به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری دهلی هند

جاذبه های گردشگری دهلی

دهلی پایتخت هندوستان و یک شهر مهم کلاس جهانی با نقاط قوت برجسته در تجارت، هنر، تفریح و سرگرمی، آموزش، مراقبت سلامت، مد و فشن، امور مالی، خدمات حرفه ای، رسانه های جمعی، تحقیق و توسعه، حمل و نقل و گردشگری در راستای دیگر عوامل نقش آفرین در شکوه و بزرگی این شهر است.

در باب طراحی یک برنامه ملاقات و دیدن از این شهر، شما می توانید به تمام اطلاعات مورد نیاز از اداره گردشگری دهلی دست پیدا کنید که دارای پرسنل بسیار حاضر به خدمت است. یکی از داغ ترین جاذبه های گردشگری هند و  همچنین در دهلی، ردخورست قلعه و دزی ماسه سنگی است که توسط امپراطور جهان شاه، فردی که در آگر، تاج محل را احداث کرد، ساخته شده است. این شهر دارای ساختمان ها و ابنیه جهانی مجددا احیا شده شامل: چاتا چواک، دیوامن، باغ حیات بخش ورانگ محل در امتداد دیگر ساختمان ها و ابنیه بزرگ است.

جنوب دهلی مامن بقعه هیومایان است که یک مکان میراث جهانی سازمان یونسکو است و برای افراد خارجی و بومی هند باز است و بقعه بزرگ آن بر روی باغات به خوبی محافظت شده واقع است. مجموعه قطب ماریک بنای آجری بزرگ و سازه مجموعه ای بزرگ در مهرالی است که در عین حال یک مکان میراث جهانی سازمان یونسکو با باغات عالی به شمار می رود که یک نقطه بزرگ برای تفریحات و پیک نیک ها به شمار میرود.

جاذبه های گردشگری دهلی
جاذبه های گردشگری دهلی

دیگر سازه های مهم و معروف در دهلی، قطب منار مسجد قوات الاسلام ستون آهنی، دروازه آلای، و بقعه معروف امام زمان است. دهلی دارای چندین موزه نیز می باشد که از جاذبه های بزرگ گردشگری این شهر است که با موزه هنری کیران نادر آغاز گردید که یک موزه اختصاصی به شمار میرود که در آن آثار هنری معاصر و مدرن حفظ شده است.

درعین حال موزه گاندی اسمریتی در دهلی وجود دارد که محل شهادت ماهاتمای گاندی معروف به شمار میرود. مرکز خاستگاهی هند به معنای دقیق کلمه، یک موزه نیست، بلکه برای نمایشگاه های هنری، فیلم ها و نمایشنامه های بسیار پر طرفدار است. دیگر جاذبه های گردشگری دهلی موزه بین المللی دواز، موزه ملی، موزه تبت و سایر موزه هاست.

جاذبه های گردشگری دهلی
جاذبه های گردشگری دهلی

این شهر در عین حال دارای چندین بنای یادبود و تاریخی شامل راج پات ، طاق نصرت، ساختمان مجلس، قلعه سرخ، مسجد جامع، منار قطب دماغه دلفین، تاج محل، آرامگاه همایون شاه، موزه یادبود گاندی، دروازه هند، و راج غات است که همگی دارای داستان های آموزنده ای هستند. پارک ها و باغات آن نظیر باغ لودهی و پارک جواهر لعل شهرو در این شهر قرار دارد. دهلی در عین حال مرکز عبادت و پرستشگاه با چندین ابنیه و ساختمان مذهبی مثل معبد چاتاریور مندیر، معبد نیلوفر آبی یا لوتوس به عنوان معبد آیین بهایی یا مشرق اذکار بهاییان به عنوان مادر معابد شبه قاره هند است و در این میان شیب گرود وارا، گرودوراسین گنجی و سن اسقف وجود دارد. مادامی که در دهلی هستید، شما می توانید برای نصف روز یک تور پیاده روی شهری داشته باشید، از پیاده روی در کونات لذت ببرید، از پارک ملی حیات وحش دیدن نمایید، و یک تور غذایی دهلی داشته باشید. دهلی در عین حال کانون ومرکز دانشگاه های معروف جهان است و در عین حال یک بهشت خرید با برخورداری از مراکز خرید به سبک غربی و با شکوه است و ابنیه کونات یک بازار معروف در دهلی درست مثل بازار پاهار گیج، کاملا ناگار، و بازار باغ راجوری و غیره است.

جاذبه های گردشگری دهلی
جاذبه های گردشگری دهلی

سفید پوستان در دهلی همیشه از چیزهای زیادی گلایه دارند. غذای آنان یکی از رضایت بخش ترین غذاها در رستوران هایی است که شما می توانید در طول سفر خود از آن برخوردار باشید. بسیاری از رستوران های آن غذاهای خوشمزه هندی، جوجه سرو می کنند و سبد های سبزیجات با سبد های دریایی مادر معمول است.

اگر شما برای اولین بار به دهلی سفر کنید، لازم است مراقب قربانی شدن در دام دلالان بازار سیاه و حقه های کلاهبرداری آنان باشید که معمولا در این شهر اقامت دارند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.