرکده به مانوس خود دیدنی و دوست داشتنی ملیح خواهد بود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.