به جاده‌های سبز خوش آمدید...

۳ جاذبه گردشگری محبوب در هند

سفر به هند

کشور همسایه ما، هند که جدیدا به یکی از بزرگترین و مطرح ترین اماکن توریستی و قطب های گردشگری آسیا تبدیل شده است، هنوز برای بسیاری از هموطنان ما که قصد انتخاب مقصد مسافرتی دارند، ناشناخته و گمنام می باشد.

بسیاری با آوردن نام هند، یاد فیلم های بی کیفیت و مناطق شلوغ و آلوده می افتند، اما واقعیت این است که اینطور نیست و شما می توانید در هند ، از زیبایی های گردشگری آن لذت ببرید و آرامش خود را بازیابید.

ما در این مقاله قصد داریم تا با توضیح و معرفی ۳ جاذبه گردشگری محبوب در هند، که در آژانس مسافرتی کاروانیک به شما گرانقدران ارائه میشود، شما را با این کشور بیشت آشنا کنیم:

ساحل کرالا

سواحل کرالا هند
سواحل کرالا هند

در موازات ساحل دریای عرب، مجموعه ای تالاب ها و دریاچه ها وجود دارد که همه ساله موردتوجه گردشگران تور هند قرار میگیرد. خط ساحلی کرالا برای بسیاری از گونه های منحصر به فرد آبزیان از جمله خرچنگ، قورباغه ها و ماهی های گوبی، پرندگان و حیوانات مانند سمورهای آبی و لاک پشت خانه به حساب می آید. امروزه، گردشگری خانه قایقی، با چندین کتووالام بزرگ (قایق برنجی سنتی، در حال حاضر به هتل های شناور تبدیل شده اند) با رفت و آمد در آبراه ها، محبوب ترین فعالیت توریستی در خط ساحلی کرالا محسوب میشود.

کاخ دریاچه

کاخ دریاچه هند
کاخ دریاچه هند

دریاچه پیچولا در شهرستان اودایپور میزبان کاخی تفریحی در میان آب می باشد.این کاخ که باتوجه به تحقیقات تاریخشناسان مربوط به قرن ۱۸ می باشد.این کاخ درواقع تفریح گاه تابستانی پادشاهان بوده، امروز یک هتل لوکس ۵ ستاره ، تحت عنوان ” هتل ها استراحت گاه و قصرهای تاج” است. هتل کاخ دریاچه در حمل و نقل مهمانان به هتل از اسکله در کاخ شهر در ساحل شرق دریاچه پیچولا عمل یک قایق را انجام می دهد. این کاخ در سال ۱۹۸۳ زمانی مشهور شد که در فیلم اختاپوس جیمز باند به عنوان خانه شخصیت اول استفاده شد.

معبد ویروپاکشا

معبد ویروپاکشا هند
معبد ویروپاکشا هند

در ابتدای ساخت این معبد، همگان انتظار داشتند که معبدی کوچک ساخته شود.اما رفته رفته بر تاثیر و ارزش بنای درحال ساخته افزوده شد تا آن که به یک مجتمع بزرگ تحت حاکمان ویجایانگارا گسترش یافت. اعتقاد بر این است که این معبد بدون وقفه از زمانی که حرم کوچکی بود و در قرن هفتم پس از میلاد ساخته شد در حال کار است یکی از قدیمی ترین معابد هندو در هند می باشد که پذیرای عبادت کنندگان و همچنین مسافران هندی می باشد.

منبع: www.jadehayesabz.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.