به جاده‌های سبز خوش آمدید...

چند حقیقت جالب در مورد کشور هند

چند حقیقت جالب در مورد کشور هند

جالب است بدانید که هند در برخی بن ها رکورددار است و برخی از اولین های دنیا در این کشور خلق و به دنیا آشنا کردن شده اند. در کنار تمام خیرگی های این کشور منحصربفرد، در این مطلب قصد داریم ۸ قلب جالب در مورد هند را به شما آشنا کردن کنیم که احیانا از آن ها بی خبر بوده اید.در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری هند در مورد چندحقیقت جالب در مورد کشور هند صحبت خواهیم کرد.

چندحقیقت جالب در مورد کشور هند

در بین حقایق جالبی که در مورد کشور هند وجود دارد این زمینه از همه جالب تر و مورد بحث تر است. طبق گفته ها هند نخستین و انتهایی کشوری است که برای ازلی بار شامپو را به شکل و تصویر جدید برای شستشوی سر استعمال کرده است. انگور فرنگی خشک شده با چندین گیاه دیگر ترکیب می شود و برای شستشوی سر استفاده می شود. این نسخه سرمشق همچنان هم در برخی نقاط هند مصرف می شود و جالب است بدایند که کلمه شامپو در واقع از واژه هندی champo غمگین شده است! البته در کشور خودمان هم از دیرباز از گیاهان نوع به نوع و همگون برای تطهیر و غسل استفاده می شده اما گفته می شود که شامپو (به آن شکل که دنیا می شناسد) را هندی ها شناساندن کرده اند.

اولین الماس دنیا

هندوستان کانها بیشماری دارد و معادن الماس بدون شک از جمله اسمی ترین آن ها هستند. گفته می شود که بدوی الماس در هند و در کنار جو های کریشنا و گوداواری حفاری و کشف شده است. جمع بر این، حتی اگر این گفته صحیح هم هرگز برخی از بزرگ ترین الماس های دنیا در هند کشف شده است.

هند سال ها تحت سلطه جویی انگلیس قرار داشته است و یکی از یادگاری های انگلیس در هند، بازی کریکت است. هندی ها عاشق کریکت هستند و آن را حتی از والیبال هم بیشتر دوست دارند و پی جویی می کنند. در هند زمین های کریکت مازاد یدکی وجود دارد، اما در منطقه هیماچال پرادش مرتفع ترین زمین کریکت دنیا قرار دارد. این زمین بازی متعلق به آموزشگاه لشکری نامور Chail است و در قرن ۱۹ ساخته شده است. این زمین در بالا ۲۴۴۴ متری از سطح دریا قرار نژند است.

چندحقیقت جالب در مورد کشور هند

در بین حقیقت ها جالب در مورد هند این یکی جزء افتخارات هندی ها به شمار می رود. هند برای ازلی بار کشف کرد که در کره ماه آب وجود دارد. تمشیت مطالعات فضایی هند با استعمال از ابزاری به نام Moon Mineralogy Mapper توانست این کشف را با ظفر ارتکاب دهد.

اولین تولیدکننده شکر

هندوستان از جمله کشورهایی است که از زمان های قدیم شکر تولید می کرده است. اهل ساکن در این شبه قاره مقدماتی کسانی بودند که مصرف از نیشکر و تصنیف های دارویی و غذایی آن را خبیر شدند و شکر ابداع کردند. مسلماً شبیه سایر حالات بالا برخی با این ادعا برحسب نیستند و کشورهای دیگر را اولین کشور ابداع کننده شکر می دانند. اما حداقل این امر مسلم است که هند جزو نخستین و انتهایی کشورهایی بوده است که به کون شکر از نیشکر می حاضر و از آن در غذاها و داروهای یکسان استعمال می کرده است.

هندوستان کشور پهناوری است و نفوس شورش زاید دارد. اما رکوردهای هند به همین جا ختم نمی شود و این کشور زیادترین مرتبه رتق وفتق پست در دنیا را هم دارد. جالب است بدانید که در کشمیر هند یک موسسه پست شناور هم وجود دارد که در واقع داخل یک قایق مخلوق شده است. این اداره پست سباح روی بحیره مشهور Dal Lake قرار متاثر و در حال حاضر به یک جاذبه آفاق پویی شهره مستحیل مسخ شده است. برای گردشگران جالب است که این موسسه پست شناگر را ببینند و از طریق آن نامه یا کارت پستالی برای عزیزانشان ایفاد کنند.

چندحقیقت جالب در مورد کشور هند

شاید روشن ضمیری داشته باشید که هند یکی از کشورهای پیشاهنگ در محور فناوری داده ها و IT به شمار می رود. این کشور در دهه های اخیر ترقی های اضافی در بنیان فناوری و کامپیوتر ارتکاب داده است و غزارت از برترین حکما این مبنا اهل هند هستند. اما هند پا را از این هم فراتر گذاشته و زراعت پیشه به نام یک وبسایت تاسیس کرده است! روستای شیو ناگار (Shiv Nagar) در اوتار پرادش به دلیل شرکت بازرگانی الکترونیک گمنام اسنپ دیل (Snapdeal) به نام این وبسایت تبدیل نام داده است.

۱۵ پمپ دستی در این ولایت قرار داده شده است تا ساکنین عمران ده به حرکت درآوردن نباشند کیلومترها راه بروند تا به آب برسند. وقتی در این روستای مدرن قدم می زنید لوگوی اسنپ دیل را همه جا نظاره می کنید. وجود چنین حارث با ایننام عجیب و غریب مطمئنا یکی از حقیقت ها جالب در مورد هند به شمار می رود.

در ایالت مگالایا (Meghalaya) زراعت پیشه به نام Mawsynram  قرار دارد که یکی از نم ترین بلوکها جهان است. در سال ۱۹۸۵ مقیاس بارش مطر این آبادانی حدود ۲۶۰۰۰ میلی متر گزارش شد و به این اتساق آدرس خیس مکان در زمین به این منطقه داده شد. این دهات در بین تپه های زیبای کاسی (Khasi ) در شمال شرقی هند قرار دارد و در واقع به جز مطر چیز مازاد یدکی برای عرضه به گردشگران ندارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.