به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری کلکته هند

جاذبه های گردشگری کلکلته هند

کلکته پایتخت ایالت بنگال غربی در هند است که تا چند سال قبل پرجمعیت ترین شهر هند بود . این شهر در جند سال گذشته ، یکی از شهرهای هند است که تغییرات گر دامنه ای را تجربه کرده است که آن را در نقشه جهانی به عنوان یک مقصد توریستی های داده است . کلکته برای مراسم عبادت و نیایش و کارهای الهام بخش از سوی مادرترسا، به کارند توجه فرهنگ و آیین و رسوم هند تبدیل شده است . این شهر علاوه بر یک شهر صمیمی ، دارای یک روحیه فریبنده است . با توجه به مقالات مجله گردشگری جاده های سبز؛ کلکته به عنوان تنها شهر هند که دارای واگن برقی است ، یک شهر استثنایی برای بازدید است .

جاذبه های گردشگری کلکلته هند
جاذبه های گردشگری کلکلته هند

این شهر از یک تاریخ غنی برخوردار است و بعد از رشد اقتصادی و تجربه یک رونق اقتصادی در طول زمان استعمار انگلیس، زیر ساخت آن به شدت از سوی فعالیت های سیاسی و دیگر مسائلی چون کمبود توان و قوا، خسارت دیده است . خوشبختانه به این شهر در مسیر رونق اقتصادی قرار دارد و به یکی از بزرگترین و مهم ترین شهرهای تبدیل شده است.

کلکته با جمعیتی بالغ بر ۱۵ میلیون نفر، از لحاظ پر جمعیت ترین شهر هند بعد از دهلی نو و بمبئی در مقام سوم قرار دارد.

این شهر به وسیله شرایط اقلیمی و آب و هوای استوایی و تابستان های بسیار داغ و مرطوب متمایز می شود . فصل زمستان در کلکته سرد و خشک است و مسافرت به این شهر در اوایل آوریل به علت طاقت فرسا بودن آن ، توجیه نمی شود جاذبه های گردشگری کلکته، ترکیبی از جاذبه های تاریخی ، معنوی و فرهنگی است . شما می توانید بازدید از این شهر را با دیدن بنای یادبود ویکتوریا شروع کنید .

قبل ازاینکه به بازار معروف گل و گیاه آن بروید . دیگر مکان های جلت توجه با ارزش بازدید ، باغ های گیاهان ، معبد کالی، موزه هنری و مقبره بلبور ماث است . تفریحات شبانه در کلکته محشر و عالی است . به گونه ای که مردم درباردا تا صبح به رقص و پایکوبی می پردازند .

مقبره ها در ترزا نیز ارزش بازدید دارد . و در این امتداد از باغات عدن ، دیدن می کنید که در آن یک دریاچه کوچک و یک استادیوم برگزاری مسابقات کریکت وجود دارد.

این شهر در عین حال مرکز معنون یا بناهای مذهبی متعدد مثل معبد به شدت زیبا وصف شده بیرلا است .

جاذبه های گردشگری کلکلته هند
جاذبه های گردشگری کلکلته هند

دیگر جاذبه های گردشگری معنوی آن ، کاایقات مسجد با خدا ، کلیسای سنت پل ، کلیسای ارمنی و تعدادی از کنشت های یهودی است. باغ عدن مکانی بزرگ برای پیاده روی در کنار رودخانه است و پرینسپ تاب princepghap   یک مکان بزرگ برای گشت زدن در خط یادبود است . قایق سواری نیز علاوه بر تاک تاک و درشکه ریکشتا (سه چرخه مسافر کشی) در یان شهر معمول است . این شهر دارای سینماهای مورد ، متعددی ؟ بی نظیری در مرکز شهر و بازار است . ناقدان به دستورات یک نماد هنری و فرهنگی در کلکته است و جشنواره فیلم کلکته هر ساله در نوامبر در این شهر برگزار می شود اکثر مردم کلکلته عاشق فوتبال هستند و برخی از بهترین تیم های معروف در کلکته یافت می شوند لیکن بهتر است . یک لیگ بزرگ کریکت نه تنها در کلکته بلکه در سطح هند است .

جاذبه های گردشگری کلکلته هند
جاذبه های گردشگری کلکلته هند

مرکز خرید در کلکته به عنوان یکی از مراکز تجاری مردم در هند ، همیشه یک تجربه بزرگ به دنبال دارد اقلام به کالاهای برجسته آن شامل صنایع دستی و کالهای پرسی در مراکز خرید بزرگ و عمده این شهر ، مثل بازار جنوب با شهر مرکز شهر، بازار مترو پلازا و دیگر موارد است . این شهر در عین حال خاستگاه برخی از بعهترین رستوران های هند است .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.