به جاده‌های سبز خوش آمدید...

هند و صنعت توریسم آن

هند و صنعت توریسم

هندوستان با داشتان تاریخی پرفراز و نشیب و تنوع فرهنگی بسیار زیاد یکی از مهمترین کشورهای دینا محسوب می شود، کشور هند در اقتصاد جهانی و صنایعی چون داروسازی و آی تی جایگاهی ویژه در دنیا دارد که نمی توان از جایگاه آن در جهان چشم پوشی کرد. در این مقاله سعی بر این است که نگاهی به زیربنای کشور هند و صنعت توریسم آن داشته باشیم و در پایان راهنمای سفر به هند ارائه دهیم.

هند و صنعت توریسم
هند و صنعت توریسم

اقتصاد هند

هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود، هند با میانگین رشد ۸ درصدی در طی دهه اخیر به یکی از بزرگترین قدرت های اقتصادی جهان تبدیل شده است و با داشتن چنین رشدی در اقتصاد به کشور چین نزدیک نزدیک شده است. اما با این حال شاید جالب باشد که بدانید همچنان میلیون ها نفر در هند فقیر هستند و حتی در مواردی قادر به تامین نیازهای اولیه ی خود نمی باشند و تمام ثروت این کشور با جمعیتی بیش از یک میلیارد نفر در دست ۱۶۰ هزار نفر قرار دارد.

اقتصاد هند
اقتصاد هند

اما مانور رسانه های مختلف دنیا از کشور هند به گونه ای است که تنها آمار و نرخ رشد اقتصادی در این کشور را نشان دهد تا نابرابری ها و فقر کمترین توجه شود. نزدیک به ۳۴% از مردم هند درآمدی کمتر از ۱ دلار در روز دارند و باقی مردم با کمتر از ۲ دلار در روز زندگی می کنند.

فقر در هند
فقر در هند

اقتصاد هند را به دو بخش کلی می توان تقسیم کرد، اقتصادی که کشاورزی، صنایع دستی، نساجی، دامداری و… را در می گیرد و اقتصادی که از صنایع مدرنی چون؛ داروسازی، صنعت خودرو و موتور سیکلت، صنعت رسانه ای و صنعت توریسم تشکیل می شود. اگر چه تنه ی اصلی اقتصاد هند را صادارات مختلف آن اعم از صادرات کشاورزی، صنعتی و … تشکیل می دهد اما جایگاه و نقش صنعت سینما و صنعت توریسم را نمی توان در اقتصاد این کشور نادیده گرفت.

هند و صنعت توریسم
هند و صنعت توریسم

نقش صنعت توریسم در اقتصاد هند

کشور هند با داشتن جاذبه های گردشگری مختلف یکی از قطب های توریستی دنیا محسوب می شود، تاریخ پر فراز و نشیب که یکی از کهن ترین تمدن ها است و با تمدن های مختلف دنیا، از مغول ها و چینی ها گرفته تا پرتقالی ها و انگلیس ها برخورد داشته است، از همین رو فرهنگ حاکم بر هند فضای خاصی دارد که تجربه ی آن از نزدیک برای بسیاری از گردشگران جذاب است، از طرفی دیگر جاذبه های تاریخی مثل بناهای چندهزار ساله، موزه های مختلف و روستاهایی با شیوه ی زندگی قدیمی جذابیت توریستی هند را چند برابر کرده است.

هند و صنعت توریسم
هند و صنعت توریسم

در کنار تمام این ها، طبیعت بکر و بی نظیر هند قرار دارد که عزم گردشگران برای سفر به هند را بیشتر جزم می کند. هند با داشتن جنگل های گرمسیری، نواحی استوایی، بیابان ها و البته قله ی هیمالیا یکی از خاص ترین طبیعت های جهان را به خود اختصاص داده است.

هند و صنعت توریسم
هند و صنعت توریسم

رونق بازار ایرلاین های هندی

با رونق صنعت گردشگری در دنیا، کسب و کارهای مختلفی از جمله صنعت هواپیمایی در کنار این صنعت رشد کرده اند. کشور توریستی هند نیز از این صنعت بهره جسته، شرکت های هواپیمایی مختلف هندی در دنیا پا به عرصه ی این رقابت سنگین گذاشته اند. یکی از موفقترین این شرکت ها، شرکت  ایر ایندیا است. این شرکت حامل پرچم، بزرگترین شرکت هواپیمایی این کشور بوده و پیشتازترین ها در فروش بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و خارجی می باشد.

ایر ایندیا
ایر ایندیا

برخی از جاذبه های گردشگری هند

رودخانه چاپورا

طبیعت خارق العاده، نخل های زیبای سواحل اطراف رودخانه چاپورا، و مراکز تفریحی ساحلی و دیگر امکانات گردشگری نظیر غواصی، هتل ها و… که با صرف هزینه ای بسیار کم امکان استفاده از آنها وجود دارد، باعث شده است که این رودخانه یکی از محبوبترین نقاط گردشگری هند برای توریست های مختلف شود.

رودخانه چاپورا
رودخانه چاپورا

جزیره گوا، پهناورترین ساحل آفتابی

جزیره حیرت انگیز گوا یکی دیگر جاذبه های گردشگری هند محسوب محسوب می شود، (کمترین کسی است که به هند سفر کند و از گوا غافل شود). به جرات می توان گفت که تور گوا محبوب ترین تور هند است.

جزیره گوا
جزیره گوا

جامو و کشمیر

اگر قصد داریدکه در تابستاند به هند سفر کنید ایالت شهر سرینگز و اگر در زمستان قصد سفر به هند را دارید شهر جامو را به شما پیشنهاد می کنیم، باری جزیره ی گوا که پیشتر راجع به آن صحبت کردیم با داشتن آب و هوایی استوایی در هر فصلی برای اهل دل مناسب است.

کشمیر
کشمیر

ایالت جامو از جاذبه های گردشگری بی شماری برخوردار است، گشیکر بخ حاطر دورنماهای زیبا و رشته کوه های شگفت انگیز یکی از بهشت های عکاسان به شمار می رود و جامو که به خاطر داشتن معابد متعدد از دوران باستان و دوره های بعد از فضای خاص روحانی ای برخوردار است.

کشمیر
کشمیر

راهنمای سفر به هند

تور هند به عنوان یکی از محبوبترین تورهای مسافرتی در ایران شناخته می شود، قیمت تور هند بسته به آژانس مسافرتی، آژانس هواپیمایی، ایرلاین، هتل و تورهای گردشگری متغیر است. اگر شما قصد سفر به هند را دارید بهتر است که ابتدا قیمت آژانس های هواپیمایی مختلف را بررسی کنید، امکانات و ساپورت آژانس های مسافرتی را در نظر بگیرید و در نهایت تور خود را رزرو کنید.

هند
هند

در خصوص خرید بلیط هواپیما و چارتر دقت داشته باشید که پروازهای با توقف بسیار مقرون و به صرفه تر هستند، و آنچنان در زمان سفر تغییری ایجاد نمی کنند، پس به خاطر داشته باشید در خرید بلیط هواپیما حساسیت زیادی در خصوص پروازهای بی توقف به خرج ندهید.

منبع: http://www.jadehayesabz.ir

 

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.