به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری احمد آباد هند

جاذبه های گردشگری احمدآباد

احمد آباد با جمعیتی بالغ بر ۵/۶ میلیون نفر ، در لیست شماره ۶ در بین بزرگترین شهرهای هندوستان به شمار می رود . در حالیکه به طور چشمگیری مرکز تجاری گاجورات هند به شمار می رود و در عین حال پایتخت و مرکز آن به شمار نمی رود . در واقع ، احمد آباد از لحاظ ما یک مرکز مهم توریستی معروف و مشهور نیست، اما شما می توانید با اطمینان مناظر ارزشمند آن روی آن تکیه داشته باشید و در آن به آسایش برسید با بررسی این موضوع که توریست های این شهر اندک است، انتظار می رود شما خوشامدگویی گرم و صمیمانه ای از اهالی این شهر دریافت کنید ، درست مانند دیگر شهر های بزرگ هند ، انگلیسی زبان اصلی تکلمی در احمد آباد نمی باشد .

جاذبه های گردشگری احمدآباد
جاذبه های گردشگری احمدآباد

اما با بررسی این موضوع که این شهر به یک مرکز و قطب بین المللی فعالیت های تجاری تبدیل شده است. با این تفاسیر زبان یک موضوع نمی باشد . زبان گوماراتی زبان بومی است اما اکثر افراد، به زبان هندی و انگلیسی تکلم می کنند . جوامع مقیم در احمد آباد ،زبان گویاراتی زبان معیار باهوش و زنده و مهمان نوازی آنان شناخته شده است. نهادها و موسسات مهمی که در اینجا بنا شده اند ، اخیرا به این شهر یک نقشه جهانی پوشانده اند که اراک جمله بتوان به موسسه مدیریت هند، موسسه ملی طراحی دانشگاه نیز یاد و موارد دیگر اشاره کرد . این شهر از یک بافت منتهی مهم مخصوص در صنایع نساجی برخوردار است . حتی اگر چه در حال حاضر روی دیگر بخشهای صنعتی مثل تجارت بین المللی ، صنایع فناوری و اطلاعات ، نفت و گاز و صنایع پتروشیمی هم تاکید می شود .

جاذبه های گردشگری احمدآباد
جاذبه های گردشگری احمدآباد

 

تاکنون ، احمد آباد یک شهر بسیار داغ و قاره ای است و شما در آرزوی ملاقات و بازدید از آن هستید . بر این اساس بهتر است دیدن از این شهر را به فصول زمستان موکول کنید . احمد آباد از یک پتانسیل توریستی و گردشگری غنی برخوردار است که هنوز به طور کامل از آن بهره مند نبوده است . این شهر دارای بناهای یادبود و تاریخی فراوان است و موزه های زیبا ، گالری های هندی و دیگر جاذبه های گردشگری هند را در خود جای داده است. اخیرا ، این شهر از لحاظ خلق و احداث مراکز خرید و بازارهای مدرن و ساختمان های اداری ، شاهد توسعه فزاینده و قابل توجهی بوده است . یکی از نواحی مهم این شهر برای بازدید این علاقه مندان شامل گاندی آنرام است که زمانی زمین واگذاری و خانه موسس و بنیانگذار هستند ماهاتما گاندی بوده است . به عبارت دقیق تر ، آنترام بزرگترین منطقه جذب گردشگری احمدآباد و جاذبه مهم توریستی آن به شمار می رود . از دیگر نواحی مهم گردشگری میتوان به مسجد بیدساید ،بادرافوت ، مقبره اکشاردهام ، شهر علم ، کانکاریالاج و دریاچه واستراپور در بین دیگر موارد اشاره کرد.

احمدآباد مکانی برای جشنواره ها و فستیوال ها است که می تواند برای شما یک تجربه به یاد ماندنی در طول دیدن از آن به ارمغان داشته باشد جشنواره و فستیوال دیوالی به طور معمول تحت عنوان جشنواره نور معروف است.

جاذبه های گردشگری احمدآباد
جاذبه های گردشگری احمدآباد

مردم با تعلق خاطر نسبت به رایامانا ، به دیدن از دیگر مراکز گردشگری و داشتن لحظاتی شاد و مفرح علاقه نشان می دهد . جشنواره بادبادک ها اهمیت پایان فصل زمستان را تعریف می کند و این شهر با افرادی که بادبادک هوا کرده اند پر می شود . دیگر جشنواره ها مهم و برجسته شکل جشنواره های هرلی، راکشاباندات، جشنواره نه شهر،باوراتنی،رامدان و دیگر جشنواره ها و فستیوالها است.

با وجود تعداد بسیار زیادی از صنایع نساجی که در این شهر قرار دارد انتظار می رود شما بتوانید در این جا البسه ارزان قیمتی خریداری نمائید . آیتم ها و لباس های سنتی نیز در فروشگاه های خاص مثل سانسکروتی و باندهج به فروش می رسد اما گاهی اوقات می تواند قیمت های مضاعفی داشته باشد.

دکه های شکلات فروشی در این شهر بسیار زیاد است که شکلات های سنتی گوجارتی تولید می کنند و شما می توانید با پیاده روی در میان بازارها و مراکز خرید بزرگ این شهر که کالای آن اغلب ارزان به فروش می رسد ، از اوقات خود لذت ببرید . این شهر در عین حال بهشت خورد و خوراک بوده و رستورانها در سراسر شهر غذاهای خوشمزه ای برای مسافران سرو و تهیه می بینید . چون در این شهر محصولات لبنی فراوان است در این جا بستنی معمول ترین خوراکی است و تنها یک چیز جالب توجه این است که درست مانند تمام جاهای هستند ، اکثر مردم این شهر گیاهخوار هستند و از غذاهای گیاهی استفاده می کنند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.