به جاده‌های سبز خوش آمدید...

نوروز ۹۷ در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

همانطور که می دانید تا چند ماه دیگر سال ۹۶ نیز به پایان خواهد رسید، شاید حتی این بار زودتر از سال ۹۵ نیز بنظر برسد! اما نکته لذت بخش و آن چیزی که می توانید از اننظار برای آن خوشحال باشید، نوروز ۹۷ است! ایام نوروز با تعطیلات دو هفته ای خود همواره برای ایرانی ها جذاب و دلنشین بوده است و شاید اگر از هر ایرانی بپرسید که لذت بخش ترین روزهای یک سال را برای شما نام ببرد، ناخودآگاه به نوروز اشاره می کند.

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

تعطیلات نوروزی یکی از بهترین زمان ها برای سپری کردن روزهای خاطره انگیز در کنار خانواده است. معمولا خانواده های ایرانی نوروز را با تعطیلات زیبا، دلنشین و به یاد ماندنی اش می شناسند و درست به همین دلیل هم نوروز را شاید بتوان با تعطیلاتش تعریف کرد. سفرهای داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی ایران به اوج خود می رسد و ایرانی ها زیادی برای استراحت و لذت بردن از نوروز خود راهی شهر و یا شاید کشورهای دیگر شوند. نکته جالب اینجاست که بر اساس سفرهای ثبت شده نوروزی سالیان گذشته، کشورهای شرق آسیا نسبت به سالیان دورتر محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

ویتنام، کره جنوبی، چین، ژاپن، کامبوج، اندونزی، فیلیپین و البته تایلند از جمله کشورهایی هستند که در طی سه سال گذشته بسیار مورد توجه توریست های ایرانی قرار گرفته اند. اگر شما قصد داشته باشید که برای تعطیلات نوروزی به یکی از کشورهای شرق آسیا سفر کنید، انتخاب شما کدام یک خواهد بود؟ نوروز ۹۷ در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج! بگذارید کمی به بررسی ویژگی‌ها و جاذبه های گردشگری کشورهای ذکر شده بپردازیم؛ شاید شما نیز تا سه ماه دیگر عازم یکی از این نقاط زیبای روی کره زمین باشید!

ویتنام

ویتنام کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در امتداد دریای چین و اقیانوس آرام کشیده شده است. این کشور با کشورهای چین، لائوس و کامبوج مرزهای زمینی دارد. ویتنام اغلب از هر چیز با سابقه تاریخی و پیروزی‌هایی که در مقابل استعمارگران به دست آورده است شناخته می‌شود. میراث تاریخی همچون بناهای قدیمی با معماری‌های زیبا که به خوبی از آنها نگهداری شده از یک طرف و تبعات به به ازا باقی مانده از مبارزات و جنگ‌ها از طرف دیگر جاذبه‌های بسیاری را در این کشور نمایان آورده است. شکل کشیده ویتنام علت شده این کشور در عرض‌های مختلف جغرافیایی ثبوت بگیرد و در قسمت‌های مختلف از شمال تا جنوب آن شهرهایی با آب و هوای مختلف نیستی داشته باشد.

بیشتر ساکنین این کشور که جمعیتی حدود ۹۰ ملیون نفر را در خود به ازا داده است، غریبه ها ویتنامی هستند، اگرچه گروه قابل توجهی از محارم و بیگانگان چینی همچنین در این کشور دید می‌شود. اغلب مردم این کشور بودایی‌اند اما دیگر نحله ها همچون مسیحیت و اسلام و برخی مذاهب دیگر بازهم به چشم می‌خورد. به واسطه اکثریت بودایی، پرستشگاهها بودا به یکی از جاذبه‌های سیر در این کشور تبدیل شده‌اند. تعطیلات رسمی در کشور ویتنام ۹ شید است که این روزها شامل اول ژانویه به مناسبت آغاز سن نو میلادی،  تعطیلات چهار روزه تت به عنوان عام نوی ویتنامی، دهمین مهر از ماه سوم قمری، ۳۰ آپریل به مناسبت آزادسازی، ۱ میْ هور و روز جهانی کارگر و ۲ سپتامبر به عنوان شمس ملی ویتنام را حائز می‌شود. اگر قصد دارید که نوروز ۹۷ خود را رویایی تر از همیشه سپری کنید، بدون شک تور ویتنام یک انتخاب فوق العاده و متفاوت برای شماست…

