به جاده‌های سبز خوش آمدید...

دیوار بزرگ چین

دیوار چین

قدمت دیوار چین که یکی از عجایب هفتگانه ی جهان به شمار میرود بصورت تقریبی به ۲۰۰۰ سال پیش باز میگردد. این دیوار که طولی برابر با ۶۰۰۰ کیلومتر دارد در طی چند امپراطوری ساخته شده است.

دیوار چین
دیوار چین

گفته میشود طول این دیوار به ۵۰ هزار کیلومتر میرسیده که در طی سالیان دراز قسمت هایی از آن خراب شده و به طول کنونی خود یعنی ۶ هزار کیلومتر رسیده است.

طولانی ترین ساخته ی دست بشر در شمال کشور چین و به دستور امپراطور وقت ، شین برای محافظت از کشور در مقابل حمله از مناطق شمالی ساخته شده است که در ساخت این بنای عظیم ۳۰۰ هزار سرباز و ۵۰۰ هزار مردم عادی بکار گرفته شده است که بسیار از آن ها در هنگام ساخت این بنا از بین رفته اند و اجساد آنها در بین این بنا پیدا شده است.

دیوار چین
دیوار چین

این بنا که نمادی از فرهنگ ، غرور ملی و مقاومت مردم چین است نمادی از معماری پیچیده و خلاقیت این کشور نیز به شمار میرود. این دیوار از سنگ ، خاک ، شن وماسه و آجر و توسط کارگران با استفاده از دست و طناب و سبد ساخته شده است.

دیوار چین
دیوار چین

ارتفاع دیوار بزرگ چین به ۲۵ فوت و عرض آن به ۱۵ الی ۳۰ فوت میرسد.ارتفاع برج و باروی دیوار ۱.۸ متر و جان پناه های آن ۱.۲ متر است. در فاصله های ۵۰۰ متری این دیوار یک برج قرار دارد که سنگر سربازان به حساب می آمده است.

دیوار چین
دیوار چین

از جمله قلعه های این دیوار میتوان قلعه ی عبور شانگهای ، جویونگ ، و جیائو را نام برد.غیر قابل نفوذترین مکان این دیوار اتاقک های آن بوده اند. این دیوار گنجایش استقرار یک میلیون سرباز را داشته است.

دیوار چین
دیوار چین

امروزه ۷۰ هزار گردشگر روزانه از دیوار چین دیدن می کنند.

دیوار چین
دیوار چین

طبق افسانه ها گفته میشده این دیوار از ماه قابل رویت بوده است اما فضانوردانی که به ماه سفر کرده اند میگویند که این امر افسانه ای بیش نیست و تنها تا فاصله ی ۱۸۰ مایلی از زمین قابل رویت است.

دیوار چین
دیوار چین
دیوار چین
دیوار چین

با شکوه ترین قسمت ترمیم شده ی دیوار مویتانیو ، محبوب ترین قسمت برای پیاده روی همراه با معماری های زیبا و اصیل چینی جین شان لینگ و قسمت معروف این دیوار با پیچ های تند و خطرناک جیانکو نام دارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.