به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری آگرا

جاهای دیدنی آگرا هند

آگرا به عنوان محل زندگی و شهر تاج محل، یکی از مناطق هفتگانه دنیای باستان، یکی از پرطرفدارترین شهرها و یک مقصد توریستی دنج به شمار می رود . این شهر در ایالت یرازش، در شمال هندوستان در فاصله ۲۰۰ کیلومتری دهلی قرار دارد. جاذبه های گردشگری آگرا شامل ۳ مورد اصلی و به رسمیت شناخته شده توسط میراث جهانی سازمان یونسکو به نام های تاج محل، فاتح پور سیکری ،و آگرا فورت است.

این شهر که به عنوان پایتخت امپراطوری مغول به کار رفته است و آنرا به شهر باشکوهی در هند تبدیل کرده است، دارای بسیار زیادی بقعه و مقبره و بناهای با شهرت و عظمت فراوان است، جدای از این موارد، چیز زیادی درباره این که شما چرا می خواهید خودتان را در آگرا پیدا کنید وجود ندارد . این شهر با مسائل جدی آلودگی مضری به واسطه زباله و دود مواجه است.

جاهای دیدنی آگرا هند
جاهای دیدنی آگرا هند

در اکثر این بناها یادبود، آثار تاریخی، قصر ها و کاخ های قدیمی، معابد و پرستشگاه ها و مساجد، از سوی افراد دورگرد و دلالان بازار سیاه مورد خوشامدگویی واقع خواهد شد، افرادی که ممکن است از جذابیت سفر شما بکاهد. دو محل مهم در شهر آگره ، آگرا فورت و تاج محل است که قابل قیاس با هیچ یک از دیگر مکان های با هیچ یک از دیگر مکان های جذاب نزدیک نمی باشد . در این مسیر ، افرادی راهنما، به طور رسمی وجود دارد که این جذابیت ها را با هزینه ای اندک به شما ارائه و عرضه می دهند . در اولین نگاه شما مجذوب و شیفته تاج محل خواهید شد و لحظه ای که چشم شما به این آرامگاه و بقعه با شکوه می افتد . متوجه خواهید شد که چرا، یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار میرود. امپراطور جهان شاه ، این بقعه و آرامگاه را برای عزیز ترین همسرش احداث نمود و این بنای یادبود، بوسیله سنگ های مرمر سفید رنگ آن متمایز است.

تاج محل در هندوستان دلالت بر قصر پادشاهی دارد و اعتبار آن از این قصر پادشاهی است و یکی از زیباتریت قصر های باستانی و شایسته در کل جهان است . تاج محل یک شاهکار مهم به شمار می رود که معماری مسلمانان هندی را در رنگ های واقعی آن نشان می دهد . جلسات بازدید از تاج محل در طول شب و روز به غیر از ایام تعطیل و جمعه برای علاقه مندان فراهم شده است . چون روزی است که برای مسلمانان روز استراحت و عبادت به شمار می رود.

تاج محل
تاج محل

قسمت داخلی تاج محل بسیار تاریک است و شما اگر برای پیاده روی همراه با یک چراغ قوه،بسیار مفید و موثر خواهید یافت . نور خوب و بایست در عین حال شما را قادر می سازد تا متوجه یاقوت ها و سنگ های قیمتی یافت شده در داخل آن شوید . در تاج محل هیچ گونه آثار نور و روشنایی وجود ندارد ، بر این اساس شما نمی توانید بهترین تجربه را درست انتظار داشته باشید ، و دوربین های عکاسی حتی بهترین تصویر را ارائه نمی دهند .

داخل تاج محل
داخل تاج محل

آگرا فورت ، از مهم ترین جاذبه های گردشگری هند در آگرا است که ضیافت نزدیکی با رِد فورت دهلی دارد ، اما بسیار بهتر از آن حفظ شده است.

آگرا فورت
آگرا فورت

این مکان بیش تر دارای یک کاخ و قصر و به طور همزمان دارای یک ساختار دفاعی است و عمدتا با استفاده از ماسه سنگ های قرمز رنگ ساخته شده است . در عین حال باغ های جذابی در آگره برای علاقمندان وجود دارد که از آن جمله می توان به سوامی باغ و باغات رام اشاره کرد . در رودخانه یامونا ،باغات مهتاب باغ واقع است که در آن شما می توانید بعد از دیدن از ، مناظر جذاب تاج محل به آرامش برسید .

آگرا فورت
آگرا فورت

مقابر و بقعه های موجود در آگره ، بخش های اعظم و بزرگی از منطقه جذابیت گردشگری است که در آن بقعه های معروفی مثل بالکش زوار ، بقعه متکامشوار ، بقعه کایلاش قرار دارد . محل جالب توجه دیگر گردشگری سیکاندرا است که بقعه اکبر ، ماریام ، مسجد جامع ، مرکز مادمور چینی کاروزا و گورادوار کاتال ، در آن جای دارد .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.