به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری آمریتسار هند

جاذبه های گردشگری آمریتسار

آمریتسار ، با استناد به مقاله مجله جاده های سبز، مرکز شهرستان امرستر در ایالت بیجاب در هند واقع است و یک شهر مقدس به شمار می رود . نام آمریتسار در ترجمه به عنوان محل قدس شراب مقدس ترجمه می شود و در عین حال به عنوان مرکز فرهنگی و روحانی مذهب نیک در هند به رسمیت شناخته شده است . جمعیت محلی سیک عمدتا عاشق شهر خود بخصوص مکان واحد و بسیار زیبای پرستش معروف به گواردوارا هستند .

تصویری ترین ساختار نمادین این شهر ، مقبره یا بقعه یا معبد طلایی است که در اوایل ۱۶۰۱ میلادی ساخته شد . امروزهآمریتسار به طور فزاینده های رشد و شکوفا شده است و در هند به عنوان یک مرکز توریستی زیارتی مهم تبدیل شده است . این شهر در طول فصل زمستان در بین ماههای اکتبر و مارس از بیشترین توریست ها و زائران برخوردارند و به بهترین وجه در این فصل بازدید می شود . مسافران پروازی به شهر آمریتسار از سوی فرودگاه های بین المللی نیروی گرورام دانین جی ، تحت پوشش خدمات پروازی قرار می گرفت . معبد طلایی، جاذبه گردشگری هند در شهر آمریتسار است و سیک ها آنرا به عنوان برجسته ترین محل و مکان مذهبی خود به رسمیت می شناسند . این مجموعه نسبتا جالب توجه و فوق العاده است و همیشه مملو از زائران و افرادی است که از سراسر کشور به آن می آیند . این زائران به شدت برای فرودآمدن در محلی که در اکثر موارد نمایش تلوزیون دارد ، هیجان دارند .

جاذبه های گردشگری آمریتسار
جاذبه های گردشگری آمریتسار

هر کس که شما در معبد طلایی پیدا می کنید ، شما را به جزئیات رسومات و آیین سیک و عقاید مذهبی سوق می دهد و حتی شما را برای گردش به دور معبد راهنمایی می کند . این یکی از اماکن بسیار حیرت انگیز هند به شمار می رود و شما باید در زمان ورود به این محل با درآوردن کفشهای خود و پوشاندن سر خود ، به این محل احترام بگذارید و این معبد ، ۲۴ ساعته با برگشت و به فکور جالب توجهی در شیب چراغ های آن روشن است .

جاذبه های گردشگری آمریتسار
جاذبه های گردشگری آمریتسار

موزه نرکزی سیک هنوز در همان مجموعه واقع است . و از ویژگی های جالب توجه شامل گالری های رنگ برخوردار است که اکثر آن ها تعداد بیشماری از سیک ها را نشان می دهد که به شهادت رسیده اند . براساس مذهب سیک ، هر کس که به این عقیده ایمان دارد ، باید برای یک هفته در معبد واو طلب شود.و هر کس که در این معبد کار کند ، این وظیفه برجسته را انجام می دهد . باغ جالیان والا، در ست با چند دقیقه پیاده روی در این معبد واقع است که به طور گسترده به خاندان مکانی معروف است که دراک قتل عام جمعی ۱۹۱۹ آمریستار به وقوع پیوست و بیش از ۱۵۷۹ زن و مرد و کودک غیر مسلح که در این مکان جمع شده بودند از سوی سربازان ارتش انگلیس هندی به آنش کشیده شدند . رئیس جمهور راجندارپراسنار ، طی مراسمی یک بنای یادبود افتتاح کرد که در این مکان به عنوان مراسم بزرگداشت و یادبود این رویداد تاسف بار احداث گردید . معبد ماتادر شهر آمریتسار در سبک زندگی اهالی محل از اهمیت زیادی برخوردار است . به طور قراردادی و سنتی، هر زنی که بخواهد حامله شود ، برای نوازندگان به این جا می آید .

جاذبه های گردشگری آمریتسار
جاذبه های گردشگری آمریتسار

این معبد به اصالت خود برای گروه های رژیمی و سلطنت . تصاویر و رنگهای واحد است . این معبد به نام های مختلف از سوی اهالی محل به عنوان حلال دوی و شش محل موسوم است . کاخ تابستانی ماهارجه رانجیت سینگ در آمریتسار در حال حاضر یک موزه به شمار می رود. و طراحی های ورغنی و مهمان و سلاح ها و سکه های ضرب شده در طول دوره سیک را نمایش می­دهد . شما می توانید تعدادی از اقلام را در نزدیکی معبد طلایی با سمیل ها و نماد های سیک و لوازم متعدد مذهبی مثل شمشیر ، چادر ، خنجر ،دشنه را خریداری کنید .

جاذبه های گردشگری آمریتسار
جاذبه های گردشگری آمریتسار

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.