به جاده‌های سبز خوش آمدید...

آبنمای دبی (the Dubai Fountain)

آبنمای دبی

یکی از جاذبه های گردشگری دبی که شهرت جهانی دارد و بازدید کنندگان و علاقه مندان زیادی را هر ساله به خود جذب می نماید ، آبنمای دبی، یکی از زیبا ترین آب نما های جهان ، است. این سازه ساخت بشر که دارای سیستم مدیریت هماهنگ پیشرفته ای است، در مرکز شهر در نزدیکی دبی مال واقع شده است. هزینه ساخت آن ۲۱۸ میلیون دلار و طراحی آن بر عهده شرکت “وت”، سازنده چشمه های لاس وگاس، می باشد. بدون شک این آب نمای موزیکال که بزرگ ترین آب نمای رقصان جهان است، یکی از گزینه هایی است که گردشگران دیدنش را از دست نخواهند داد.

آبنمای دبی
آبنمای دبی

این آب نمای دویست و هفتاد و پنج متری که می تواند آبی به حجم بیست و دو هزار گالن را در هر لحظه تا ارتفاع صد و پنجاه متری، برابر با ارتفاع یک ساختمان صد و پنجاه طبقه بفرستد، در دریاچه مصنوعی برج خلیفه در مساحت سی هکتاری ساخته شده است که از تمام دریاچه و حتی از برخی از ساختمان ها تا بیست مایل دورتر قابل مشاهده است. شاید بتوان گفت بهترین چشم انداز در سوک البهار باشد. بیش از شش هزار و ششصد چراغ با بیست و پنج رنگ مختلف در آن به کار رفته است.

آبنمای دبی
آبنمای دبی

آب نما با پخش انواع موسیقی بی کلام، کلاسیک، پاپ و عربی کار خود را آغاز می نماید و هر نیم ساعت رنگ، موسیقی و شکل خود را تغییر می دهد. نمایش های عصر از ساعت ۶ شروع شده و تا ساعت ۱۱ ادامه می یابد. البته در ساعت های ۱ و ۱ و نیم نیز دو نمایش انجام می شود. تماشای این منظره زیبا و رویایی رایگان بوده و هزاران نفر قبل از شروع نمایش در کنار چشمه جمع می شوند. آب خروشان، رنگ های متفاوت و زیبا و موسیقی های دل نشین ، معروف و خاطره انگیز در مکانی زیبا اوقات بسیار خوش و تکرار نشدنی را برای گردشگران رقم خواهد زد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.