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

آب و هوای ویتنام در بخش‌های جنوبی سوزان و استوایی و در بخش‌های شمالی همراه با باران‌های موسمی است. جایگیری گرفتن ویتنام به صورت نواری باریک از شمال تا جنوب و همچنین داشتن ارتفاعات مختلف، دلیل به نیستی آمدن شرایط مختلف آب و هوایی در این کشور شده است. اما به طور کلی می‌شود این کشور را از نظر آب و هوایی به سه منطقه شمالی، جنوبی و مرکزی تقسیم کرد که بخش‌های شمالی تابستان‌هایی سوزان و زمستان‌هایی بی لطف سردمزاج دارند در حالی که در بخش جنوبی هوا حاره و آبدیده بوده و اختلاف دما در تابستان و شتا نسبت به بخش شمالی کمتر می‌شود.

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

جاذبه های توریستی ویتنام

مارکت بیتکس کو در هوشی مین

آسمانخراش بیتکس کو در سال ۲۰۱۰ و با الهام از گل ملی وینتام یعنی لوتوس ساخته شده است. سکوی بالای این کوت که هم محل تحت بالگرد است ۲۲ متر از بنا بیرون‌زدگی دارد. این سکو برای کسانی مناسب است که به دنبال مکانی عالی برای نگاهی گذرا به چشم اندازها شهری هستند. این آسمانخراش سومین دژ بلند ویتنام و یکی از دیدنی‌ترین بناهای آسیا به احصائیه می‌رود. این دژ ۳ عملکرد مستخدم، تجاری و تفریحی را دارد.

خلیج بسیار زیبای ها لانگ

ها لانگ شاخاوه و شبه جزیره مرزی بین گره و ویتنام محسوب می‌شود که ویژگی شاخص آن ستون‌های سنگ آهکی از آب بیرون مصدوم است. این خلیج به‌عنوان میراث عالمگیر دنیایی یونسکو و یک شگفتی طبیعی به شمار می‌رود. پرسپکتیو زیبای شاخابه مذکور تاکنون در فیلم‌های بی‌شماری به تصویر کشیده شده است. بازدیدکنندگان شاخاوه و شبه جزیره زیبای ها لانگ می‌توانند سوار بر قایق در اکناف به گردش و گذشتن مرور بپردازند. غارهای زیرزمینی و روستاهای ماهیگیری شناور از دیگر ویژگی‌های این شاخاب است که به جذابیت آن می‌افزایند.

ساپا، کوهستانی که باید دید

اگر می‌خواهید زیباترین مناظر برزگر ویتنام را از نزدیک ببینید به منطقه‌ی ساپا دام تار کنید. جایی که شالیزارهای پلکانی با کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده‌ی رشته‌کوه Hoang Lien وقوف محاصره شده‌اند. دره‌های این منطقه میزبان اقلیت‌های قومی و قبایل گوناگون است. ساپا اکنون لقب یکی از حیرت انگیزترین جاذبه های گردشگری ویتنام را یدک می کشد. تپه‌های این منطقه، شالیزارهای پلکانی و پرنگار را میزبانی می‌کنند و بلندترین قله‌ی ویتنام یعنی کوه Fansipan، شرفیاب به این مزارع تثبیت دارد. اگر از علاقه‌مندان به گشت‌وگذار در تکوین و کوه‌پیمایی هستید، در این منطقه می‌توانید از ناطور به روستای دیگر سفر کنید و از تماشای چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ی کوهستانی لذت ببرید.

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

استان Ha Giang، شاید زیباترین شهر ویتنام

یکی از و غیرواقعی ترین استان‌های دوردستی که در این کشور مفقود می‌شود Ha Giang است. این ناحیه به مقام چین نزدیک است و به خاطر جنگل‌های سرسبز و کوه‌های گرانیتی در مرکز و انتها حقیقت موضوع نفوس مشهور و شناخته شده است. اینجا یک مقصد باورنکردنی برای کاوش تنوع قومی و شرکت در فعالیت هایی همچون پیاده روی و کوه نوردی است. این استان با چنین منظره ها زیبا و جذابی ، میزبان صدها سمک و کف رواق وینتیج مخصوص و منحصر به بی همتا است. بازارهایی که در فضای باز تشکیل می‌شود یک رویداد نادره و عادی در این استان است. یکی از بهترین بازارها در این ناحیه، بازارچه Dong Van است که یک شنبه‌ها برپا می شود.

