به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری چنای هند

جاذبه های گردشگری چنای

کلان شهر چنای در مرکز یا پایتخت ایالت تامیل تامیل نادر واقع است و جزو مناطق شهری پرجمعیت هند به شمار می رود . این شهر در امتداد سواحل کروماندل قرار دارد و با برخورداری از میراث فرهنگی غنی که دارد برای حفظ قومیت آن در طول سال های سریع مدرنیزه شدن و به خوبی مدیریت شده است . و به گوهر هند تبدیل شده است . این شهر بوسیله سواحل متداول ماسه ای طولانی ، مرزهای تاریخی و پارک ها و مجسمه هایی در قلب شهر متمایز می شود .

شهر چنای یک شهر پرشور و سرزنده است که تاکنون رشد و شکوفایی زایدالوصفی داشته است . در عین حال به عنوان مرکز فرهنگ و تمدن و رسوم هند با وجود جشن هایی و میل رویداد هفت روزه یونگال قلمداد می شود . سواحل شنی مارینا با توجه به مجله گردشگری جاده های سبز، معروف ترین نقطه توریستی در شهر چنای هند است که در کنار آن می توان به مقابر مقدسی مثل سن توماس ماونت و معبد کاپیل اسوارا، اشاره کرد که هر ساله تعداد قابل توجهی گردشگر جذب خود می کنند .

فعالیت های گردشگری و تماشای جاهای دیدنی چنای از هند به سوی یک موزه محلی آغاز می شود که تاریخچه این شهر را آشکار می سازد . میراث استعماری بریتانیا در هند دارای شاهدی در کلایوهارس است که ارزش دیدن دارد . کلیسای سن ماری هنوز جاذبه گردشگری دیگری است و گفته می شود اولین کلیسای انگلیسی تاکنون احداث شده در هند به شمار می رود .

جاذبه های گردشگری چنای
جاذبه های گردشگری چنای

رشد و پیشرفت این شهر با دیدن مناظر داخلی بخش های خودرو ، نرم افزاری و صنعتی به تصویر کشیده می شود که در این شهر هویدا شده است . شهر چنای به عنوان یک مرکز توسعه نرم افزاری و فناوری پیشرفته مدیریت شده است در حالی که هنوز رسم و رسومات آن دست نخورده باقی مانده است .فرهنگ این شهر با آمیزش افرادی با فرهنگ های مختلف، اخلاق و دیدگاه های مختلف روبه رو بوده است. موضوع جهانی چنای ، ترکیبی از ایده ها و فرهنگ های مختلف است که ماهیت گسترده و متنوع ساکنان آن را نشان می دهد. به لطف کلیسا ها و بقعه های متبرکه ، آثار و بناهای یادبود و تاریخی و مساجد آن، فعالیت های جالب توجه متعددی وجود دارد که گردشگران میتوانند درآن داخل شوند.

جاذبه های گردشگری چنای
جاذبه های گردشگری چنای

وقتی که به هنر آشپزی و خورد و خوراک این شهر پرداخته می شود، شیوه آشپزی تامیل نادو در این شهر در امتداد دیگر حلزونی که در جنوب هند به کار می رود، برتری دارد. در میان شیوه های آشپزی اصلی که به مذاق افراد بومی این منطقه و نیز افراد خارجی و گردشگر خوش می آید، می توان به شیوه های آشپزی دوسا ، وادا ، وایولی برای صبحانه اشاره کرد که نه تنها خوشمزه هستند بلکه بسیار سالم و مقوّی هستند. ظرف های سبزیجات نظیر سامجار کورد، در طول ناهار در امتداد دیگر انتخابهای آشپزی در رستوران ها سرو می شود.شهر چنای در عین حال دارای یک تفریحات شبانه قابل توجه بوده است که به وسیله ی بارها و مشروب   فروشی­های متعدد و مختلف متمایز می شود. طیف وسیعی از فعالیت های انجام شده در اواخر شب به طور قطع به خوشگذرانی و عیش و نوش به همراه اجرای موسیقی و استعمال نوشیدنی های عجیب و غریب است.

جاذبه های گردشگری چنای
جاذبه های گردشگری چنای

در این شهر هتل های شیک به همراه بار و سطوح رقص و آواز وجود دارد و اگر شما علاقه ای به رقص و آواز که مهم ترین جاذبه گردشگری هند نامیده میشود، نداشته باشید، می توانید به استراحت بپردازید و اطمینان حاصل کنید که موسیقی ملایم نواخته شده. در بارها و مشروب فروشی ها دلیلی برای دیدن این مکان ها در شب را فراهم می کند. گردشگران هنوز می توانند زمان خوبی را با خانواده هایشان در برخی رستوران ها سپری کنند که محیطی آرام و راحت برای اعضای خانواده ارائه میدهد. شهر چنای، مکانی برای ورود به بازارهای خرید کلاس جهانی است و شما یک تجربه عالی و معرکه از خرید در بازارهای این شهر را خواهید داشت. اقلام و کالاهای سنتی و شیک و مد روز، در فروشگاه های منتخب شامل قلم زنی برنج و سنگ تراشی، کیسه های چرمی و دیگر اقلام به فروش می رسد. برخی از مراکز کلیدی خرید در شهر چنای، آناسالای و تی ناگار هستند که ارزش دیدن دارند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.