به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری جیپور هند

جاذبه های گردشگری جیپور هند

جیپور معروف به شهر صورتی از شهرهای تاریخی هند و مرکز ایالت راجنتان است که شمال غربی هند قرار دارد . جیپور یکی از مقاصد با شکوه توریستی در سطح جهان به شمار می رود که هر ساله چندین بازدید بین المللی دریافت می کند جیپور شهری واقع در بیابان راجتان است که به عنوان پایتخت ایالت راجستان هند به شمار می رود . این شهر با توجه به مقالات مجله گردشگری جاده های سبز، برای طراحی های معماری صورتی رنگ و واحد آن پر طرفدار است و بهترین مقصد توریستی در هند است که در آن فرهنگ هند با تمام سبک های با شکوه هندی طراحی شده است .

جاذبه های گردشگری جیپور هند
جاذبه های گردشگری جیپور هند

جیپور یک شهرتاریخی مهم است چون ریشه تارخی سطنتی جامعه هند به شمار می رود . بر این اساس ، یک مرکز کاملاً فرهنگی با چندین منطقه جاذبه گردشگری طبیعی و مکان های تاریخی است که در انتظار بازدید علاقه شان قرار دارد و در آینده گنجینه بازدید علاقمندان خواهد بود. در اردامه با جاذبه های گردشگری جیپور بیشتر آشنا خواهید شد.

خاستگاه جیپور یکی پردازش به دقت طراحی شده از سوی یک هندی معروف به ساوان ؟ ساوای به یک محل زیبا را پیدا کرد و تصمیم گرفت شهری با بناهای توریستی در آن احداث کنند.

او از جمله افرادی است که نام این شهر را تشکیل داد. بخش اول نام این شهر به جای Jai نام اولین رهبر شهر است و بخش دوم آن پور por واژه هندی به معنای صورتی است ، چون ساختمان های این شهر صورتی هستند. این اضطرار نام جیپور در اوایل قرن هیجدهم رخ داد زمانی که هند قبل از دوره استعماری، به شدت متمدن بود . جیپور که ما امروزه مشاهده می کنیم دارای سبک فرهنگ مدرن است اما هنوز یک سری رسومات قدیمی در فرهنگ های پوششی ، تنوع غذاها و رسومات مذهبی باقی است که از طرفی نسل های گذشته، نسل به نسل چرخیده است وقتی امروز از جیپور دیدن می کنید، چندین کلان تاریخی خواهید یافت که بسیاری از تاریخچه سلطنتی هندیان را بازگو می کنند . قنوا تعدادی از مکان های پر طرفداری که می توان به ذکر آنها پرداخت شامل کاخ شهر ، قلعه آمیر ، هاوا محل ، جانتار مانتار و مرکز رصد خانه نجومی قرن هیجدهم، قلعه ناهارگاه که بعد از اینکه شاهزاده ناهار در شمال جیپور قرار داشت نامگذاری شده است و محل امن قلعه پیروزی که در قرن ۱۸ احداث گردیده است .

جاذبه های گردشگری جیپور هند
جاذبه های گردشگری جیپور هند

ویژگی هایی طبیعی زیادی در جیپور وجود دارد که به عنوان یکی از مکان های با شکوه جهان نقش دارد. سلسله جبال نزدیک چایپور مثل سلسه جبال ناگ تیبار را مورد بررسی قرار دهید . از پارک ملی ساریسکا و رانتامبور برای مشاوره برخی از نادر ترین حیوانات وحشی مثل ببر هندی، یوز پلنگ ، آنتلوپ چهار پایی شبیه به گوزن با چهار شاخ و بسیاری از گربه های جنگلی ، دیدن فرمائید.

جاذبه های گردشگری جیپور هند
جاذبه های گردشگری جیپور هند

در پیاده روی های طبیعی در امتداد جنگل ها برای مشاهده اکوسیستم زیبای گونه های گیاهی، حیوانی و پرندگان این منطقه شرکت داشته باشید. در عین حال می توانید به اردوی جنگلی آن ملحق شوید در صورتی که تمایل داشته باشید ، جیپور دارای تنوع بسیار با کیفیتی از سازگاریهای مکانی و غذایی برای انتخاب شما در تعطیلات بلند مدت است . این شهر دارای تفرجگاه های ساحلی اجرایی، اقامتگاههای تعطیلات ، هتل های باکیفیت و شیک ، و رستوران های عالی است

غذاهای آن واحد و خوشمزه است . رقص ها و پایکوبی ها فرهنگی گاهی اوقات در برخی هتل های آن برگزار می شود شما تنها باید یک اتاق را تسهیلات مکانی قابل دسترسی رزرو کنید ، حق الزحمه بپردازید و شروع به اسکان باشید . هر زمان که در جیپور از یک روز طولانی در تور هند خلاص می شوید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.