بالی

این آبخو دوازده ماه ها است که تیررس اول گردشگران فراوانی از سرتاسر جهان است و چند سالی هم است که گردشگران ایرانی به آن اقبال نشان می دهند. اگر خطر باران ایا سیل آسا و سونامی ویران گرا وجود نداشته باشد به جرات می توان گفت هر وقتی در دانشپایه طول عمر فقره سبب سفر به بالی مناسب است. آب‌ و هوای گرمسیری این آداک با روزهای آفتابی و شب‌های خنک، بالی را تبدیل به یک مکان گردشگری درعوض جهت تمام فصول کرده است.

بهترین زمان مسافرت به بالی بین  ماه های آوریل و اکتبر می باشد. این ایام جدایی خشک بالی به جنبه آب و هوایی می باشد. به نمط کلی بالی دارای دو عزل انقطاع است، یکی گسستگی مفارقت برکناری خشک بالی و دیگری انفصال مرطوب بالی. در کامل طول عام دمای هوای بالی در طول روز بین ۴۸ تا ۵۸ رتبه اداری اندازه سانتیگراد در نوسان است و میزان رطوبت بالا و پایین می شود.

دریای شفاف و ساحلی با شن های سفید وتمیز، که آب هایی درخشان و مناسب راجع به حساب شنا و غواصی است. همه تا :حرف راس به تا :حرف راس هم داده اند که بالی را به یکی از زیا ترین سواحل تفریحی جهان تبدیل کنند. کنار دریا جزایر بالی به قدری جذاب است که وفور و کمی از گردشگران اروپایی و آمریکایی که در کشور خودشان نیز کناره ور و حیثیت تفریحی کم ندارند تفوق می دهند که به بالی سفر کنند. در این آبخوست غذاخوری های شیک، کشتی هان تفریحی بسیار لوکس، زمین های گلف و هتل ای رویائی پذیرای شما خواهند بود. زندگی شبانه در بالی شخص امتحان ی رویایی است. اینجا مکان آسودگی است. شما هر چیزی که درعوض جهت آسایش خود می خواهید در شب هان بالی می توانید پیدا کنید.

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

جاهای دیدنی بالی

لوینا، همواره سبز و دیدنی

لوینا (Lovina) بزرگترین منطقه سفر در کرانه شمال بالی است که از باب شن و رمل های آتشفشانی سفید و سفید در ساحل ۵ کیلومتری خود شناخته شده است. این جزیره مشتمل چندین واحه کوچک بوده و منطقه ای مناسب درعوض جهت غواصی محسوب می شود، چرا که این آب های شمالی نسبت به آب های جنوبی آرامتر می باشند. شهرت لوینا به دلفین هایی است که در آنجا به طور گروهی بازی می کنند. مشاهده ی بازی و تفرج دلفین ها در هوای لطیف صبحگاهی خاطره ای به یاد استوار را برای حافظه و روح آدمی باقی می گذارد.

سمینیاک، شهر دیدنی بالی

سمینیاک یکی از شهرهای کوچک بالی است که در جنوب غربی بالی واقع شده و توسط شهر کوتا احاطه شده است و یکی از محبوب‌ترین جاذبه های تماشایی بالی منظور می‌شود. سمینیاک با داشتن بوتیک‌های شیک، رستوران‌های لوکس و هتل‌های طرفه نوظهور محبوبیت خاصی در پیدا گردشگران ثروتمند پیدا کرده است. آب‌های خروشان شاطی این شهر لیکن راجع به حساب موج‌سواری کمی سخت باشند، ولیک نمایی زیبا از اقیانوس هند را در جوانمردی بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. اگر نوروز ۹۷ در بالی حاضر بودید، حتما سمینیاک را نیز در تور بالی از نزدیک تماشا کنید.

مرکز هنر تماشایی اوبود

مرکز هنر اوبود که به زبان بوم زادPasar Seni Ubud ‎‏ نامیده میشود، روبروی کاخ‏Puri Saren Royal ‎‏ قرار ‏گرفته است. در این مرکز می توانید روسری و میان بند بالاپوش های پشمی، پیراهن و تی شرت های زیبا، صنایع دستی و … تهیه ‏کنید و به عنوان سوغاتی بخرید. اکثر این کالا ها در روستاهای اطراف این منطقه از قبیلPengosekan ‎‏ و‏Peliatan ‎‏ تولید می شوند و در نهایت اینکه این مکان بهترین اشکوب درعوض جهت خرید ‏سوغاتی در بالی قلمداد می شود.‏ ‏‏‏

کامبوج

کامبوج از ۱۸۶۳ تحت الحمایه‌ی غرب بود ، و این وضع به غیر از دوران اشغال آن توسط ژاپن در جنگ جهانی دوم تا بازیابی استقلا در ۱۹۵۳ ادامه داشت . در طی دوره‌ی استعماری پادشاهی کامبوج اسماً کنترل را در دست داشت. در ۱۹۵۵ ملک نورو دوم سیهانوک استعفاء کرد تا اقبال فراگیر ائتلافی را رهبری درنگ ولی نتوانست از درگیری کامبوج در بلوا ویتنام جلوگیری ملایم یا بیم ایالات متحد را از هواداری اش از کمونیست‌ها، برطرف سازد.

جمعیت این کشور بندها ۱۴ هزارهزار و ۲۴۲ شباهنگ و زاغ نفر با متوسط آداب ۲۲ سال است. امید به زندگی برای زنان ۶۴ و برای مردان ۶۰ سال است. گفتنی است حدود ۹۰ درصد از مردم این کشور از نژاد خمر، پنج درصد ویتنامی، یک درصد شهروند چین ظروف آبگینه ای و چهار درصد ادامه نژادها هستند. لازم بذکر است که زبان رسمی این کشور خمری است و ۹۵ درصد از آدم آن بودایی هستند.

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

اشغال نظامی، جنگ های داخلی، کشتار دسته جمعی غیر نظامیان در میان سال های ۱۹۷۶ تا ۱۹۷۹ میلادی تا حدی انگیزه نابودی کامل اقتصاد شد. با کمک ویتنام از ۱۹۷۹ ، کشاورزی و در حدی اقل صنعت به کندی بازسازی گشت، ولیک کامبوج هنوز هم یکی از فقیر ترین کشورهای جهان باقی مانده است. میزان برداشت برنج که در گذشته صادر می شده، هنوز اقل از احتیاج اساسی وجود و غیر کامبوج است. امروزه تور کامبوج بسیار بیش از قبل مورد توجه توریست های جهانی قرار دارد.

جاذبه های گردشگری کامبوج

بانلونگ را فراموش نکنید!

بانلونگ که در اخلاق کامبوج قرار دارد، برای مسافران یک آزمون بی نظیر را به جا می گذارد. بسیاری از شرکت های گردشگری، اقدام به تورهای یک شبه و یا چند روزه سفر به جنگل می کنند و اجازه می دهند تا مسافران ماجراجویانه از نزدیک با طبیعت رابطه برقرار کنند. در این تورها، بازدید کنندگان می توانند از نزدیک شاهد میمون ها و دیگر حیات وحش باشند. سفر به دریاچه آتشفشانی “ایک لوم” فرصتی را برای بازدید از یک دریاچه عمیق آتشفشانی فراهم می کند.

کوهپایه بکور

دیدنی ها و زیبایی های کامبوج ایستگاه تل بکور در نزدیکی کامپوت (Kampot) توسط فرانسوی ها در دهه ۱۹۲۰ ساخته شده است و به عنوان یک مسکن گرمسیری از پنوم پن استعمال می شده است. این مکان دو بار، متروکه شده است،اولین بار در دهه ۱۹۴۰ زمانی که ژاپنی ها به کامبوج حمله کردند و دوباره، در دهه ۱۹۷۰ زمانی که خمرها کشور را فرا گرفتند.

امروزه این بنا و ساختمان های رها شده آن یک احساس وهم آور را به بازدیدکنندگان، تلقین می کنند. از اکتبر ۲۰۰۸ این بنا به نوع شق رسمی به دلیل بازسازی بسته شده است. دسترسی مستقل غیر ممکن است، هر چند که می توان از تورهای پیاده بالا آژانس های مسافرتی محلی استفاده کرد. کوهپایه بکور بدون شک یکی از بسیار زیباترین جاذبه های گردشگری کامبوج است.

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

پنوم پن، مروارید آسیا

پنوم پن بزرگترین مناطق توریستی کامبوج است، که از زمان استعمار فرانسه همچنان پایتخت بوده است. پنوم پن زمانی به عنوان “مروارید آسیا” شناخته می شد و یکی از زیباترین شهرهای فرانسوی ساخته شده در هندوچین  بود که هنوز هم آثار جنگ ها  و انقلاب ها در آن دیده می شود. قدمت این ولایت به قرن پانزدهم باز می گردد. جاذبه های اقدم این روستا شامل کاخ سلطنتی و موزه ملی، که شامل مجموعه بزرگی از آثار خمر است می باشد.

ماکائو

ماکائو شبه جزیره ای در دریای چین است. تا همین سال های نزدیک مستعمره پرتغال بود ولی اکنون بخشی از خاک جمهوری خلق چین است. شبه جزیره کوچکی در نزدیکی شهر جوخای واقع در جنوب چین و در نزدیکی همسایگی هنگ کنگ است که از ۶ مایل مربع پیمایش و ۴۵۰ هزار نفر جمعیت برخوردار می‌باشد.

فرودگاه بین‌المللی ماکائو یک جماعت همگانی است که یک دسته فرودین بتن دارد و در ارتفاع ۶ متری از سطح دریا تثبیت دارد. این دسته به دلیل جا مکانی مختصه و مجاورت با دریا یکی از چندین باند جالب و تماشایی دنیا شناخته می‌شود. هیات خطسیر زیرین این فرودگاه با شرایط خاص و جالب خود به جذابیت‌های این جماعت افزوده است.

بد نیست بدانید که در حال حاضر مراکز خرید بزرگی در ماکائو وجود دارد ولی بزرگترین آنها گراند کانال (Grand Canal) است که به شیوه بنیان های ونیز در محیطی به مساحت ۹ هکتار خلق شده که در آنجا بازارها و بیش از ۳۵۰ مغازه برای خرید کالاها به قیمت مناسب وجود دارد. این منطقه بشکل بسیار زیبایی با استفاده از نورپردازی ها و نقاشی های شکیل، مزین شده است.

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

دیدنی های ماکائو

برج ماکائو، دیدنی و خارق العاده

بخشی از مرکز کنوانسیون و سرگرمی برج ماکائو عظیم، برج ماکائو است به راحتی یکی از نشانه های تمییز ترین شهرستان نیز به عنوان یکی از جاذبه های توریستی محبوب ترین آن است. ایستاده ۳۳۸ چهارده گره ارتفاع و خلق شده است درخصوص ارتباطات راه عاری و پخش، سمت سرگرم کننده برج دربرگیرنده یک عرشه نظر مباهات نمایش فوق العاده در پلید شهرستان، و همچنین تعدادی از رستوران ها، تئاترها، و فرصت خرید. از باب جویندگان هیجان است، اسکای واک X، یک پیاده روی نفس گیر در طول لبه بیرونی از سطح مشاهده، و بالاترین طناب از ارتفاع پرش جهان در علامت ۲۳۳ چهارده گره وجود دارد. تور ماکائو فرصت فوق العاده ای برای شماست تا از این برج دیدنی، بازدید بعمل آورید.

معبد ای ما (A-Ma)

یکی از نامی و بی نام ترین معبدها ماکائو است که در دوران پرتقالی ها بنا شده است و در نزدیکی میدان “barro” واقع شده است. ای ما را خیل یاز گردشگرانی که از آن دیدن کرده اند، بعنوان زیباترین جاذبه های گردشگری چین معرفی می کنند.

نوروز 97 در ویتنام؟ بالی؟ ماکائو؟ یا شاید کامبوج!

تایپا، دیدنی ترین دهکده ماکائو

روستای تایپا یک روستای ماهیگیری می باشد که شاید بتوان گفت از معدود نقاطیست در ماکائو که میتوان تاریخ، فرهنگ و عادات های ‏قدیمی را به جای تفریحاتی نظیر شرط بندی در کازینوها آگاهی کرد. این روستا دارای موزه ها، کلیساهای قدیمی، معابد و ‏ویلاهای فوق العاده ای می باشد. علاقه مندان به غذاهای خیابانی می توانند در این روستا انواع مختلف آن را امتحان کنند.‏

منبع: http://www.jadehayesabz.ir

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.